GENEL BAŞKANIMIZ YÜCEL KAZANCIOĞLU: 2019 MÜCADELEYE DEVAM

 1.  Genel Merkezden  31-12-2018  

Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel Kazancıoğlu; “Onurlu Türk memurunun güçlü çatısı olan Türkiye Kamu-Sen ailesinin bir üyesi olarak yeni yılda da üyelerimizin hakkı için mücadele vereceğiz. Yolumuz Türk memurunun emek ve şahsiyet yoludur. Yolumuz Türk devletine ve Türk milletine hizmet etme yoludur.” Dedi.

Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel Kazancıoğlu yaptığı yazılı açıklamayla 2018 yılını değerlendirdi, 2019 yılı için beklentilerini paylaştı. Kazancıoğlu yaptığı açıklamada “Karanlık yılları geride bırakmak istiyoruz. Devletimizin ve milletimizin üzerine çöken her türlü terör belasını bir daha yaşanmamak üzere tarihin çöplüğüne gömmek istiyoruz. Türk devletinin ve başta onurlu Türk Memurlarının üzerine çöken, emeklerini çalan ve sayısız zulme imza atan FETÖ belasının kökünün kazınmasını istiyoruz. Biz bunun için dimdik ayaktayız. Dün de öyleydik, bugün de öyleyiz ve sonsuza kadar da Türk devletinin ve milletinin emrinde olacağız” ifadelerine yer verdi.

Birliğimiz Onurumuzdur

Mücadelelerinin adalet ve liyakat mücadelesi olduğunu sözlerine ekleyen Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel Kazancıoğlu; İnandığımız ve hak bildiğimiz yolda yürürken, tüm arkadaşlarımızla omuz omuza mücadele veriyor ve engelleri teker teker aşıyoruz. Çok büyük ve güçlü bir ailenin mensubu olarak geleceğe umutla bakıyoruz. Birliğimiz onurumuzdur. Bu birliği bozanların ve bozmak isteyenler Türk devletinin ve Türk milletinin düşmanıdır” dedi.

2019 Mücadeleye Devam

Türkiye Kamu-Sen olarak ve meslek sendikamız Türk Haber-Sen olarak uzun bir yoldan mücadelelerle geldiklerini söyleyen genel başkan Kazancıoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü; yeni yılın devletimize ve milletimize başta olmak üzere cefakâr üyelerimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Devletin Asil Evlatları olan mensuplarımızın her zemin ve şartta olduğu gibi yanındayız. Mücadelemiz onur, emek ve hakkaniyet mücadelesidir. Onlarla omuz omuza bu yürüyüşü sürdüreceğiz. Bu vesileyle 2019 yılının hepimize sağlık, huzur ve başarılar getirmesini diliyorum”

TÜRKİYE KAMU-SEN’DEN, ANKARA VALİSİ VASİP ŞAHİN’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

 1.  Genel Merkezden  21-12-2018  

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları, Ankara Valiliği görevine getirilen Vasip Şahin’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

KAHVECİ: ANKARA VALİMİZ VASİP ŞAHİN’E YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM

Ankara Valiliği merkez binada gerçekleşen görüşmede Genel Başkanımız Önder Kahveci, Vali Şahin’e başkent Ankara’daki yeni görevinin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, “Cumhuriyetimizin başkenti Ankara Valisi olarak, tecrübeli bir isim olan sayın Vasip Şahin’in görevlendirilmesi nedeniyle kendisine hayırlı olsun ziyaretindeyiz. Sayın Şahin’in bundan önceki görevlerinde olduğu gibi Ankara’da da son derece başarılı olacağına ve başkentimize ciddi katkılar sağlayacağına inancımız tamdır. Türkiye Kamu-Sen olarak her zaman diyalogdan yana bir sivil toplum kuruluşuyuz, bu çerçevede Ankara Valiliği ile bundan önce olduğu gibi bundan sonraki süreçte de her zaman diyalog halinde olacağımızı kendisine ifade etmek isterim. Tekrar sayın Şahin’e yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Genel Başkanımız ziyarette Ankara genelinde görev yapan nüfus çalışanlarının yoğun çalışma saatleri ve diğer kamu çalışanlarının sorunlarını da Vali Vasip Şahin’e iletti.

VASİP ŞAHİN: TÜRKİYE KAMU-SEN’İN KATKILARINI BEKLİYORUZ.

Ankara Valisi Vasip Şahin ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Türkiye Kamu-Sen gibi önemli bir sivil toplum kuruluşunun katkılarını her zaman beklediklerini belirterek, “Nazik ziyaretiniz için teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.  

KONFEDERASYONUMUZDAN TÜRKAV’A ZİYARET

 1.  Genel Merkezden  12-12-2018  

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve sendikalarımızın Genel Başkanları Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz ve Yönetim Kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

EBUBEKİR KORKMAZ: KAMU ÇALIŞANLARININ HAKLARI İÇİN BİRLİKTE MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ

Heyetler, TÜRKAV Genel merkezinde gerçekleşen görüşmede çalışma hayatı ve ülke gündemine ilişkin konular üzerinde istişarelerde bulunurken,  TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz Türkiye Kamu-Sen heyetinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirtti. Korkmaz, “Verdiğiniz destek noktasında TÜRKAV olarak teşekkür ediyoruz. Bizler  üzerimizdeki sorumluluğun bilincindeyiz. Göreve başladığımız günden itibaren sorun ve sıkıntıların çözümü için çaba sarf etme gayretindeyiz. Bu süreçte elbette her zaman olduğu gibi Türkiye Kamu-Sen’in görüş ve önerileri bizler için son derece önemlidir. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hep birlikte hareket edeceğiz” dedi.

ÖNDER KAHVECİ: TÜRKAV YÖNETİMİNE GÖREVLERİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM

Genel Başkanımız Önder Kahveci ise, TÜRKAV Yönetim Kuruluna başarılar dilerken, “1989 yılında başlayan süreç 1992 yılı itibariyle sendikacılığı evrildi ve Türkiye Kamu-Sen kuruldu. Konfederasyonumuz, sendikacılıkta  çok güçlü bir güven oluşturdu. Bizim ortaya koyduğumuz tavır ve mücadele kamu çalışanları tarafından gayet net anlaşılmaktadır. 400 bin sağlam duran üyemiz var. Her türlü yönteme başvurmalarına rağmen Türkiye Kamu-Sen üyeleri aslan gibi davasına sahip çıkmaktadır.

Bizlerde bu direnç ve kararlılığı sekteye uğratmamak adına mücadele ediyoruz. Her platformda liyakat ve ehliyet vurgusu yapıyoruz. Hakkaniyetli bir sistem istiyoruz. Kamuda malum bir sendika tarafından oluşturulan çetelere son verilmelidir. Çalışma barışını bozan etkenler bertaraf edilmelidir. Yaşanan olumsuzluklar yetkililer tarafından göz ardı edilmemelidir. Sayın Cumhurbaşkanı ile yaptığımız görüşmelerde kamudaki ayrımcılığın ciddi sıkıntılar yarattığını sıklıkla ifade ettim. Bu konuda artık adım atılmasını bekliyoruz.

Biz  vatan, millet sevdalısıyız. Türkiye Kamu-Sen  üyelerinin hepsi böyledir. Birileri hala masada ki oturma düzenini konuşacağına memurun sorunlarını kendine dert edinmelidir. Türkiye Kamu-Sen o masada her zaman olacaktır ve  memurun hakkını kimseye gasp ettirmeyecektir. TÜRKAV Başkanımız Sayın Ebubekir Korkmaz’a ve Yönetim Kurulu üyelerine yeni görevlerinin hayırlı olmasını diliyor, başarılar temenni ediyorum” dedi.

BOZKIRIN BİLGESİ CENGİZ AYTMATOV’U DOĞUMUNUN 90.YILINDA RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ.

 1.  Genel Merkezden  12-12-2018  

BOZKIRIN BİLGESİ CENGİZ AYTMATOV’U DOĞUMUNUN 90.YILINDA RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ.

