YORUMSUZ....

GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVLARINA İLİŞKİN DUYURU ...           14/07/2014
Genel Müdürlüğümüze ulaşan çeşitli duyumlar sonucu kurum çalışanlarımızı doğru bilgilendirmek, yanlış anlaşılmaları önlemek için unvan yükselme ve unvan değişikliği sınavlarına ilişkin açıklama yapmak zarureti hasıl olmuştur.
PTT AŞ. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı insan kaynağı planlamasını teşkilatın merkez ve taşra birimlerince yapılan talepler ve ihtiyaç duyulan unvanlar bazında  yeni personel alımı, kurum içi personel hareketleri, kurum dışı naklen atama ile  unvan yükselme ve  unvan değişikliği sınavları yapmak suretiyle  gerçekleştirmektedir.
2014 yılı içerisinde Mühendis (Endüstri) unvan değişikliği sınavı  ile Müdür, Şef ve Başdağıtıcı  görevde yükselme sınavları yapılması planlanmakta olup halen şef görevde yükselme ve mühendis (Endüstri) unvan değişikliği sınavlarının gerçekleştirilmesine ilişkin süreçler işlemeye devam etmektedir.
Genel Müdürlüğümüze ulaşan duyumlarda söylendiği şekilde bazı sendikal kuruluşlara üye olmayan personelin unvan yükselme sınavlarını kazanamayacakları  ya da tayinlerinin yapılmayacağı yönündeki ifadeler tamamen hayal mahsulü ve gerçek dışı olup kurum çalışanlarımız bu tür söylemlere asla itibar etmemeli, bu tür söylemlerde  bulunduğu tespit edilen kurum personelinin disiplin esasları doğrultusunda tecziye  edileceğinden hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır.
Sınav süreçleri tamamen mevzuat hükümleri doğrultusunda, objektif ve gizlilik esaslarına uygun şekilde yürütülmektedir.
Bilginizi rica ederiz.
 
PTT A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı