Türk Haber-Sen yıllardan beri ihmal edilen, yok sayılan, kanunen yıprandığı, erken yaşlandığı kabul edilmesine rağmen bir türlü fiili hizmet zammından faydalandırılmayan posta dağıtıcılarının sesi soluğu, nefesi olmaya devam ediyor. 
Türk Haber-Sen olarak ağır çalışma şartları altında adeta esarete ve çalışma yaşamı sonrasında yoksulluğa mahkûm edilen posta dağıtıcılarının ellerinden alınan fiili hizmet zammı hakkının iade edilmesi için bir dilekçe kampanyası başlatmış bulunuyoruz.
Bu kampanya ile üyemiz olsun olmasın, bütün posta dağıtıcılarına ulaşmayı ve seslerini yetkililere duyurmayı amaçlıyoruz.
Kampanya sonunda toplamayı planladığımız 10 bin ıslak imzalı dilekçeyi Başbakanlığa iletecek ve posta dağıtıcılarının fiili hizmet zammı hakkında bir düzenleme yapılmasını isteyeceğiz.
Dilekçemizle arazide, alanda çalışmanın ne demek olduğunu bilmeyen, makam araçları olmadan bir adım öteye gidemeyenlere, her gün sırtındaki 20 kiloluk yükle, 18 kilometre yürümenin ne demek olduğunu anlattık. 
Biz Türk Haber-Sen olarak ihmal edilen, yıpratılan, hakkı elinden alınıp bir köşede unutulan posta dağıtıcılarının fiili hizmet zammını alıncaya kadar her türlü mücadeleyi göstereceğiz.
Umuyoruz ki, toplayacağımız dilekçeler, yetkililerin posta dağıtıcılarının içler acısı halini anlatmaya, sessiz çığlığını ilgililere duyurmaya yeterli olacak, posta dağıtıcılarının hakkı olan fiili hizmet zammının kaplarını açacaktır.
Bu bakımdan tüm posta dağıtıcılarımızın dilekçe kampanyamıza katılıp, temsilcilerimizden ya da sitemizden edinecekleri dilekçeleri imzalayarak sendikamız yetkililerine teslim etmeleri, kampanyamızın başarıya ulaşması için son derece önemlidir.
Kampanyamızın hayırlı olmasını diliyor, posta dağıtıcılarımızın yıpranma payının iade edilmesi için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü mücadeleyi sergileyeceğimizi bir kez daha hatırlatıyoruz.