Van, Hakkâri ve Mardin’den gelen şehit haberleri bir kez daha yüreğimizi yakmış, nice ocaklara ateş düşürmüştür.
 
Bugün, şehitlerimizin kanlarıyla sulayarak vatan yaptığı topraklarımız üzerinde hain emeller besleyen eli kanlı caniler, neredeyse her gün birkaç evladımızı şehit eder duruma gelmiştir.
 
Uzun soluklu ve küresel bir planla, milletimizin teröre karşı duyarlılığı yok edilmek, direnci kırılmak istenmektedir. Ama bilinmelidir ki, bu topraklarda ateş sadece düştüğü yeri yakmaz. Birimizin derdi hepimizin derdidir. Birimizin acısı, hepimizin yüreklerini dağlar. Bu nedenle bu milleti yok etmek için kurulan bütün hain planlar bozulmaya mahkûmdur.
 
Bizler milletçe birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olduğumuz sürece ülkemizi bölmeye, kardeşi kardeşe düşman etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Birliğimiz ve kardeşliğimiz; ortak hareket ederek, sevinci ve kederi paylaşarak artacak, şehitlerimizin ruhları bu sayede huzur bulacaktır.
 
Şehitlerimiz canlarını bu vatanın birliği ve dirliği için verdiğini unutmamalıyız. Bu nedenle her türlü provokasyona ve tahrike rağmen et tırnaktan ayrılmayacak, bu vatanın hiçbir ferdi binlerce yıllık kardeşliğimizden vazgeçmeyecek, hainler emellerine ulaşamayacaktır.
 
Şundan eminiz ki; bizi bize düşman etmeye, kardeşliğimizi bozmaya yeltenenler, döktükleri kardeş kanında, babaların, bacıların, anaların gözyaşlarında boğulup gidecektir!
 
Biz doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar tek yürek, tek bilek, tek millet olarak, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozmaya, etrafımızı kuşatan ihanet çemberini kırmaya kararlıyız.
 
Bu vesile ile terörün her türlüsünü lanetliyor, ülkemizi kana bulayan canilerden hesap sorulması, teröriste destek olan tüm iç ve dış güçlerin bertaraf edilmesi için her türlü tedbirin bir an önce alınmasını ve ülke güvenliğinin sağlanmasını temenni ediyoruz.
 
Bir kez daha bizler burada rahat uyuyalım diye, al bayrağa rengini, çiçeklere kokusunu vererek ebedi uykuya dalan yavrularımızın hepsine Allah’tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine başsağlığı; yaralanan kahraman askerlerimize de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ruhları şad, mekânları cennet olsun!
 
 
Yönetim kurulu adına
Sedat YILMAZ
Genel Başkan