Türk Haber-Sen İstiklal Marşı’nın kabulünü yayınladıkları mesajla kutladı.
Türk Haber-Sen Yönetim Kurulu adına yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi;

“Milli ruhun tercümanı, milli vakarın manzum seslenişi, milli haysiyetin edebi yorumu olan İstiklal Marşımız, 12 Mart 1921 günü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde heyecan ve coşku seli içinde kabul edilmiştir.
Her kelimesinde inanç, her dizesinde iman, her kıtasında cesaret ve kararlılık olan İstiklal Marşımız karanlık ufkun ardından doğacak şafağı müjdelemiş, bu çerçevede bağımsızlık özlemini ateşlemiştir.
Vatanımızın tecrit edildiği, ordularımızın terhis edildiği, hayat ve varlık haklarımızın tahrip edildiği bir dönemde İstiklal Marşımızın mısralarında milli vicdanlar buluşmuş ve birbirine kenetlenmiştir. “Korkma” seslenişi manevi dirilişin sembolü olarak umutları tazelemiş, ülküleri perçinlemiş, özgüveni ayağa kaldırmıştır.
Bu haliyle Kurtuluş Mücadelemizin tüm hızıyla, tüm ağırlığıyla, tüm zorluğuyla sürdüğü bir ortamda merhum İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Türk milletinin atan nabzı, haykıran iradesi, meydan okuyan nefesi olmuştur.
Dilimizin en güzel şekliyle kullanıldığı, ay yıldızlı al bayrağımıza seslenen ve kahraman ordumuza ithaf edilen, Akif’in dizeleriyle ölümsüzleşen, İstiklal Marşımız, en zorlu dönemlerde Türk milleti ve ordumuza manevi bir güç aşılamıştır.
Merhum Mehmet Akif, İstiklal Marşı’nı milletimize hediye etmiş ve “Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın” diyerek en içten dua ve beklentisini ta o tarihlerde dile getirmiştir. Türk milleti istiklaline sahip çıkacak ve yeni bir marş yazılmasına inşallah fırsat vermeyecektir.
Türk Haber-Sen olarak, İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 97. yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, vatan ve millet yolunda emek vermiş, mücadele etmiş, şehit düşmüş tüm kahramanlarımıza ve aziz ecdadımıza yüce Allah’tan rahmet diliyoruz.  Milli hafızalara istiklalin yorulmayan kalemi olarak kazınan milli şairimiz Merhum Mehmet Akif Ersoy’u da rahmet ve şükranla anıyoruz.