Türk Haber-Sen Genel Merkez Yönetim kurulu, TRT Şube Başkanlarımız ve İl Temsilcilerimiz, Genel Başkanımız Sedat YILMAZ Başkanlığında, TRT Genel Müdürü Şenol GÖKA ile 9 Şubat günü bir arayagelerek, kurum çalışanlarının sorunlarını masaya yatırdı.
Toplantıda, TRT çalışanlarının kurumdan beklentileri ve hizmet üretirken karşılaştıkları güçlükler dile getirildi, çözüm yolları tartışıldı. 
SENDİKAMIZ VE TALEP ÖNERİLERİ
1-Şehitlerimizin Kutsal Emaneti Olan Şehit Yakınlarının ( 3713 Sayılı Kanunun Ek Birinci Maddesine Göre ) Öğrenim Durumlarına Uygun Kadrolara Sınavsız Olarak Atanmalarının Sağlanması
2-Giyim Yardımı +100 Lira Akıbeti Hakkında Bilgi
3-Basın Kartına Yeniden Düzenleme Yapılması ;  
4-Dış Yayınlar Mütercim Spikerlik Yapıyorlar Kadroları Mütercim
5-Kameramanların Lojman Tahsisinden 1. Kategoriye Alınması
6-Teknikerlerin Sınavsız  Atanması
7-. Erzurum’da Prodüksiyon Merkezinin Kurulması  Ve Orada Çalışan Personelin Asli Görevlere Atanması 
8-Şöförler Arası Ücret  Farkının Kaldırılması
9-Koruyucu Gıda Yardımının  Usul Ve Esaslarının Yeniden Düzenlenmesi
10--Doğu Tazminatı (Erzurum Ve Diyarbakır’da Genel İdari Hizmet  Ve  Ph Kadrosunda Çalışan Personele Ph %15 Gıh %10 Olarak Uygulanan Bu Oranın Tüm Personel İçin %15 Olarak Uygulanması )
11- Trt Kurumunun Tüm Personeli Yayına Hizmet İçin Varolduğundan Ve Yayına Direkt Yada Dolaylı Olarak Hizmet Ettiğiniden İdari Personel  Sınıfının Gih-Ph Yapılması
12-Verici İstasyonlarında Görev Yapan Personele, Haberde Görev Yapan Personele Verildiği Gibi Fiili Hizmet  Süresi Zammı(Yıpranma) Verilmelidir.
13- Bölgelerde; Akşam  Yayına Kalan Personele Akşam Yemeği  Ve Hafta Sonu Yemeği Verilmesi 14-Skala Çalışması Yapılması
15-Teknik Kadrolarda Olan Şef Ve Baş Kadrolarının Yeniden Tahsis Edilmesi
16-Bölgelerdeki Koruma Güvenlik Görevlileri Ve Diğer Kalan Memurlara (Ortaokul Mezunu) Takip Memurluğu Verilmesi.
17- Açıktan Atama İle Alınacak Teknisyen Kadrosuna Daha Önceki Yıllarda Sınava Girip Ataması Yapılmayanların Atanması İle Kalan Norm Açığının Açıktan Atama İle Tamamlanması.
18- Yapım Ve Yayın Elemanı Ve Yrd. Yapım Yayın Elemanlarının Bir Defaya Mahsusu Olmak Üzere Sınavsız Bir Üst Kadroya Atanması.
19-Derecelerin Ve Ek Göstergelerin Yeniden Düzenlenmesi.
20-Trt kürdi yayınlarının % 90’ının müdürlüğümüzce yapılmasını sağlamak amacıyla hizmet binası dışında yeni bir stüdyo yapılması veya kiralaması.
21-Trt kürdide taşeron firma elemanları yerine kurumda Kürtçeyi ve bölgeyi iyi bilen personellerden yararlanması)
22-Trt Gap radyosunun günlük yayın süresinin 3 saatten en azından 12 saate çıkartılarak
23-Diyarbakır’da uzun süre ( Özellikle tv ana verici istasyonlarında) görev yaptığı yerden başka yere tayin talep eden personelin tayin taleplerinin ivedilikle karşılanarak mahkemelere mahal verilmemesi.