Türk Haber-Sen Genel Başkanımız Sedat YILMAZ, son zamanlarda TRT ile ilgili çıkan her haberin altında yazılan okuyucu yorumları, bu güzide kurumun, halkın nezdinde, nasıl itibar yitirmeye başladığını gözler önüne serdiğini belirterek ‘’Kurum dışı programlar TRT’nin itibarını sarsıyor. Kötü yayınların sorumlusu personel değil, yönetim anlayışıdır.’’ dedi.
Genel Başkanımız YILMAZ ‘’Yayıncılık kaidelerinden bihaber, iletişim sanatlarının yanından bile geçmemiş ve çok yüksek fiyatlara satın alınan dış yapımların seyirci için izlenirliği yok. Bu dış yapımları, bir grup liyakatsiz yönetici kendi imzasıyla dışarıdan satın almaktadır. Bunlar asla TRT personelinin üretimi değildir.
 
TRT’nin kötü yayının sorumlusu personel değildir.
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu dünyanın sayılı yayın kuruluşlarındandır. Alt yapısı, imkanları, stüdyoları, gelişen teknolojiyi izleme kabiliyeti kayda değerdir. Fakat, hepsinin ötesinde, en büyük avantajı personelidir. Bu kadar çok sayıda yetişmiş kabiliyetli çalışanı bir araya toplayabilen dünyada pek az kurum vardır. Kamera, ses, ışık, dekor, resim seçici, aksesuar, efekt ve teknik personel gibi alanlarda çok iyi yetişmiş elemanlar yine sanatsal kabiliyeti gelişmiş yönetmen ve yapımcılar ile birlikte kayda değer bir kadrodur. İdari ve mali işlerle alâkalı kamu çalışanlarının her biri, sıradan bir yayın kuruluşunda, rahatlıkla danışmanlık hizmeti verebilecek tecrübededirler. Kurum yöneticileri bu potansiyeli bir kenara itip, dışarıdan program satın almaktalar.
Tutarsız Personel Rejimine  bir son verilmelidir.
KPSS öncesi yanlış uygulamalarla ihdas edilmiş olan, Yapım Yayın Elemanı, Stüdyo Film Yapım Elemanı vb. kadrolar, yaptıkları işin ve tecrübelerinin karşılığı olan gerçek kadrolarını beklerken halen açıktan atamayla personel alınmaktadır. Ayrıca teknik okul ve yüksekokul bitiren belli bir gurup ise artık görevde yükselmeye hak kazanmışlardır.  Zaten geçtiğimiz beş-altı yıl zarfında açıktan atama yapılmış ve kurum bu yükümlülüğünü yerine getirmiştir. Artık sıra kurum içi kadroda yükselme sınavlarına gelmiştir. Fakat ne yönetim ne de kendini sendika sanan güruh böyle bir izlenim sergilememektedir. Ki bu yakın zamanda istihdam edilen çalışma arkadaşlarımız olsun, yükselme bekleyen diğerleri olsun ve de tecrübeli personel atıl olarak bekletilmektedir. Bu durumun derhal düzeltilmeli HAK edenin HAKKI teslim edilmelidir.
Sayın Genel Müdür Şenol Beyin sözü var Liyakat esas alınacak diye,
Halen bekliyoruz…