Gaziantep'te teröre karşı aralarında Türkiye Kamu-Sen'in de bulunduğu 16 sivil toplum kuruluşu ortak açıklama yaptı.
 
16 sivil toplum kuruluşu bir araya gelerek, 4'ü çocuk 9 sivilin öldüğü Gaziantep'e teröre karşı çıkarma yaptı. Terörle mücadele konusunda ortak tavır sergileyen TOBB öncülüğündeki STK'lar, başta siyasiler olmak üzere ülkenin tüm kurumlarına birlik, bütünlük ve ortak hareket etme çağrısında bulundu.
Vali Erdal Ata ve Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey'i ziyaret eden heyet ortak basın açıklaması yaptı. STK'lar adına konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu şu mesajları verdi: "Bu milletin tarihinde kirli oyunlar eksik olmadı. Ama bu kirli oyunları, hep bozduk. En büyük gücümüz, kardeşliğimizdir. Bu topraklarınmayası çok güçlü. Hiçbir hesap milletin bu bütünlüğünü bozamayacak. Başta siyaset olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlar hassasiyetle hareket etmeli. Terör üzerinden hiçbir çıkar hesabı yapılamaz." Hisarcıklıoğlu 16 kurumun Gazintep'teki olayda şehit olanların çocuklarının tüm eğitimmasraflarını ömür boyu üstlenmeye hazır olduklarını söyledi.
16 KURULUŞ BİRLİKTE Heyette; Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ileTÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Tüık-İş Başkanı Mustafa Kumlu, TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar, Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan,   MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, TÜMSÎAD Başkanı Hasan Sert, TÜRMOB Başkanı Nail Sanlı, ASKON BaşkanıMustafa Koca, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, TUSKON Başkan Yardımcısı Kasım Fincan, TÜRKONFED Başkanı Erdem Çenesiz ve BAKTAD Başkanı Mehmet Yıldırım da yer aldı.