Türk kültürünün ve dünyasının önemli yazarlarından olan ve dünya insanlığına önemli mesajlar vererek ölümsüz hale gelmiş olan Cengiz Aytmatov’u saygı ve rahmetle anıyoruz

Köklü bir hazineye sahip olan Türk kültürünün önemli cüzlerinden birisi de 20’nci yüzyılda atalarımızın topraklarından seslenen Cengiz Aytmatov’dur. Mesajı tüm insanlığadır. O’nun eserlerinden esintiler, bizlere modern dünyanın maddi değerlerle esir alınmış hayat tarzı içinde farkında olmadığımız, unuttuğumuz yaşam değerlerini fısıldar. Bizlere hayatı anlatan bir bilgedir.” 

Aytmatov dünyasında paylaşma, özgürlük, sevgi, , kardeşlik, vatanseverlik, milli kimlik, çevrecilik, barış, huzur ve mutluluk vardır."

İHS’LİLERİN FAZLA MESAİSİ HAKKINDA OLUMLU GELİŞMELER BEKLİYORUZ.

 1.  Genel Merkezden  07-12-2018 

 

Bilindiği üzere; PTT Muhasebe Dairesi Başkanlığının 07.11.2018 Tarihli ve 4283 sayılı Tebliği ile; yıllık izin, sıhhi izin, mazeret izini, sendikal vb. sebeplerle fiili olarak işbaşında geçmeyen sürelerin haftalık 40 saatin hesaplanmasında dikkate alınmayacağı karar altına alınmıştır.

Sendikamız Türk Haber-Sen; Tebliğ’in çalışanlar ve sendikal bakımdan aykırılıklar içerdiği bu nedenle; belirtilen mağduriyetin, ivedi olarak düzeltilmesi gerektiği inancı ile dava yoluna başvurmadan önce sorumlu sendikacılık örneği göstererek PTT nezdinde yazılı ve şifahi girişimlerde bulunmuştur. 

Nihayetinde bu gün itibariyle;  PTT yetkilileri ile yapılan görüşmede konu ciddiyetle ele alınmış,Sendikamız Türk Haber-Sen’in yıllık izin, sendikal izin, sıhhi izin, mazeret izini sürelerinin de zorunlu izin niteliği taşıdığı, belirtilen sürelerin fazla mesai hesaplanmasında dikkate alınması gerektiği hususundaki ısrarlı talepleri sonucu, İnsan Kaynakları Dairesinin de katkıları ile, konu hakkında olumlu bir görüş ortaya çıkmıştır. Önümüzdeki hafta yapılacak toplantı sonucunda, konu nihai olarak karara bağlanacaktır.  Farklı bir durumun ortaya çıkması halinde Sendikamızca dava açılacak olup dava dilekçesi ektedir.

 

Yapılan toplantıda olumlu görüşlerini yansıtan tüm PTT yetkililerine teşekkür ediyoruz.

KAMU-SEN KPDK TALEPLERİMİZ

 1.  Genel Merkezden  07-12-2018  

 

7 Aralık 2018 Cuma Günü yapılacak KPDK'da Türkiye Kamu Sen'in öncelikleri:

Tüm memurlara 800 puan ek gösterge artırımı 

Yardımcı Hizmetler Sınıfına 800 Ek gösterge verilmesi

4/B ve İHS gibi çalışanlara kadro verilmesi

Memur ve Emekliye Ek Zam verilmesi

Tüm memurlara bayram ikramiyesi verilmesi

Görevde yükselme sınavlarının her yıl yapılması

Gerçek sendika TÜRKİYE KAMU SEN

MEMURUN SESİNE KULAK VERMELİYİZ

 1.  Genel Merkezden  28-11-2018  

Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel Kazancıoğlu, PTT çalışanlarının sorunlarıyla ilgili bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:

