Türk Haber Sen olarak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 96’ıncı yıldönümünü kutluyor; “Hâkimiyet Milletindir” diyen Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

Türk Milletinin yekvücut olup işgale karşı Gazi Mustafa Kemal önderliğinde emperyalizme karşı verdiği erdemli mücadelenin neticesi 96 yıl önce Cumhuriyet’in ilanı ile taçlanmıştır.

Cumhuriyet’in kuruluş sürecinde milletimizin zulme karşı yürüttüğü mücadeleyle yaratılan bütün değerleri ve bugüne kadar kazanılan tüm ilerici birikimleri, Gazinin işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma ülküsüyle,2023 yolunda geleceğin Lider Ülke Türkiye’sini inşa edecektir.

Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti mazlum milletlerin umudu, paçavralar altında yaralanan yoksulların duası,doğudan batıya kuzeyden güneye kimsesizlerin kimsesi olup,ilelebet payidar kalmaya acun durdukça devam edecektir.Çünkü Cumhuriyeti kuran Türk Milleti kendi kendini yönetme iradesine sahip çıkıp, laik ve demokratik sistemin devamı için her an bir ve beraber olmaya devam etmektedir. Biz doğrudan doğruya milletseveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı, Türk topluluğudur. Ve duamızda Yüce Tanrının Aziz Milletimizin bu birlik ve beraberliğini her daim esirgemesidir.

Cumhuriyetle hesaplaşma derdinde olanlar, devletimizi yok etmeye, milletimizi bölmeye çalışanlar, bu ülkenin kahraman Mehmetçiğini şehit ederek, anaları ağlatanlar, Türk milletinin sinesine ateş düşürenler, teröre finansal destek olanlar, silah, teçhizat yardımı yapanlar milletimizin vicdanında hüküm giymiştir ve akıttıkları kanda boğulacak, ortaya saçtıkları pislikte çürüyeceklerdir. Topraklarımızı emperyalistlerden temizleyen ve Cumhuriyeti kuran millet, Cumhuriyetimize ve vatanımıza uzanan elleri kırmayı da gayet iyi bilir.

Ülkemizin bütünlüğü ve Cumhuriyetimiz söz konusu olduğunda herkes aynı duyarlılığı sergilemektedir. Devletimiz terörü yok edecek, hainleri bertaraf edebilecek, vatandaşlarını koruyup, kollayabilecek, topraklarımıza halel getirmeye çalışanlara karşı dimdik durabilecek büyüklükte ve güçte olup bu gün bu duruşunu tüm dünyaya sergilemektedir. Unutulmamalıdır ki; ülkemiz bölücü çetelere ve Cumhuriyet düşmanlarına bırakılmayacak kadar mukaddes, Türk Milleti de hainlere fırsat vermeyecek kadar onurludur. Cumhuriyeti koruma, istiklaline sahip çıkma, yurdunu savunmada hiçbir toplum Türk milleti kadar azimli ve kararlı olamaz. Dolayısıyla Cumhuriyetin önemini iyi anlatmamız ve yeni nesilleri Cumhuriyet bilinciyle yetiştirmemiz de son derece önemlidir. Çünkü Cumhuriyet Bayramı bu toprakların nasıl vatan yapıldığını, Ergenekon’dan çıkış gibi demir dağları eritip, yıldırımlar yaratıp bir milletin nasıl küllerinden yeniden doğduğunu, birlik ve beraberliğimizin ne denli önemli olduğunu bir kez daha hatırlamamıza ve şehitlerimiz ile gazilerimizi minnetle yâd etmemize vesile olmaktadır.

Bu vesileyle Türk Haber Sen olarak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 96’ıncı yıldönümünü kutluyor; “HâkimiyetMilletindir” diyen Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.