Fedakârlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle insanlığın umudunu yeşerten, gönlümüzde her zaman müstesna bir yere sahip olan kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyorum.

Toplumun temeli aile, ailenin temeli kadındır. Kadınlarımız her daim hak ettikleri konumda, ailenin ve toplumun merkezinde yer almışlardır. Eğitimden sağlığa, siyasal yaşamdan iş dünyasına kadar üstlendikleri sorumluluklarla Türk Milleti'nin geleceğe güvenle bakmasının teminatı olmuşlardır. 

 Bizim inancımıza göre 'anne' kimliğiyle ayaklarının altına cennet serilen kadına medeniyetimiz gösterilmesi gereken en yüksek değeri bahşetmektedir.

 Türk kadını tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelelerinde daima en ön safta yer almış kimi zaman devletin kuruluşunda, kimi zaman da vatanın kurtuluşunda görev üstlenerek, geride asla unutulmayacak, günümüz kadınlarına rehber olacak bir miras bırakmışlardır.

 Aile kurumunun temel taşı, kültürümüzün temsilcisi ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamanın hepimizin ortak sorumluluğu olduğu unutulmamalıdır.

 Türk Haber-Sen ve Türkiye Kamu-Sen olarak kadına şiddet meselesi başta olmak üzere mevcut sorunlarla kararlı biçimde mücadeleye devam edeceğimizi, kadınlarımızın hayat şartlarını daha da iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğimizi, kadınlarımızın her alanda varlık göstermeleri hususunda kendilerine destek olacağımızı özellikle vurgulamak istiyorum.

 Bu vesileyle başta en büyük saygıyı, en büyük selamı, en samimi anmayı hak eden, şehitlerimizin anneleri ve eşleri olmak tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.


Yücel KAZANCIOĞLU
Genel Başkan