Bilindiği üzere; PTT A.Ş ülkemizin önemli kuruluşlarından biridir ve vatandaşa kamu hizmeti sunumunda farklı bir konuma sahiptir.  Tarihsel öneme sahip bu güzide kurumun sorunları, başarıları, sendikamız Türk Haber-Seni, hizmet kolumuz itibariyle doğrudan ilgilendirmektedir. Sendikamız Türk Haber- Sen kurulduğu tarihten bu tarafa, PTT’nin sorunlarına söz de değil özde eğilmiş, çalışanların haklarını ilgilendiren sorunlara tüm platformlarda çözüm aramış, toplu görüşmelerde yüzlerce talep ve çözüm önerisi ile bu konudaki samimiyetini ortaya koymuştur. Dahası bu uğurda alanlara inmekten de geri durmamıştır. Kuşkusuz ki bu mücadelenin mimarları, temel taşları, siz kurum çalışanlarıdır. Sendikal mücadelenin bir hamaset olmadığı, laf ve sözden ibaret olamayacağı bilinen bir gerçektir. Ülkemizin içerisinde bulunduğu durum ve bu durumun tüm halkımıza, kamu çalışanlarına yansıması, laftan çok icraatın gerektiğini açıkça ortaya koymaktadır. Üzülerek ifade etmek gerekir ki; kurum çalışanlarının sorunlarına çözüm üretmek üzere kurulan söz de sendika; tüm yurtta eş zamanlı olarak yapmış olduğu açıklamada havanda su dövmeyi marifet sayarak kurumun çözülmesi gereken sorunlarından dem vurmaktadır. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirtecek söylemlerin bir dayanağı olmadığı, dostlar alışverişte görsün mantığının ürünü olduğunu artık tüm kamuoyu bilmektedir. Sözde yetkili, özde etkisiz sendikanın yetkili sendika olduğundan dem vurması; ancak, bir acziyet içerisinde çalışanların sorunlarından bahsetmesi abesle iştigaldir Malum sendikanın yetkili oldukları, toplu sözleşmeyi nasıl imza ettikleri, neleri müzakere edip, karara bağladıkları, kendilerini ifadeden yoksun olarak dertlerini “karton döviz” açarak anlatma yoluna gittikleri tüm kamuoyunun malumudur. Yangından mal kaçırırcasına toplu sözleşme imzalamayı, sendikal mücadelede “toplu sözleşmede karton döviz” ifadesini sendikal literatüre geçirende bunlardır. İmza attıkları toplu sözleşme boyunca; bir elin parmağını geçmeyecek konuyu karar altın alan, hatta bu hususları uygulatmakta sıkıntı çeken malum sendikanın basın açıklaması ile birçok temel sorundan bahsetmesi manidardır. Bunlar toplu sözleşmeye getirmedikleri, karar altına aldıramadıkları, aldırdıklarını iddia ettiklerini uygulatamadıkları sorunların çözümünü kurumu idari kurullarında mı sağlayacaklardır? Olmadı alanlara inip iş bırakma eylemimi yapacaklardır? Bu güne kadar gerçek manada samimiyetle kaç tane iş bırakma eylemi yapmışlardır? Kamu çalışanlarının haklarına yönelik kaç tane mitingleri olmuştur? Aksine grev kırıcı uygulamaları sendikal hafızalardan silinememiştir. Eş zamanlı basın açıklaması ile; PTT’de 399 Sayılı KHK’ya tabi personel, İHS’li personel, taşeron personel ayrımının mevcut olduğu bunların eşit iş yapmasına rağmen eşit ücret almadığı açıklaması yapılmıştır. Her yanı ile popülizm kokan bu açıklamanın siz değerli PTT çalışanlarınca hayretle karşılanacağı ve kabul görmeyeceği açıktır. Zira kurum personelinin kamu hiyerarşisi içerisinde statüsü hala tartışılan “İdari Hizmet Sözleşmeli Statüye” geçirilişine dair mevzuat düzenlemeleri yapılırken, iş güvencesi tartışması ve ilgili personel çıkarılan yönetmeliklerle, sürekli ücret ve iş kaybı endişesi altında çalışmaya devam ederken, üstelik temel ücretleri de arttırılmazken, sözü ve eylemi bulunmayan malum senin taşeron personel alımına sesinin çıkmamasının, bunların kadroya geçişleri için esaslı bir girişimlerinin olmamasının takdirini değerli çalışanlarımıza bırakıyoruz. Yine Malum-Sen enflasyon nedeniyle, çalışanın alım gücünün düştüğünden yükselen enflasyonun bunun müsebbibi olduğunu yılsonu beklenmeden enflasyon farkının ödenmesini gerektiğine basın açıklamasında yer vermiştir. Bağlı bulunduğumuz Türkiye Kamu-Sen tüm sendika ve teşkilatları ile birlikte yurt genelinde “ek zam” eylemi yaparken, sizlerin sadece enflasyon farkından söz etmeniz hangi kafanın ürünüdür? 3600 Ek göstergeye; PTT Çalışanları ile birlikte, tüm kamu çalışanlarının dahil edilmesine dair Türkiye Kamu-Sen’in katkıları ile hazırlanan kanun tasarısı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Gündeminde iken ve bu çalışma kamu çalışanlarının takdir ve teveccühünü kazanmışken, sizler basın açıklamaları ile günü kurtaracağınızı, hak beklentisi içerisindeki kamu çalışanlarının kandıracağınızı mı düşünmektesiniz? Yine; 399 sayılı KHK’ya tabi personelin skala düzenlemesi, Gelir Vergisi sorununu sendika masasında çözemeyen bir sendikanın hiçbir çalışma sendikal tavır eylem koymaksızın hükümetten çözüm beklemesinin izahının yapılması gerekmektedir Basın açıklamasından anlaşılan odur ki; garabet içerisinde bulunan malum sen, yetkili sıfatını taşımaktayken dostlar alışverişte görsün mantığı ile, toplu sözleşmedeki basiretsizliği örtmek adına birden bire yargıya başvurduğunu dillendirmektedir. Sendikamız; performans sisteminin çalışanlar aleyhine eşitsiz uygulamalara neden olacağını kamuoyuna haykırdığımız sıralarda, malum sendika uygulama sonucuna bakılmalı, diyordu. Biz ise konunun açıkça hukuka aykırılığının bilinci ile, konuyu çoktan yargıya taşıdık Danıştay 5. Dairesinin 2016/1652E sayılı dosyasında dava, dava dosya devri nedeniyle Danıştay 2. Dairesinde görülmeye devam edilmektedir. Yine; PTT yönetiminin yeniden yaptığı performans uygulamasına dair usul ve esaslara Danıştay 2. Dairesinde açılan davada devam etmektedir. Yine PTT Anonim Şirketinde İHS olarak çalıştırılacak personel hakkında yönetmelik hükümlerine karşı Danıştay 12. Daire 2016/7336E dava açılmış olup, kariyer ve liyakat ilkelerine aykırı yapılacak sözlü sınavda başarılı olmak ibaresinin iptali istenmiştir. Davanın lehe sonuçlanması beklenmektedir. Yine; İHS’ yönetmeliğinin, iptali ile ilgili olarak; Danıştay 12. Daire 2018/1775E dava açılmış olup; “PTT’NİN İHTİYAÇ DUYDUĞU ALANLARDA DENEYİMLİ KİŞİLER ARASINDAN YAPILIR” ibaresinin, YAZILI, MÜLAKAT VE UYGULAMALI SINAV ŞEKİLLERİNDEN BİR VEYA BİR KAÇI İLE SINAV YAPILABİLECEĞİ hükmünün, SINAVSIZ YAPILACAK ATAMALARDAN BAHSEDİLEN,( İŞTİRAKLER BAŞKANI, I. HUKUK MÜŞAVİRİ, DAİRE BAŞKANI, BİRİM SORUMLUSU, HUKUK MÜŞAVİRİ, İŞRİRAKLER BAŞKAN YARDIMCISI, DAİRE BAŞKAN YARDIMCISI, MÜŞAVİR, BAŞMÜDÜR, BAŞMÜDÜR YARDIMCISI, HUKUK MÜDÜRÜ, TEKNİK MÜDÜR, ŞİUBE MÜDÜRÜ, ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ, KONTROLÖR, MÜDÜR, BAŞPSOTACI POZİSİYONU) atamalarını düzenleyen hükmün,“YILLIK ÜCRET ARTIŞINDAN YARARLANDIRILMAMA” disiplin cezası müeyyidesi içeren yönetmelik hükmünün, Yönetmeliğin 110. Maddesinde düzenlenen; “SÖZLEŞME YENİLENMEMESİNE GEREKÇE” olarak sunulan, sözleşmesi yenilenmeyecek personelin tespitinde ise; emeklilik durumu, performans değerlendirme raporlarının dikkate alınacağı düzenlenmektedir. Çalışanın kendisinden kaynaklanmayan hususlarda emek ve hizmetinin dikkate alınmaksızın sözleşmesinin feshedilmesine dair yönetmelik hükmü dava konusu yapılmıştır. Yine; Danıştay 12. Daire 2016/7336 E açılan davada; 399 sayılı KHK tabi personelin görevde yükselmeleri halinde, “İDARİ HİZMET SÖZLEŞMELİ STATÜYE GEÇİŞ TALEBİ HALİNDE” atamalarının yapılacağına dair hükmün iptali, Danıştay 2. Daire Başkanlığı 2017/4462E açılan davada; davalı idarenin E.16658 sayılı ve 01.11.2017 Tarihli yazısının 11. Maddesinde “performansının” ibaresi ile “verimi düşük personel için” ibarelerine yer verilmekte ve 12. Maddesinde ise, 399/II sayılı cetvele tabi görev yapan dağıtıcı ve gişe memuru personelin 2017 yılın ait sicil ve başarı değerlendirmesi raporları doldurulurken Performans Yönetim Sisteminin dikkate alınacağı dair hükmün iptali talep edilmiştir. Kuşkusuz ki; açılan davalar kurum çalışanlarının temel sorunlarına ilişkindir. Bu noktada malum sendikanın PTT de yetişmiş, kariyer ve liyakat bakımından yüzlerce elaman varken, Dışardan Deneyimli eleman adı altında kişilerin işe alınmasına ne dediğini, sınavsız müdür ve üst makamlara atama yapılırken, hangi yüzle kariyer ve liyakatten bahsettiğini merak etmekteyiz. Yetkili ama etkisiz sendika zamanında bu tür sorunlara çözüm üretebilseydi, yargıda çözüm aramak gibi bir yola başvurulmayacaktı. Ancak görülen odur ki; sadece şekli anlamda, basın  açıklamaları ile günü kurtarmaya çalışan sendikanın bu tavrı sorunlar daha da büyütmektedir. Yangın büyümektedir, kaybeden bu tavırlar nedeniyle çalışanlar olmaktadır. Daha geçen hafta içerisinde; çalışanın alın teri olan mesai hakkı elinde alınmış, izin vs kırk saatlik çalışma süresinden sayılmamıştır. Kurum çalışanı angarya uygulamalar ile karşı karşıya kalmıştır.

Sonuç itibariyle; kurum çalışanlarının sorunları, basın açıklamaları ile ötelenemeyecek kadar önemlidir, hamaset ile sendikacılık yapılamayacağı açıkça ortaya çıkmıştır. Bunun ispatı yetkiliyim diye ortaya çıkan malum-Senin düştüğü trajikomik  durumdur. Sendikamız Türk Haber-Sen PTT Çalışanlarının sorunlarını ve beklentilerini bilmektedir. Geçmişte olduğu gibi, gelecekte de sorumluluktan kaçmayacağını ispat etmiştir.

