Sendikamız çalışanlarımızın büyük teveccühü ile yetkili sendika olarak 2012 yılında oturmuş olduğu toplu sözleşme masasında TRT çalışanlarına giyim yardımı almış, ancak bazı birimlerin daire başkanları, bölge müdürleri veya koordinatörler idari personele giyim yardımı verilmesini engellemişlerdi.
 
 Sendikamız bunun üzerine idari mahkemeye dava açmış davamız devam etmekte. Ancak bu uygulamanın ardından mahkemeden davamızı geri çekeceğiz. Ayrıca, TRT genel müdürlüğüne yazılı başvuruda bulunmuş, TRT’nin bir yayın kurumu olduğunu, burada çalışanların bir bütün olduğunu, herkesin görevine göre bir şekilde yayına katkıda bulunduğunu, bunun için giyim yardımı alamayanlara da bu yardımın verilmesini talep etmişti.
Bunun üzerine, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı ilk uygulamayı başlattı ve diğer vermeyen birimlere de giyim yardımı alamayan personelin isimlerinin gönderilmesini istedi.
Uzun bir mücadelenin ardından, 2013 yılının ikinci döneminden geçerli olmak üzere, giyim yardımı alamayan idari personelde bu dönemden itibaren giyim yardımı almaya başlayacaktır. Arkadaşlarımız bir dönem yani  bu yılın birinci yarısını alamamış olacaklar. Türk Haber Sen olarak idari personele de giyim yardımının  hayırlı olmasını diliyorum.
Siz yanımızda olduğunuz sürece kazanımlarımız artarak devam edecektir. Sendikamız Türk Haber Sen on yıl yetkili sendika olarak toplu görüşmelere oturmuş, ardından ilk defa oturduğu toplu sözleşme masasında aşağıdaki kazanımları elde etmişti.
 
İsmail Karadavut
Genel Başkan