Duyurular

shadow

TÜRK HABER-SEN ŞUBE SEÇİMLERİ 4-5 KASIM 2017 TARİHİNDE ŞENLİK HAVASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Sendikamıza bağlı şubelerimizin tamamının Olağan Genel Kurulları 4-5 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.
Demokrasinin bayramları olarak nitelediğimiz seçimlerimizin kırmadan, dökmeden, bir şenlik havasında geçmesini sağlayan, taşıdığı tarihi sorumluluğun bilinci içinde, bütün şahsi hesapları ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak Türk Haber-Sen’in birliği ve beraberliği için mücadele eden eski, yeni tüm şube başkanlarımıza, şube yönetim kurulu üyelerimize, delegelerimize ve üyelerimize teşekkürü bir borç bilirim. Şube genel kurullarımız; yöneticilerimizin demokrasiye olan inancını, mensubiyet şuurunu, bu ailenin her bir ferdinin ne denli yüksek bir ahlak ve karaktere sahip olduğunu bir kere daha ortaya koymuştur.  
Sendikacılığın bir hak mücadelesi olduğu düşünüldüğünde, özellikle son dönemde verdiğimiz çetin mücadelede Türk Haber-Sen’in ilke ve değerlerine halel getirmeksizin, duruşunu muhafaza eden, mevki, makam ve menfaat peşine düşmeden yalnızca üyelerimizin ve milletimizin ortak menfaatleri için çalışan tüm arkadaşlarımı can-ı gönülden tebrik ederim.
Türk Haber-Sen bayrağını, ülkemizin dört bir yanında gururla dalgalandıran, bu yolla aslında Türk varlığının ve Türk adının yedi iklim, dört bucakta yaşamasına ve yayılmasına vesile olan, herkesin sorumluluk almaktan kaçtığı bu zorlu dönemde, rahatından ve huzurundan vaz geçerek gözünü kırpmadan çileye talip olan bütün arkadaşlarımla gurur duyuyorum. 
Gerçekleştirilen seçimlerde göreve gelen arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyor, seçilemeyen ve görevlerine devam etmeyecek dava arkadaşlarıma, bugüne kadar verdikleri hizmetten dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yıllarca hizmet bayrağını taşıyan ve görevini layıkıyla yerine getirdikten sonra bu kutlu mücadeleyi emin ellere teslim eden dava arkadaşlarımın birikim ve tecrübelerine, sendikamız bünyesinde her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuzu içtenlikle ifade ediyor, her türlü görüş ve önerileri için kaplarımızın ardına kadar açık olduğunu bilmelerini istiyorum.
Göreve gelen arkadaşlarımın da önümüzdeki dört yıl boyunca, gecesini gündüzüne katarak mücadele edeceğinden, gözünü budaktan esirgemeyeceğinden ve Türk Haber-Sen’imizi yeniden yetkili olarak toplu sözleşme masasına oturtmak için var gücüyle çalışacağından eminim.  
Bu vesile ile Türk Haber-Sen şubelerimizin olağan genel kurullarının tüm sonuçlarıyla Sendikamıza, Konfederasyonumuza ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor; genel kurullarımızın bir bayrama dönüşmesini sağlayan tüm adaylarımıza, eski, yeni yöneticilerimize ve delegelerimize şahsım ve Türk Haber-Sen adına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Yönetim Kurulu Adına
Sedat YILMAZ
Genel Başkan