KAZANCIOĞLU: SÖZDE YETKİLİ, ÖZDE ETKİSİZLERE İNAT PTT ÇALIŞANLARINA BİZ SAHİP ÇIKIYORUZ

 1.  Genel Merkezden  27-11-2018 

“Bir Sendika düşünün ki…” “Sözde yetkili, özde etkisiz Sendika” Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel Kazancıoğlu, Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) çalışanlarının psikolojik baskı altında bırakıldığını ve ikilik çıkarılarak huzursuz bir çalışma ortamına mahkûm edildiklerini söyledi. Vatandaşa kamu hizmeti sunan PTT A.Ş.’nin çalışanlarına sendika olarak her zaman sahip çıktıklarını belirten Kazancıoğlu, Memur-Sen’in ise tam tersi çalışanların iş hayatını olumsuz etkileyecek her türlü girişimin altına imza attığını kaydetti. Sözde sendikacılık yapıldığını ifade eden ve Memur-Sen’e sert sözlerle yüklenen Kazancıoğlu, “Bir sendika düşününki haklarınızı korumak bir yana hakkınız olanın alınmasına da göz yumsun. Aynı zamanda her şeyi düzenli yaptığına dair söylemlerde ve sözde eylemlerde bulunsun. İşte tüm bu samimiyetsizliğin içerisinde biz PTT çalışanlarımızın tamamına sahip çıkıyoruz. Haklarını korumak ve kollamak adına tüm unsurlarımızla gereğini geçmişte olduğu gibi bugün de yapıyoruz” dedi.

“Memurlarımızın Çalışma Ortamında Huzurları Yok”

Yaptığı yazılı açıklamada Posta ve Telgraf Teşkilatı PTT’nin tarihsel önemine ve çalışanlarının özelliğine dikkat çeken Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel Kazancıoğlu, sorunlarısendika olarak hep birlikte omuzladıklarına dikkat çekti. Kuruluş amaçlarına uygun olarak daima memur arkadaşlarının yanında olduklarını dile getiren Kazancıoğlu, “Memur kardeşlerimizin sıkıntıları sıkıntımız, hakları haklarımızdır. Ancak çalışanlarımızın haklarını korumak ve gözetmek için bizler olağanüstü çaba gösterirken, sendika olmalarına ve hakları korumakla mükellef olmalarına rağmen tam tersi “mış” anlayışıyla hareket eden bir sendika anlayışı ile karşı karşıyayız. ‘Yapıyormuş’ gibi görünmek dışında hakları korumak adına sözde adımlarla işleri daha da karmaşık hale getiren bu zihniyet, çalışanların psikolojilerini bozmuştur. “Yaptım oldu, başvurdum ama çözemedim” zihniyeti ne yazık ki PTT çalışanı memurlarımızı ikiye bölmüş, çözemediği askıda bıraktığı sorunlar nedeniyle çalışanlarımız sıkıntılı iş hayatı yaşamaya maruz bırakılmıştır. Bu anlayış, var olan haklarında memurlarımızın ellerinden alınmasına neden olmuştur. Çalışanlar arasında çıkan ‘hak kargaşası’ çözülemediği gibi sözde girişimlerle işler daha da sıkıntılı hale sokulmuştur.”

“Gerçekçilikten uzak her yanı popülizm kokuyor”

Toplu Sözleşmenin adeta ‘yangından mal kaçırma’ anlayışı ile ve son derece kısır konularla imza altına alındığına sözlerine ekleyen Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel Kazancıoğlu, Memur-Sen’e sert sözlerle yüklendi. Kazancıoğlu, şunları kaydetti; “Bunlar toplu sözleşmeye getirmedikleri, karar altına aldıramadıkları, aldırdıklarını iddia ettiklerini uygulatamadıkları sorunların çözümünü kurumun idari kurullarında mı sağlayacaklardır? Olmadı alanlara inip iş bırakma eylemimi yapacaklardır? Bugüne kadar gerçek manada samimiyetle kaç tane iş bırakma eylemi yapmışlardır? Kamu çalışanlarının haklarına yönelik kaç tane mitingleri olmuştur? Aksine grev kırıcı uygulamaları sendikal hafızalardan silinememiştir. Bu ‘dostlar alışverişte görsün’ zihniyeti değil de nedir? PTT’de 399 Sayılı KHK’ya tabi personel, İHS’li personel, taşeron personel ayrımının mevcut olduğu bunların eşit iş yapmasına rağmen eşit ücret almadığı açıklaması yapılmıştır. Her yanı ile popülizm kokan bu açıklamanın kıymetli PTT çalışanlarınca hayretle karşılanacağı ve kabul görmeyeceği açıktır. Zira kurum personelinin kamu hiyerarşisi içerisinde statüsü hala tartışılan “İdari Hizmet Sözleşmeli Statüye” geçirilişine dair mevzuat düzenlemeleri yapılırken, iş güvencesi tartışması ve ilgili personel çıkarılan yönetmeliklerle, sürekli ücret ve iş kaybı endişesi altında çalışmaya devam ediyor. Üstelik temel ücretleri de arttırılmıyor. Sözü ve eylemi bulunmayan ‘Malum Sen’in’ taşeron personel alımına sesinin çıkmamasının, bunların kadroya geçişleri için esaslı bir girişimlerinin olmamasının takdirini değerli çalışanlarımıza bırakıyoruz”.

“Memurun kimliksizleştirilmesine izin vermeyiz. Rızkı Allah verir, kimse kendini ilahlaştırmasın…”

Toplu sözleşmeler esnasında dirayetli durmaktan, çalışanın haklarını savunmaktan uzak malum-Sen… Uygun olmayan çalışma koşullarından şikâyetçi memurun haklarını savunmak ya da problemini çözmek için yapacaklarının karşılığında ne talep etmektedir. Memuru ne ile tehdit etmektedir. Bilinmesi gereken malum-Sen; Memur adı üstünde Devlet memurudur, memur-sen memuru değil, birlik haber-sen memuru hiç değil. Ve rızkı Allah verir, evlatlarının rızkı için mücadele eden memurumuzun tehdit edilmesine izin vermeyeceğiz ve sonuna kadar mücadele edeceğiz. Dolayısı ile malum-sen’in ilahlaşma çabalarını da boşa çıkaracağız.

 “Hamasetle sendikacılık olmaz”

Memur-Sen’in günü kurtarma zihniyetiyle yaptığı açıklamaların samimiyetsizliğin öteki adı olarak niteleyen Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel Kazancıoğlu, sözlerine şöyle son verdi; “Yetkili ama etkisiz sendika zamanında birçok soruna çözüm üretebilseydi, yargıda çözüm aramak gibi bir yola başvurulmayacaktı. Ancak görülen odur ki; sadece şekli anlamda, basın açıklamaları ile günü kurtarmaya çalışan sendikanın bu tavrıyla sorunlar daha da büyütmektedir. Yangın büyümektedir, kaybeden bu tavırlar nedeniyle çalışanlar olmaktadır.  Daha geçen hafta içerisinde; çalışanın alın teri olan mesai hakkı elinde alınmış, izin ve benzeri gibi kırk saat çalışma süresinden sayılmamıştır. Kurum çalışanı angarya uygulamalar ile karşı karşıya kalmıştır. Sonuç itibariyle; kurum çalışanlarının sorunları, basın açıklamaları ile ötelenemeyecek kadar önemlidir, hamaset ile sendikacılık yapılamayacağı açıkça ortaya çıkmıştır. Bunun ispatı ‘yetkiliyim’ diye ortaya çıkan malum-Senin düştüğü trajikomik durumdur. Sendikamız Türk Haber-Sen PTT çalışanlarının sorunlarını ve beklentilerini bilmektedir. Geçmişte olduğu gibi, gelecekte de sorumluluktan kaçmayacağını ispat etmiştir. Yine edecektir.”

FAZLA ÇALIŞMA SAATİ HESAPLAMASI

 1.  Genel Merkezden  12-11-2018  

Değerli PTT Çalışanları;

PTT Genel Müdürlüğü 100 günlük Acil Eylem Planı adı altında önce çalışanların mesailerinden kesintiye gitmiş, şimdi ise Uluslararası sözleşmeler ve kanunlar hiçe sayılarak Yıllık izin, sıhhi izin, mazeret izni ve Sendikal izin gibi konuların haftalık 40 saatlik çalış maya dahil edilemeyeceği gibi bir hukuksuzluğa imza atmıştır.

Hukuk devletinde bu gibi uygulamalardan hicap duymaktayız. 

Türk Haber-Sen Genel Merkezi olarak bu konudaki görüşlerimizi PTT Genel Müdürlüğüne bildirdik. 

PTT Genel Müdürlüğü yapılan bu hukuksuzluğu gidermediği taktirde en kısa zamanda konuyu yargıya taşıyacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

Türk Haber-Sen bugüne kadar ve bundan sonrada sorumluluk anlayışı gereği her türlü haksızlığa karşı mücadelesini sürdürecektir.

SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ...

 1.  Genel Merkezden  10-11-2018  

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, vefatının 80. yılında Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle ve minnetle anarak, aşağıdaki açıklamayı yapmıştır:

"Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı, Cumhuriyetimizin mimarı, milletimizin hamisi, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 80. yılında saygı ve rahmetle anıyoruz.

Savaş meydanlarına sığdırdığı nice zaferleri, kurduğu hür, bağımsız ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti ile taçlandıran, düşman postalları altında inim inim inleyen bir avuç halkı, inanç ve azimle yeniden ayağa kaldırıp, bütün ayrılıkları bir kenara koyup, ortak kültür ve değerler etrafında birleştirerek Türk milletini bu topraklara yeniden egemen kılan büyük devlet adamına ne kadar minnet duysak azdır.

Dünyada yaşanan gelişmelere baktığımızda, yakın çevremizdeki ülkelerin içine düştüğü çatışma ortamını değerlendirdiğimizde; paramparça pay edilmiş, başkenti dahi işgal altında olan yurdumuzdan, vatandaşları cehalet, yoksulluk ve hastalıklarla pençeleşen bir dönemden bugünlere gelmiş olmamız, O’nun ne denli büyük bir askeri ve siyasi deha olduğunu ortaya koymaya yeter de artar. Çevreye ve yeşile olan duyarlılığı, çiftçiye ve tarıma verdiği önem, bilim ve eğitime gösterdiği ihtimam, kadına ve gençliğe atfettiği değer, çocuklara duyduğu sonsuz sevgi ve güven dikkate alındığında Mustafa Kemal Atatürk’ün günümüz sorunlarına yıllar öncesinden çözümler sunduğunu ve bu çözümleri yaşantısında bizzat tatbik ettiğini görmekteyiz.      

Baş gösteren ve bir türlü çözülemeyen ekonomik sorunlar, sıcak bir çatışmaya doğru giden ülkeler arasındaki gerilimler, siyasi çözüm bekleyen gelişmeler hepimizde, Norveçlilerin deyimiyle “Mustafa Kemal gibi” bir düşünce yapısına sahip olmamız zorunluluğunu ortaya çıkarmaktadır. 

Dönemin İngiltere Başbakanı Lloyd George’un “Yüzyıllar nadir olarak dâhi yetiştirir. Şu talihsizliğimiz bakın ki 20. yüzyılın dahisi Türklere nasip oldu ve kader onu bizim karşımıza çıkardı.” diyerek; Afgan Kralı Emanullah Han’ın “O büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi.” sözleriyle anlattığı Atatürk, gerçekten de emperyalizme karşı mücadelenin, özgürlük ve bağımsızlığın ilham kaynağı, tüm mazlum milletlerin umudu idi.   

“En büyük eserim” dediği Cumhuriyeti, “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” vasiyeti ile sonsuza dek yaşatmak üzere gelecek nesillere miras bırakmıştır.  Bizler, bu emaneti kanımız, canımız pahasına korumak ve ilerletmek mecburiyetindeyiz. Devletimizin varlığı, milletimizin birliği ve bütünlüğü “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk denir” ifadesinde anlamını bulan, Atatürk’ün milliyetçilik fikrî altyapısının anlaşılması ve milli politikaların uygulanmasıyla mümkün olacaktır. Bu nedenle gençlerimize Atatürk’ü, büyük mücadelesini, eserlerini ve fikirlerini doğru bir biçimde anlatmak ve öğretmek zorundayız.

Vefatının üzerinden 80 yıl geçmiş olmasına rağmen hiç eskimeyen ilkeleri ile bizlere çağdaşlığın yolunu açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve özlemle anıyor, her geçen yıl yokluğunu daha fazla hissediyoruz." 

DÜNYA POSTA GÜNÜ KUTLU OLSUN

 1.  Genel Merkezden  09-10-2018  428  THS Genel Merkez

 

Paris’te 15 ülkenin katılımı ile 11 Mayıs 1863 tarihinde ilk defa bir “Posta Konferansı” düzenlenmiş ve bu Konferans daha sonra “Dünya Posta Birliği” fikrini doğurmuştur.

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 22 devletin tam yetkili temsilcileri İsviçre’nin Bern kentinde toplanarak “Dünya Posta Birliği’nin esaslarını tespit etmiş ve bu esaslar 9 Ekim 1874 tarihinde ilk Genel Kurul Kararları olarak imzalanmıştır. Bu vesile ile de Birleşmiş Milletler Teşkilatının bir ihtisas organı olan ve ülkemizin de üyesi bulunduğu bugün itibariyle 191 üyeli Dünya Posta Birliği kurulmuştur. İşte dünya çapında posta politikaları konusunda üye ülkeler arasında koordinasyonu sağlayan Birleşmiş Milletlere bağlı bir ajans olan Dünya Posta Birliği, (Union postale universelle, Universal Postal Union – UPU) kuruluşu olan 9 Ekim tarihini Dünya Posta Günü olarak ilan etmiştir. 

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sayın Kenan BOZGEYİK Türkiye adına 2017 yılında Dünya Posta Birliği(UPU) İdari Konsey Başkanı olarak seçilmiş olup, 2017-2020 yılları arasında UPU’nun Konsey Başkanlığı’nı yürütmeye devam edecektir.

Türk Haber-Sen Genel Merkezi olarak; tüm  posta çalışanlarının da sorunlarının çözülmesi  dileğiyle; günlerini kutlar, çalışma hayatlarında başarılar dileriz..

KAZANCIOĞLU: KAZANDIĞIMIZ BU DAVA TARİHE GEÇECEK NİTELİKTEDİR

 1.  Genel Merkezden  14-09-2018  

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nda (TRT) Yapım ve Yayın hizmetlerinde görev yapan personelin Toplu Sözleşme metniyle bağıtlanan ve aylık ilave alması gereken 100 TL’nin ödenmemesi nedeniyle yaşanan kaosu Türk Haber-Sen yargı eliyle kesinleştirdi. Bu yargı kararı ile TRT’de yayın ve yapım hizmetlerinde görev yapan personelin yüzünü güldüren Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel Kazancıoğlu, “Toplu sözleşmeye tarihi başarı diyenler yıllardır TRT çalışanlarını mağdur ettiler. Tarihi bir başarı var ise o da bu kazandığımız davadır. Bu yargı kararı TRT çalışanlarına hayırlı olsun. Bilinmelidir ki, Türk Haber-Sen bütün sorunların yılmaz takipçisi olacaktır” dedi.

“Yetkili olduğunu iddia eden ancak, görüntüden ibaret olan malum sendika, toplu sözleşme ruhu ile bağdaşmayacak şekilde, kurumla tekrar müzakereyi hatta kurumun konuyu tek taraflı olarak değerlendirmesine imkân veren düzenlemeleri kabul etmiştir” diyen Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel Kazancıoğlu, “Asıl tirajı komik olan malum sendikanın hem tarihi zafer elde ettik diye toplu sözleşmeye imza atması, hem de,  toplu sözleşme uygulamalarına dava açmasıdır. Bu durum tam anlamıyla iş bilmezliğin ispatıdır” dedi.

Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel Kazancıoğlu yargı kararına ilişkin yaptığı açıklamadaşu satırlara yer verdi;

KAZANCIOĞLU: YAPIM-YAYIN HİZMETLERİNDE GÖREV YAPAN TRT PERSONELİ 26/07/2016 TARİHİNDEN İTİBAREN EK ÖDEME İMKÂNINDAN YASAL FAİZİ İLE BİRLİKTE FAYDALANACAK

Bilindiği üzere; 23.08.2015 Tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “…. Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara ilişkin 2016-2017 yıllarını kapsayan 3. Dönem Toplu Sözleşmesinin “Basın Yayın ve İletişim Hizmet Koluna İlişkin Toplu Sözleşme” başlıklı bölümünün 10. Maddesinde; “ TRT’de Yapım ve Yayın Hizmetlerinde fiilen görev yapan personele aylık 100 TL ödenir.” Hükmüne yer verilmektedir.

