Türk Haber-Sen İzmir şube başkanlığımızca düzenlenen Yönetim Kurulu Üyeleri ve temsilcilerimizin bir araya geldiği toplantıya, Genel Merkezimizden Genel Başkanımız Sayın Sedat YILMAZ, Genel Başkan Yardımcımız İlhan YAMAN, İzmir PTT Başmüdürlüğünden Başmüdür Sayın Şerif KAÇMAZ ve Sayın Serdar BURSALI davetli olarak katılmışlardır.
 
Şube Başkanımız İsmet ÖZALP’ın yaptığı açılış konuşmasından sonra söz alan Genel Başkan Yardımcımız İlhan YAMAN genel merkezimizin çalışmalarından söz ederek, sözü Genel Başkanımız Sayın Sedat YILMAZ 'a bırakmıştır.
Genel Başkanımız konuşmalarında toplu sözleşme sürecine değinerek, kamu çalışanlarının haklarının her geçen gün eritildiği, sendikalara güvenin bilinçli olarak yok edilmesine çanak tutan sözde sendikacılar günü birlik menfaatler uğruna tüm çalışanların kazanılmış haklarını altın tepsi ile hükümete geri iade etmektedirler. 2014 ve 2015 yıllarında yaşadığımız maaşlarımızın bir önceki yıldan daha da geriye gittiğine işaret ederek bundan sonraki süreçte herkesin aklı selim davranma sorumluluğu vardır. Toplu sözleşme sürecine odaklanan tüm memurların hakları yetkili sendika tarafından pervasızca harcanmış, birincisinde henüz sürecin bitmesine 23 gün var iken hiçbir talep zorlanmadan 6 gün içerisinde oldu bitti ye getirilerek imzalanan sözleşme diğeri ise aynı belgeye imza atma süreciyle yine talepsiz “ne verirsen razıyım” mantığı ile yetkiler kötüye kullanılmıştır.
Tüm kamu çalışanlarını yakından ilgilendiren Vergi dilimindeki adaletsizlik, Ek ödemeler, Ek göstergeler, aynı işi yapanlar arasında statü ve ücret farklılıkları v.b.  temel konularımız olmak üzere birçok hayati önem taşıyan konu toplu sözleşme masasına getirilmemiştir.
Kurumlarımız içerisinde yaşanan ayrımcılık ve mevzuat dışı sorunların istişare edildiği toplantıda merkezlerimizde yaşanan tüm sorunlar ele alınmıştır.
Bunlardan bazıları fazla mesai adaletsizliği, fazla mesai hakları tehdit unsuru olarak kullanılmakta, hak ettiği fazla mesai ücretleri ağa misali vermiyorum denilerek usulsüz bir şekilde tırpanlandığı şikayetleri gelmektedir. Emeğin karşılığı birilerinin iki dudağının arasında değildir. Alın teri kesilemez keyfiyete bırakılamaz. Çalışmış ancak karşılığını alamamış tüm mağdurların bir saat bile olsa sendikamıza müracaatını mutlaka sağlayın. 399 ucuz işçilik, sen gel, İHS pahalıya mal oluyor, sen gelme mantığı kölelik sistemidir. Bu konuda Genel Müdürlük kesinlikle böyle bir talimat vermemiştir. İş gücü ihtiyacı statü veya ücrete göre değil, adaletli bir nöbet sistemi ile karşılanmalıdır. Diyerek bir çok konuda temsilcilerimiz bilgilendirilmiştir.
 
Daha sonra PTT’den davetlilerimizin de katıldığı kahvaltıya geçilerek, Kurum yöneticilerimiz ile temsilcilerimiz karşılıklı sohbet havasında toplantımıza devam edilmiştir.
Yöneticilerimiz ile bir araya gelinen toplantıda İzmir PTT Başmüdürü Sayın Şerif KAÇMAZ konuşmalarında İzmir de başarı oranının aşağılarda olduğunu, sizlerin gayretiyle bu başarının artırılmasının mümkün olacağı ifade edilmiş, temsilcilerimiz ise müdürlüklerinde yaşanan bazı sorunları kendilerine iletmişlerdir. Genel Başkanımız tüm temsilciler adına söz alarak, PTT’nin güçlü olması, Kurumun sorunsuz hizmet üretmesi elbette bizlerin ve çalışanların temel istekleridir. Ancak sorun yaratan, adam ayıran, sendikal farklılıkları işine ve yönetim biçimine karıştıran adaletten ayrılan yönetim şekli bu sorunları yanlızca körüklemekte ve çalışma barışını bozmaktadır. Elbette bu sözlerim İzmir için değil, tüm Türkiye için dir. Bilinen bir gerçek var ki bizler çalışan üreten bir sendikayız, yatanı, çalışmayanı, işini savsaklayanı hiçbir zaman kollamadık, yanında olmadık olmayız da ama buradan açıkça ifade ediyorum. Biz sendika olarak bunları açık açık haykırıyoruz. PTT nin tüm yöneticileri de tek tek kendilerine sorsunlar böyle bir yönetim sergileyebiliyorlar mı. Sergiledikleri an işte o başarı kendiliğinden gelecektir kimsenin şüphesi olmasın.
Özellikle İzmir’den fazlasıyla memnunuz, elbette sorunsuz çalışma ortamı olması mümkün değil ama İzmir’de sorunun çözülmesi anlamında adım atıldığını görüyor ve biliyoruz.
Bu tür toplantılara katılım anlamında bazı başmüdürlüklerin çekincelerinin olduğuna şahit oluyoruz ancak kendinden emin, yönetim anlamında adaleti tesis ettiğini düşünen kişiliği oturmuş yöneticilerin cesaretlerini tebrik ediyor, Allah’ın adaletinden ayrılmadan, çalışan tüm personel arasında ayrım yapmayan, işine, mevzuata ve kanunlara bağlı tüm yöneticilerin yanında olduğumuzu, başarılarına katkıda bulunmak için hassasiyet ve çaba göstereceğimizi bir kez daha ifade ediyoruz.
Türk haber- Sen İzmir Şube Başkanımız nezdinde tüm Yönetim Kurulu Üyelerine, temsilcilerine ve üyelerimize teşekkürlerimizi ayrıca iletiyoruz.
Başarılarının devamını diliyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. 

Türk Haber-Sen Genel Merkezi
Yönetim Kurulu