Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve sendikalarımızın Genel Başkanları Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin’i ziyaret etti.

Çankaya Köşkü yerleşkesinde gerçekleşen ziyarette, çalışma hayatı ve geleceğe yönelik değerlendirmelerde bulunuldu.

KAHVECİ: İŞ GÜVENCESİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR

Türkiye Kamu-Sen’in çalışma hayatında 400 bin üyesiyle son derece etkili bir konfederasyon olduğuna değinerek sözlerine başlayan Genel Başkan Kahveci, “Her zaman doğruya doğru yanlışa yanlış diyen bir konfederasyonuz ve daima diyalog kanallarını açık tutan, sorunların çözümü noktasında sağduyulu davranan bir sendikayız.

İş güvencesi Türkiye Kamu-Sen’in kırmızı çizgisidir. İş güvencesinin korunduğu her düzenlemede daha iyi bir kamu yönetimi, daha iyi bir kamu personel rejimi için her türlü çalışmanın içerisinde bulunmaya hazırız” dedi.

KAHVECİ: MİLLETİMİZ VE DEVLETİMİZ İÇİN KAYGI DUYAN BİR KONFEDERASYONUZ

Ücret adaletsizliği, sosyal haklar, iş güvencesi, performans ölçümü konularında da Türkiye Kamu-Sen’in görüş ve önerilerini dile getiren Kahveci, mülakat, liyakat sendikal ayrımcılık konularında da görüş ve düşüncelerini de ifade ederek, “Biz her zaman üzerimize düşen sorumluluklarda görevden kaçmadık. Her zaman demokrasi ve hukukun üstünlüğünü savunuyoruz. Milletimiz ve devletimiz için kaygı duyan bir konfederasyonuz. Sendikal ayrımcılık konusunda bugüne dek yapılan yanlışlardan dönülmeli ehliyet ve liyakat sahibi insanların yolu açılmalı” dedi. 

KAHVECİ: SENDİKA 4.0 PROJEMİZ HER KESİMDEN TAKDİR TOPLADI

Türkiye Kamu-Sen’in ortaya koyduğu Sendika 4.0 projesi hakkında da bilgi veren Genel Başkan Kahveci, “Yol gösteren sendikacılık anlayışımız gereği geleceğin çalışma hayatını da dizayn etmek adına önemli bir projeye imza attık. Bu projemiz toplumun her kesiminden büyük bir takdir topladı. Projeyi genişleterek geleceğin Türkiye’si ve çalışma hayatına yönelik çalışmaları ortaya koyma gayreti içindeyiz.  

PROF. DR. VEDAT BİLGİN: TÜRKİYE KAMU-SEN ÇALIŞMA HAYATI İÇERİSİNDE ÖNEMLİ BİR AKTÖR

Türkiye Kamu-Sen’in ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin, “Türkiye Kamu-Sen’in çalışma hayatına katkıları herkesçe malumdur. Sosyal Politikalar Kurulu olarak yapacağımız tüm çalışmalarda vereceğiniz katkılar bizler için önem arz etmektedir. Biz, Sosyal Politikalar Kurulu olarak tüm stk’larla güçlü bir devleti inşa etme çabası içinde olacağız.

Bu noktada Türkiye Kamu-Sen’de önemli bir aktör olarak çalışma hayatı içerisinde yer alıyor. Özellikle kamu personel sisteminin iş güvencesi korunmak kaydıyla revize Edilmesi noktasında değerli görüş ve önerilerinize ihtiyacımız var. 

Ayrıca sendika 4.0 projeniz son derece önemli bir proje olarak önümüzde duruyor. Biz, Sosyal Politikalar Kurulu olarak bu projenin içinde olmaktan memnuniyet duyarız.  Her zaman diyalog içerisinde olacağımızın altını bir kez daha çizmek isterim” dedi.

Ziyaret sonunda Genel Başkan Önder Kahveci,  Türkiye Kamu-Sen Ar-Ge Merkezi tarafından hazırlanan ek gösterge, sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi, ek göstergeye bağlı özel hizmet tazminatı yansıtma oranlarında değişiklik yapılması, yardımcı hizmetliler, kurum içi görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının bir takvime bağlanması gibi konularda hazırlamış olduğu kanun tekliflerini bir rapor halinde Prof. Dr. Vedat Bilgin'e sundu.