İnsan canı bu kadar ucuz değil. 

Bugün aldığımız bilgiye göre, Niğde merkeze bağlı Konaklı Kasabası Cumhuriyet Mahallesi Selanik Caddesi üzerinde bulunan PTT şubesine pompalı tüfekle giren kar maskeli bir kişi, PTT görevlisi arkadaşımızı (Şube yönetim kurulu üyemiz) tehdit ederek 6 bin 400 lira gasp edip kayıplara karışmış. 
PTT görevlisi arkadaşımız alarm butonu ile imdat istemesine rağmen jandarma olay sonrası gelebilmiştir.

Tek başına savunmasız bırakılan PTT çalışanlarının şubelerde hem temizlikçi, hem güvenlikçi, hem veznedar olması bu tür vahim olaylara sebebiyet vermekte, Amaç tasarruf ise; kaptın zarar eden şubeleri. 
insan hayatı bu kadar mı ucuz?
Defalarca ifade ettik ve talepte bulunduk ki şubeler pasaj, karakol veya muhtarlıklar gibi vatandaşın yoğun olduğu yerlerde açılsın. Korunaksız ve emniyetsiz yerlerde açılmış şubelerin derhal kapatılması gerekir. 
Dün yaşanan olayda arkadaşımızın soğukkanlılığı ile istenmeyen bir sonuç çıkmamış, farklı bir davranış olsaydı Allah muhafaza telafisi nasıl mümkün olacaktı?
İlla bir arkadaşımızın hayatına mal olduktan sonra mı bu önlemler alınacak?
Yeter artık; bugünden sonra tüm şubeleri gezerek her türlü olumsuz durumu paylaşacağız. İVEDİ çözüm istiyoruz. Aksi taktirde her türlü sendikal ve hukuki haklarımızı kullanarak gerekli mücadeleye başlayacağız. 
Talihsiz olaya maruz kalan arkadaşımız Erhan’a tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor,
tüm kamu çalışanlarımızı Allah’a emanet ediyoruz.

Türk Haber-Sen Genel Merkezi Yönetim kurulu