KAZANCIOĞLU: TOPLU SÖZLEŞME İLE GARANTİ ALTINA ALINMASI GEREKEN HAKLAR, YARGI KARARLARI İLE HÜKÜM ALTINA ALINABİLMİŞTİR

Bu kapsamda, “TRT’de Yapım ve Yayın Hizmetlerinde fiilen görev yapan personele aylık ilave 100 TL ödenir.” hükmünün belirsizliği nedeniyle; TRT kurumunda, birçok çalışan ek ödemeden mahrum edilmiştir. Toplu sözleşme eliyle getirilen mağduriyeti ortadan kaldırmak adına; sorumlu sendikacılık bilinciyle harekete geçen sendikamız,  TRT kurumuna başvurarak, hukuk büromuz yoluyla konuyu hem bireysel hem de genel olarak yargıya taşımıştır.

Konu ile ilgili olarak ilk defa Ankara 9. İdare mahkemesi ekteki kararı vererek, Eşit işe eşit ücret”hakkı” “Adil ve elverişli ücret hakkı” “Eşit muamele görme hakkı” gibi evrensel hakları dikkate alarak, ilgili personelden fiili olarak görev yapanların 100 TL’lik ek ödemeden yararlandırılması hususunda karar vermiştir. Bu karara yapılan itiraz Ankara Bölge İdare Mahkemesi 3. İdari Dava Dairesi kararı ile ret edilmiş, karar kesinleşmiştir.

Yine konu ile ilgili; TRT Çalışanlarının hakkını aramak üzere açılan iptal davamız, Ankara 13. İdare mahkemesinin 2018/844K sayılı kararı ile sonuçlanmıştır. İlgili mahkeme kararında “Uluslararası sözleşmelerin evrensel hukuk ilkeleri ve eşitlik ilkesine dair hükümlerine yer vererek, yapım ve yayın hizmetlerinin birlikte değerlendirilmesinden, yapım ve yayın hizmetlerinin bir bütünlük arz ettiği ve belirtilen hizmet birimlerinde üretilen her işin birbirini tamamlar mahiyette olduğu görüldüğünden yapım ve yayın hizmetlerine fiilen katkıda bulunmak kriterinin yanlış yorumlandığı gerekçesine yer vererek açmış olduğumuz davayı haklı bulmuştur. Yine belirtilen toplu sözleşme dönemi 01.01.2016-31.12.2017 tarihlerini kapsamaktadır. İlgili mahkeme kararında 26.07.2016 Tarihinden itibaren ilave ücretlerin yasal faizi ile birlikte ödenmesi karar altına alınmıştır.

2577 sayılı İdari Yargılama Usul Kanununun 28/1 Hükmü gereğince, yargı kararını otuz gün içerisinde uygulamakla yükümlü olan TRT Kurumu kanun gereğini yerine getirerek bu defa, ilgili ödemenin yapılması için TRT Müdürlüklerine yazı yazmıştır.

KAZANCIOĞLU: TOPLU SÖZLEŞMEYE TARİHİ BAŞARI DİYENLER, TRT ÇALIŞANLARINI YILLARDIR MAĞDUR ETTİLER

 “2015 yılında imzalanan, 2016 ve 2017 yıllarını kapsayan, adına malum sendikaca ‘Tarihi başarı’ denilen toplu sözleşme hezimetinin yıkıntılarını ortadan kaldırmak,  toplu sözleşmenin sadece;  soyut  imzadan ibaret olmadığını hak alınıncaya kadar mücadelenin bir ürünü olduğu ispat etmek Türk Haber-Sen’e düşmüştür.

Toplu sözleşme metinlerinin; hakkı yeniden tartışmaya açmayacak şekilde net somut metinler olması asıldır ve kamu çalışanlarının genelini ilgilendirmeleri nedeniyle ciddi hukuki metinlerdir. Cek, cak ifadelerini içeren, yuvarlak beyanlara yer veren, hatta kurumlarla tekrar müzakereyi öngören metinlerin çalışanların haklarını öteleyen, dostlar alışverişte görsün mantığının ürünü olduğu açıktır. Nitekim yaşadığımız bu süreç bu durumun bir ispatıdır. 

Günümüze kadar gelinen süreçte, yetkili olduğunu iddia eden ancak, görüntüden ibaret olan malum sendika, toplu sözleşme ruhu ile bağdaşmayacak şekilde, kurumla tekrar müzakereyi hatta kurumun konuyu tek taraflı olarak değerlendirmesine imkân veren düzenlemeleri kabul etmiştir. Asıl tirajı komik olan malum sendikanın hem tarihi zafer elde ettik diye toplu sözleşmeye imza atması, hem de,  toplu sözleşme uygulamalarına dava açmasıdır.  Bu durum ya kurumla danışıklı dövüşü veya iş bilmezliği ifade etmektedir ki her iki durumda da kurum çalışanlarını aldatmaya, oyalamaya kimsenin hakkı olmadığı açıktır.

KAZANCIOĞLU: TOPLU SÖZLEŞME UYGULAMALARINA KARŞI AÇILAN BU DAVALAR BİR İLK NİTELİĞİ TAŞIMAKTADIR 

Sonuç itibariyle; toplu sözleşme uygulamalarına karşı açılan ve kazanılan bu davalar ilktir ve sendikacılık adına tarihe geçecek bir kazanımdır. 

Türk Haber-Sen TRT çalışanlarının haklarını sonuna kadar savunmuş ilgili yargı kararları ile toplu sözleşme yaptık diyenlerin samimiyetsizliklerini, zafiyetlerini yüzlerine vurmuştur.

Türk Haber-Sen olarak;  Mahkeme kararının tüm TRT çalışanlarına hayırlı olmasını diliyor, her türlü haksızlığa karşı, her platformda mücadelemizin devam edeceğini Türk Haber-Sen olarak tüm kamuoyuna ilan ediyoruz” dedi.

TÜRK HABER-SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBESİ 1.OLAĞANÜSTÜ KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 1.  Genel Merkezden  10-09-2018  

Türk Haber-Sen İzmir 1 Nolu Şubemizin 1. Olağanüstü Genel Kurulu büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.

Olağanüstü Genel Kurula emekli olan, Şube Başkanımız İsmet ÖZALP’ de katılarak moral verdi. 

Şube Başkanımız İsmail İlker TAŞBAĞLI’ nın sağlık sorunları nedeniyle Sendikamıza faydalı olamıyorum diyerek Olağanüstü Genel Kurula götürmesi neticesinde 09.09.2018 ( Pazar) tarihinde Olağanüstü Genel Kurul yapılarak yeni yönetim belirlendi. Şube Başkanlığına Veysel KARA’ nın getirildiği Genel  Kurulda Sebahattin DİNÇ, Yasin Rıfat SARP, Ufuk TAŞDEMİR, Fırat ÜLKER, Şefik KERVAN, ve Erkan TULUKÇUOĞLU Şube Yönetim Kuruluna seçildiler. Oluşan Yönetim Kurulu görev dağılımı şu şekildedir;

Şube Başkanı : Veysel KARA

Şube Sekreteri        : Sebahattin DİNÇ

Şube Mali Sekreteri : Yasin Rıfat SARP

Şube Teşkilat Sekreteri     : Fırat ÜLKER

Şube Eğitim Sekreteri       : Şefik KERVAN

Şube Basın ve Sosyal İşl. Sekreteri : Erkan TULUKÇUOĞLU

Şube Mevzuat Sekreteri  : Ufuk TAŞDEMİR

 

Seçim sonrasında bir araya gelen yönetim Kurulu üyeleri bu sene İzmir’de kaybedilen yetkiyi gelecek yıl tekrar geri alacaklarını ve bunun için İzmir’de gidilmedik merkez ve şube, eli sıkılmadık personel bırakmayacaklarını söylediler 

Bizde Genel Merkez Yönetimi olarak yeni seçilen Yönetim Kurulunu tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

TÜRK HABER-SEN SAKARYA ŞUBESİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 1.  Genel Merkezden  10-09-2018  

 

Türk Haber-Sen Sakarya Şubemizin Olağanüstü Genel Kurulu 02.09.2018 (Pazar) tarihinde Sakarya da gerçekleştirildi. Genel Kurula Genel Başkanımız Yücel KAZANCIOĞLU, Genel Başkan Yardımcılarımız Ahmet KURT, Musa KARABİNA ve İlhan YAMAN katıldı.

