Genel Merkez Yönetimimiz, Marmara Bölgesi şube başkanları, şube başkan yardımcıları ve işyeri temsilcilerinin katıldığı Teşkilat Buluşması Eğitim ve İstişare toplantısının ilki gerçekleştirildi.

Türk Haber- Sen Genel Merkezi olarak Bölgesel Şube Yönetim Kurulları ve iş Yeri Temsilciler toplantılarının ilkini 30 Kasım-01 Aralık tarihlerinde Marmara Bölgesi Temsilciler ile birlikte Yalova İlindeki Türkiye Harb-İş Sendikası Sosyal Tesislerinde, İstanbul Avrupa Yakası ve İstanbul Anadolu Yakası, Tekirdağ, Bursa, Yalova, Edirne ve Kocaeli illerimizin Yönetim Kurulları ve İşyeri Temsilcilerimizin tamamının katılımı ile gerçekleştirdik. 

Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel KAZANCIOĞLU  toplantıda, 2019 yılı çalışmaları ile ilgili bilgi vererek “PTT Genel Müdürlüğünün Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde çalıştırılacak idari hizmet sözleşmeli personel hakkında yönetmeliğe bağlı olarak sınavsız, haksız ve hukuksuz atamaların Danıştay 12.Dairesinin Yürütmeyi Durdurma Kararı neticesinde uygulanmaması sonucunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına PTT Genel Müdürlüğü hakkında suç duyurusu bulunduk ve gelişmeleri yakından takip ettiğimizin bilinmesini isterim. Yine PTT Genel Müdürlüğü ile özellikle son dönemdeki gönderi yoğunluğu olmasına rağmen buna karşılık acilen kadrolu eleman alımı sağlanmalıdır. İHS'liler sorunlarının bir an önce çözülmesi gerekmektedir. 399 KHK’lıların unvan Yükselme engelinin bir an önce kaldırılması hususunda sürekli istişarelerde bulunmaktayız. Yazılı ve şifahi taleplerimizi sürekli takip etmekteyiz. Bunun yanında açmış olduğumuz davaların süreçlerini Hukuk büromuz sürekli takibini sağlamaktadır. Bununla birlikte TBMM Plan Bütçe Komisyonuna vermiş olduğumuz 3600 Ek Gösterge, İHS’ lilerin Kadroya alınması, Fiili Hizmet Zammı (yıpranma,  Fakülte Mezunları, Yurt çıkışlı çalışanların diplomalarına göre Unvanlara atanması, Şehit ve Gazi yakını olarak çalışanların diplomalarına göre unvan verilmesi ve İHS’lilere Yeşil Pasaport verilmesi ile ilgili önergeleri yakinen takip etmekteyiz. İşyeri Temsilcilerinin çok önemsemekteyiz. İşyeri temsilcilerinin çalıştıkları yerdeki yaşanan olumsuzluklardan sendikayı hızlı bir şekilde bilgilendirmesinin önemine değinen Kazancıoğlu, bu sayede olumsuzluğun bir an önce giderilmesi adına sendika olarak gerekenleri yapacaklarını belirtti. İşyerinde sendikanın var olmasının, yayınların işyerinde olması ve panoların güncel olmasından geçtiğini dile getiren KAZANCIOĞLU “Yayınlarımızı işyerlerine ulaştıralım ve panoları güncelleyelim. Sendikada nicelik kadar nitelik de önemlidir. Önümüzdeki süreyi iyi değerlendirerek, üye sayısını artırmak için sizlerden yoğun bir çaba bekliyoruz” dedi.

Daha sonrasında özellikle Yönetim Kurulu üyelerimize ve iş yeri temsilcilerimize tek tek söz hakkı verilerek; özellikle işyeri temsilcileri de, üyelerin ve kendilerinin işyerlerinde karşılaştıkları sorunları dile getirdiler. PTT’nin genel durumunu, sorunlarını ve çözüm yollarını tartıştık, bilgi alışverişinde bulunduk. 2020 yılı beklentiler ve hedeflerimizi ortaya koyarak yol haritamızı arkadaşlarımızla paylaştık.