PTT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN İLANA ÇIKILARAK, 24-30 Temmuz 2015 TARİH. ARALIĞINDA MÜRACAATLARI ALINAN VE SONUÇLANDIRILAN TOPLAM 990 PERSONEL ADAYININ İVEDİ OLARAK PTT DE GÖREVE  BAŞLATILMASINI BEKLİYORUZ.


PTT genel Müdürlüğü ile paylaştığımız, eksik personel noırmunun had safhaya ulaştığı dolayısı ile beraberinde hizmet kalitesinin düştüğü ve sorunları beraberinde getirdiği, PTT nin hizmetlerinde aksamalar olduğu ve her geçen gün telafisi mümkün olmayacak sıkıntılar yarattığı, kurumun prestijinin ve güvenilirliğinin tartışılacağı boyutlara ulaşması gerçeğine,

Ne sendikamızın, ne kurumu yönetenlerin ve ne de kurum çalışanlarının asla gönlü razı olamaz. 

Bu nedenle yıllardan beri tutturulan maliyet hesabının bir kenara buırakılarak, Personel eksikliğinin ivedilikle çözümüne ulaştırılması ve hizmet kalitesi ile hizmet alan vatandaşımızın güvenine yeniden kavuşmamız şart olmuştur.

Düşünün ki, Bugün ortalama  550 Müdürlük, 400 Şeflik, bir o kadar Başdağıtıcılık ve veznedarlığın  vekaleten yürütüldüğü kuruma yalnızca 990 personel alınması yetmez ama bir can suyu olarak hiç olmaz sa bu vekaleten görev yapan personelin boşluklarını doldurabilir düşüncesi ile 990 personelin bir an evvel başlatılması elzem olmuştur. Ayrıca bu personel ile durma noktasına gelen işlerde hareketlilik başlayacaktır.

Örneğin, 990 personelden Antalya'ya  42, Erzurum'a 13, İstanbul Anadolu yakasına 45, İstanbul Avrupa Yakasına  215, İzmir'e 40, Kocaeli'ne  32, Mersin'e 15 Gaziantep'e 20 personel tahsis edildiğine göre,

Demek ki şu an halen daha yalnızca bir kaç örnekle ifade ettiğimiz illerimizde o kadar eksik personelin işi diğer personele yüklenmiş, hizmetin yürütülmesinde bu sayıda personelin işi % 50 kapasite ile yürütülebilmektedir. Bu halde hizmet kalitesinden söz edilemeyeceği belgelerle kesindir.

Sorumlu sendika olarak Kurumun imajı ve geleceği bakımından eksik personelin tamamen giderilmesini talep etmmekteyiz, ancak şu an acilen KPSS den alınan ve mülakatları da sonuçlandırılarak kazananların ik.ptt.gov.tr den açıklandığı 990 adayın İVEDİLİKLE başlatılmasında  Kurumsal ve  Kamusal yararın yanı sıra, canını dişine takan personelin biraz olsun soluklanması ve izinlerini kullanabilmesinin önü açılmalıdır.

Başbakanlığın Atama ve yer değiştirme genelgesinden etkilenmediğini biliyoruz, ancak genelgede PTT nin KPSS ile alımlarını ilgilendiriyor olsa bile HİZMETİN DEVAMI ve ZARURİYETİ gerekçesi ile Başbakanlıktan izin alınarak gerçekleştirilmesinin KAMU YARARINA olduğunu bir kez daha ifade ederek, atamaların gerçekleştirilmesini talep ediyoruz.

saygılarımızla

Türk Haber Sen 
Genel Merkezi