GENİŞLETİLMİŞ İSTİRAŞE TOPLANTISI TAMAMLANDI
 
Türkiye Kamu-Sen'in Antalya'da düzenlediği "TÜRKİYE BULUŞMASI GENİŞLETİLMİŞ İSTİŞARE TOPLANTISI" coşkuyla başladı, aynı coşkuyla tamamlandı.
 
8 Kasım’da Mustafa Yıldızdoğan konseriyle tamamlanan buluşma teşkilatlarımızın tamamında memnuniyetle karşılandı. Türkiye'nin dört bir tarafından gelen teşkilat yöneticilerimiz Türkiye Kamu-Sen'i gelecek günlere taşıyacak yeni yol haritalarını şekillendirmek için demokratik bir ortamda her türlü önlem ve yapılması gerekenleri istişare etme fırsatı buldu.
 
Türk Haber Sen ve kamu Sen’e bağlı diğer hizmet kollarının katıldığı toplantı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehitlerimiz ve Türkiye Kamu-Sen'e emek vermiş ve hakkın rahmetine kavuşmuş olan tüm yöneticilerimizin aziz ruhları için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi tarafından Kuran-ı Kerim okundu.
 
Açılışta Türkiye Kamu-Sen Genel Basın Sekreteri ve Türk Haber-Sen Genel Başkanımız Sedat Yılmaz, Türkiye Kamu-Sen Genişletilmiş İstişare Toplantısının hayırlı olmasını dileyerek, gündeme dair de bazı değerlendirmelerde bulundu.
 
Türkiye üzerinde oynan oyunları ayrıntılarıyla anlatan Yılmaz, küreselleşme sürecinin sosyal devlet ilkesini tahrip eden ve kamu hizmetlerini payasaya açma bahanesiyle özelleştirmelerle kamu varlıklarını uluslararası sermeyenin tekeline geçmesinin telafisi güç kamusal sorunlara yol açmaya devam ettiğini vurguladı. Sözlerine dinin saltanat için kullanılmaya başlandığını, aynı mantıkla zulümlerin ve baskıların yapıldığına işaret ederek, budurumu Türk Kamuoyuna reva görenler yaptıklarının hesabına verecektir diyerek sözlerine devam etti.
 
Türk Haber Sen Genel Başkanı Sedat YILMAZ, Genel Başkan Yardımcıları İlhan YAMAN, Kemal ÖZTOPRAK, Tahir karatop ve Musa KARABİNA başkanlığınbda Türkiye buluşmasında bir araya gelen Teşkilat yöneticilerimize hitap eden Genel Başkanımız Sedat Yılmaz, Türk Haber-Sen’e bağlı hizmet kolunda bulunan ve her zaman en çok zulme ve haksızlığa uğrayan başta PTT, TRT, BİK, RTÜK ve BYEGM’de yaşanan sıkıntıları ayrı ayrı ele alarak, her birinden haberdar ve takipçisi olacaklarını vurgularken 2013 yılında yaşadığımız malumsen tarafından tertiplenen tpolu sözleşme tiyatrosunda kamu çalışanlarının 2014 ve 2015 yılları heba edildi bundan sonra 2016 vre 2017 yılları haklarımızı da peşkeş çektirmemek için 2015 yılı Ağustos ayında yapılacak 2 yıllık toplu sözleşme için Türkiye Kamu sen ve Türk Haber Sen'in yetkili olması gerektiğini ifade etti.
 
Biz Türk Haber-Sen mensupları olarak her türlü haksızlığın karşısında olmaya, her türlü ihaneti bertaraf etmeye, devletimiz ve milletimiz üzerinde oynanan her türlü kirli oyunu bozmaya yani zora ve çileye talip olmuş, vatana ve millet sorumlu bir sivil toplum kuruluşu olduklarını anımsattı.
 
Türk Haber-Sen’in bugün kendini davaya adamış, birlik ve beraberlik ruhuyla çalışarak ülkemizdeki yıkım projesini bozmaya ihtiyacımız var, yıkıcı değil yapıcı eleştirilerle teşkilatımızı yetkili kılmaya, ilk yetkide kaybedilen bütün hakları kazanmaya ihtiyacımız var, vurgusu yaptı.
 
Türkiye Kamu Sen Genel Basın Sekreteri ve Türk Haber Sen Genel Başkanımız  Sedat Yılmaz konuşmasını şu sözlerle tamamladı: ‘Şahsınızı ve burada bulunamayan tüm Şube Başkanlarımızı, İl Temsilcilerimizi, Şube Yöneticilerimizi, İş Yeri Temsilcilerimizi ve üyelerimizi selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.’ Diye konuştu.

Yine Genel Merkez yöneticilerimizin başkanlığında toplanan tüm şube ve temsilciliklerimiz durumlarını gösteren slayt eşliğinde söz verilerek istişare edilmiş, ikinci gün grup çalışmaları ile sendikamızın geleceğine ile ilişkin değerlendirme formları eşliğinde çalışan teşkilat yöneticilerimiz son olarak serbest kürsü konuşmalarında dilek ve temennilerini iletmişlerdir.
Toplantı Genel Başkanımızın kapanış konuşmalarının sonunda teşkilatımıza başarı dilekleri ile tamamlanmıştır.