Sakarya Şubemizin Olağanüstü Kongresi sonucunda oluşan Yönetim Kurulu şu şekildedir;

 

Şube Başkanı          : Hakan HAYMANA

Şube Sekreteri                  : Yasin PAZAR

Şube Mali Sekreter  : Halil AYDIN

Şube Teşkilat Sekteri        : Necmettin BEBEK

Şube Eğitim Sekreteri       : Mehmet YILMAZ

Şube Mevzuat Sekreter     : Mehmet ORUÇ

Şube Bas. ve Sos. İşl. sekreteri   : Mahmut AKIN

Ataması oy birliği ile kabul edildikten sonra, Genel Başkanımız Yücel KAZANCIOĞLU ;

“Kocaeli - Sakarya şubemizin olağanüstü kongresini Sakarya, Kocaeli, Düzce, Bolu, Bilecik, Zonguldak, Bartın ve Karabük Teşkilatlarımızın katılımı ile gerçekleştirdik. Yeni Şube Başkanımız Hakan HAYMANA ve Yönetim Kurulumuza başarılar diliyoruz. TÜRK HABER-SEN VE TÜRKİYE KAMU-SEN her türlü fitneye gereken cevabı bir ve diri olarak vermeye devam edecektir. Meseleyi hak mücadelesi yerine kişisel istikballeri olarak görenlere ise Teşkilatlarımız hak ettikleri tavrı gösterecektir. YASASIN TÜRK HABER- SEN VAROLSUN TÜRKİYE KAMU-SEN.” Dedi ve konuşmasını bitirdi.

KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

 1.  Genel Merkezden  20-08-2018  

KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

Bayramlar; Dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir.  Bayramlar; Milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda Millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. İdrak edeceğimiz Mübarek Kurban Bayramının her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz Millet olma şuurunu pekiştirmesi dileğiyle....  Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar...

Türk Haber-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu

KAHVECİ: TRT’DE YAŞANAN GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

 1.  Genel Merkezden  10-08-2018  

 

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, TRT personeline yönelik olarak son günlerde basına yansıyan emeklilik teşviki adı altındaki uygulamalara ve bazı personelin oluşturulacak personel havuzuna gönderileceği yönündeki iddialara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. “TRT’de yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyoruz” diyen Genel Başkan Önder Kahveci, “Yıllarını TRT’ye vermiş tecrübeli, bilgili personelin dedikodularla baskı altına alınması bütün personeli derinden yaralamakta ve süreci garabete dönüştürmektedir. Belirsizlikler içeren bu süreç hiç kimseye bir yarar sağlamayacaktır” dedi. “Yetişmiş, tecrübeli personelin emekliliğe teşvik edilmesinin kuruma ne kazandıracağı tam olarak anlaşılamamıştır. Bir kısım personelin başka kurumlara gönderileceği iddiası ise kurumda çalışma barışını ve huzuru tehdit eder boyutlara ulaşmıştır.” diyen Genel Başkan Önder Kahveci, “Süreç, şeffaf bir biçimde yürütülmeli, personel mağdur edilmemelidir.” şeklinde konuştu. Genel Başkan Önder Kahveci açıklamasında şu satırlara yer verdi;

“Devlet televizyonu TRT’de son günlerde yaşanan gelişmeleri yakından takip etmekteyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli kurumlarından birisi olan TRT’nin adının arzu etmediğimiz biçimde personele ilişkin uygulamalarla anılması bizleri üzmektedir.

Personeli emekliliğe teşvik amacıyla yapılan uygulamalar kendi içinde farklı soruları da beraberinde getirmektedir. Kaygı verici bir şekilde ilerleyen duruma en kısa sürede bir açıklık getirilmeli ve uygulamanın altında yatan gerçekler personele aktarılmalıdır.

Personeli gençleştirmek amacıyla yapıldığı iddia edilen emeklilik teşviki konusunda farklı iddialar ortaya atılmakta, yıllarını TRT’ye veren vefakâr, cefakâr insanların saf dışı bırakılmaya çalışıldığı iddia edilmektedir. Bu iddia yetmezmiş gibi, TRT personeline sık sık oluşturulacak havuza gönderilecekleri ve akıbetlerinin ne olacağının bilinmediği yönünde baskılar uygulandığı da gelen bilgiler arasındadır.

Yıllarını verdikleri kurumun kendilerine yönelik bu uygulaması TRT personelini derinden yaralamakta, belirsizlikler ve havuza gönderme tehdidi ile süreç tam bir muammaya dönüşmektedir. Bir kurumda yapılacak personel düzenlemesinin böylesine tereddüt ve tedirginlik yaratan bir yapıya bürünmesi, hiç kimse tarafından arzu edilecek bir uygulama değildir.

Bu ülkenin en köklü kuruluşlarından olan, tarihe tanıklık etmiş, arşivleri bu ülkenin en önemli bilgi ve belgeleriyle dolu, gece gündüz demeden yıllardır kamera önü ve arkasında tam bir ekip dayanışması içinde olan TRT personeline böyle bir yaklaşımda bulunulmamalıdır. Onlarca ajans aracılığı ile TRT’ye sözleşmeli personel alınırken, bu kurumun içinde yetişmiş tecrübeli ve kalifiye elemanları havuza göndererek dışlamak akla ve mantığa uygun değildir.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Haber-Sen olarak TRT’de yaşanan ve devlet ciddiyetiyle asla bağdaşmayan, bazı kesimlerin kasıtlı dedikodularıyla sulandırılan bu durumun takipçisi olduğumuzu ilgililere bir kez daha hatırlatıyor, personele yönelik yapılan bu uygulamaların hiç kimsenin mağdur edilmeden, yanlış anlaşılmalara ve tereddütlere mahal vermeyecek şekilde açık ve şeffaf bir süreç yürütülmesini talep ediyoruz.”

DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU’NU ZİYARET ETTİK

 1.  Genel Merkezden  07-08-2018  

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Yönetim Kurulu üyelerimiz Dışişleri Bakanlığı’na yeniden atanan Mevlüt ÇAVUŞOĞLU’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette, Ankara 12 No’lu Şube Başkan Yardımcısı (Dışişleri Bakanlığı) Ahmet Hamdi EKTAŞ’ta hazır bulundu.

Dışişleri Bakanlığı’nda gerçekleşen görüşmede dış politikada son dönemde yaşanan gelişmeler ile Dışişleri Bakanlığı ve AB Başkanlığı çalışanlarının sorunları birinci ağızdan dile getirilerek, konfederasyonumuz tarafından hazırlanan notlar Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na tevdi edildi.

KAHVECİ: DIŞ POLİTİKADA MİLLİ DEĞERLERİMİZİ ÜSTTE TUTARAK KOŞULSUZ ŞARTSIZ DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

Genel Başkan Önder Kahveci, yeniden Dışişleri Bakanlığı görevine getirilen Sayın Çavuşoğlu’na başarılar diledi. Genel Başkanımız Kahveci, “Son dönemde ülkemizin dış politikadaki en önemli gündem maddelerinden biri olan Rahip Brunson olayı ve bu konuda emperyalist güçlerin ülkemiz üzerinde oynamak istedikleri sinsi oyunların farkındayız. Bu noktada üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz. Türkiye Kamu-Sen olarak, geçmişte olduğu gibi bugünde her şartta Devletimizin ve Milletimizin yanında olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz” dedi.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU: YANIMIZDA OLDUĞUNUZU BİLMEK BİZE GÜÇ VERİYOR

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Yönetim Kurulu üyelerinin ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rahip davasının sadece adli yönünün olmadığını, dış güçlerin ekonomi başta olmak üzere, ülkemiz üzerinde kötü emelleri olduğunu, Türkiye Kamu-Sen’in ise yanlarında olduğunu bilmenin kendilerine büyük bir güç ve moral verdiğini ifade etti.

