MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR,

6475 Sayılı PTT A.Ş. Kanunu ile PTT de yeni statü altında istihdam edilen İdari Hizmet Sözleşmeli arkadaşlarımızın hukuk dışı çalıştırılmalarına Türk Haber Sen müdahil oldu HAK için mücadele etti.

Yargıya taşıdığımız Deneme süresi içerisinde çalıştırılan ancak ücreti ödenmeyen haklarımıza Mahkeme talebimizi haklı görerek, Deneme Süresi içerisinde Fazla mesai yaptırılan personele Fazla mesai ücretlerinin ödenmesi hususunda karar vermiştir.

Önceki Haberimizde duyurduğumuz Mahkeme kararının PTT Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığının 05.04.2016 tarih ve 6539 sayılı yazısı ile

Mahkemeye müracaat ettiğimiz 17.12.2014 tarihinden 60 gün daha geriye doğru olan  (Mahkeme müracaat süresi) 17.10.2014 tarihinden sonra deneme süresinde fazla mesai yaptırılmasına rağmen ücret ödenmeyen tüm personele ödeme yapılması amacıyla Tüm PTT başmüdürlüklerine ekteki genelge gönderilmiştir.

Eksik te olsa bu genelge ile haklarımızın geriye dönük ödeneceği bildirilmiş olup, Ancak mahkeme kararında herhangi bir tarih sınırlaması olmadan geriye dönük bu uygulamanın İPTALİNE hükmedildiği göz ardı edilmiştir.

Bu nedenle uygulamanın dışında kalan hak sahiplerinin mağdur olmaması için tarih sınırlamasına ilave itirazımız Hukuksal ve Kurumsal alanda yapılarak en kısa sürede duyurulacaktır.

Türk Haber Sen Olarak Anayasal haklarınızı almanın gururunu yaşarken, PTT Genel Müdürlüğü ilgililerine de geciktirmeden ve dilekçe teferruatına gerek görmeden eksik te olsa yapmış olduğu uygulama için ilgili personel adına teşekkür ediyoruz.

BU İHS LİLER ADINA KAZANIMLARIMIZDA BAŞLANGIÇ,
DEVAM EDEN MAHKEMELERİMİZDEN HABER BEKLEYİNİZ...