Hayırlı olsun  ziyareti karşılıklı hediyelerin verilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI PROF. DR. ALİ ERBAŞ’I ZİYARET ETTİK

 1.  Genel Merkezden  06-08-2018  

Genel Başkanımız Önder Kahveci ve bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı ziyaret etti. Diyanet İşleri Başkanlığı merkez binasında gerçekleşen görüşmede, Diyanet çalışanlarının sorunları ile birlikte çalışma hayatı ve gündemdeki başlıklar değerlendirildi.

KAHVECİ: TÜRK MİLLETİNİN DİNİ VE MİLLİ HASSASİYETLERİ SON DERECE YÜKSEKTİR

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a çalışmalarında başarılar dileyen Genel Başkanımız Önder Kahveci, “Ülkemizin en güzide kurumları arasında yer alan Diyanet İşleri Başkanlığımızı ziyaret etmekten mutluluk duyuyoruz. Türk milleti dini ve milli hassasiyeti en yüksek seviyede olan bir millettir. Bu noktada Diyanet İşleri Başkanlığı’nın topluma göstereceği yol ve yön son derece büyük önem arz etmektedir. Türkiye Kamu-Sen olarak, ülkemizin ve  milletimizin değerleri noktasında sizlere elimizden gelen her türlü katkıyı yapmaya bir kez daha hazır olduğumuzu ifade etmek isterim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim” dedi.,

PROF. DR. ALİ ERBAŞ: TÜRKİYE KAMU-SEN’İN FİKİR VE DÜŞÜNCELERİNİ ÖNEMSİYORUZ

Genel Başkanımız Önder Kahveci ve sendikalarımızın Genel Başkanlarına teşekkürlerini sunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Nazik ziyaretiniz bizleri memnun etti. Kurumumuza kattığınız ve bundan sonra katacağınız her şey bizler için kıymetli ve değerlidir. Türkiye Kamu-Sen’in misyonu ve yüklendiği sorumluluklar takdire şayandır. Her zaman fikir ve düşüncelerinizin bizler için önemli olduğunu ifade ediyor, ziyaretiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Genel Başkanımız Önder Kahveci ziyarette Diyanet çalışanlarının sorunları ve taleplerini de gündeme getirerek çözüm için Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan hassasiyet gösterilmesini istedi.

ÇALIŞMA BAKANI ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDUK

 1.  Genel Merkezden  21-07-2018  

Yeni Bakanlar Kurulunun göreve başlamasının ardından Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Yönetim Kurulumuzun kabine üyelerine “Hayırlı olsun” ziyaretleri Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’la devam etti.

KAHVECİ: PROBLEMLERİ ORTAK AKIL VE DİYALOGLA HIZLI BİR ŞEKİLDE ÇÖZEBİLİRİZ

Bakan Selçuk’a yeni görevinde başarılar dileyen Genel Başkanımız Önder Kahveci, çalışma hayatının bir çok sorunu olduğunu, bu sorunların çözümü noktasında Türkiye Kamu-Sen’in her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduğunu dile getirdi. Kahveci, “Yeni kabine de Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak görev alan Zehra Zümrüt Selçuk hanımefendiye yeni görevinde başarılar diliyoruz. Yine bir bayan Bakanın bu noktada görev almasının Bakanlık bünyesinde ve kamuda ciddi ve güzel yansımaları olacağına inanıyoruz.

Ülkemiz de çalışma hayatının ve kamu çalışanlarımızın sorunları çok fazla. Bu sorunların çözümü için yıllardır mücadele ediyoruz. Türkiye Kamu-Sen sorumluluk sahibi ve vatan millet sevdalısı insanların oluşturduğu bir sendikadır. Bizler geçmişte yanlışa yanlış, doğruya doğru dedik. Bundan sonra da aynı şekilde olmaya devam edeceğiz.  Bu mücadelemiz hız kesmeden devam ederken, bundan sonraki süreçte sayın Bakanın da göstereceği çabalarla bizlere yardımcı olacağı, ortak akıl ile  3 milyon kamu görevlisinin ve 2 milyon emeklimizin sorunlarının büyük ölçüde çözüleceği umudunu taşıyoruz.   

Hayata geçen yeni sistemle birlikte daha fazla diyalog ve işbirliğinin hakim olacağı,  karar mekanizmasının daha hızlı ve etkin olacağı, sosyal diyalog kurullarının işlerliğinin çok daha  artırılacağına inanırken, kamuda istenilen barış ortamının yeniden tesis edileceği, bu noktada liyakat ve ehliyetin ön plana  çıkarılarak sendikal ayrımcılığın son bulmasını temenni ediyoruz.  

Sözleşmelilere kadro, ek gösterge rakamlarının artırılması, kamu çalışanlarına da bayram ikramiyesi, mülakat sistemine son verilmesi, bütün ek ödemelerin emekliliğe sayılması gibi bir çok başlık çözüm beklemektedir. Kurumlarda yönetici atama konusu da vicdanları yaralamaktadır. Mülakat ile kamuda doğru sonuca ulaşmak mümkün değildir. Mülakat sistemi  kökten kaldırılmalıdır. Çeşitli yerlere imtiyazlar verilirse bu noktada suiistimaller yaşanabilir. Bu konuda adaletli bir yaklaşım istiyoruz. Eğer bir sadakat aranıyorsa bu sadakat sadece devlete olmalıdır.

Kamuda ciddi düzeyde mağduriyetler yaratan sözleşmelilere yönelik 4+2 diye bir sistem mevcut. Bu arkadaşlara eş ve sağlık durumundan tayin yapılamıyor. Aile bütünlüğünün tesis edilmesi için, anayasanın da gereği olan bu mağduriyet giderilmelidir. Kamuda yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan personelin de çalıştıkları yerlerde sorumlulukları var, ancak ne yazık ki yetkileri yok. Biz bu konuda yardımcı hizmetlilerin bir defaya mahsus genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesi yönünde imza kampanyası düzenlemiş ve bunları yetkili mercilere göndermiştik. Bu konuda adım atılmasını bekliyoruz.

Türkiye Kamu-Sen’in bu ve diğer alt başlıklarda sizlere her türlü desteği vereceğinden emin olmanızı istiyor, yeni görevinizde sonsuz başarılar diliyorum” dedi.

Genel Başkan Önder Kahveci, görüşmede Devlet Personel Başkanlığı’nın lağvedilmesi kararının yeniden değerlendirmeye alınmasını talep ederek, “Uzun yıllardır kamu hizmetinde birikimi olan bir kurumun kapatılma kararı gözden geçirilmelidir. Kamu düzenini sağlamak için bu kuruma ihtiyaç vardır. Devlet Personel Başkanlığı’nın sunduğu görüşler ve yaptıkları tespitler çalışma hayatına yol göstericidir. Bu karar yeniden gözden geçirilmelidir.” dedi.

BAKAN SELÇUK: TÜRKİYE KAMU-SEN’İN KATKILARINI ÖNEMSİYORUZ

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk ise ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek, “Nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı milyonlarca insanı yakından ilgilendiren son derece önemli bir Bakanlıktır. Sıkıntılarının çözümü için bekleyen kesimleri memnun etmek için çaba sarf edeceğimizden kimsenin şüphesi olmamalıdır.

Kamu çalışanları ve emeklilerimizi daha mutlu etmek adına atacağımız adımlarda sizlerin bilgi, birikim ve donanımlarınıza her zaman ihtiyaç duyacağız. Bizlere yapacağınız katkıları önemsiyoruz. Tekrar ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Genel Başkanımız Önder Kahveci, Çalışma hayatının sorunlarını içeren raporu Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a sundu. Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel Kazancıoğlu da PTT dağıtıcılarının yıpranma payı ve İHS personelinin performans sisteminin kaldırılmasına yönelik hazırladığı raporu Sayın Bakan’a sundu.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET ERSOY’A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİNDE BULUNDUK

 1.  Genel Merkezden  21-07-2018  

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın Genel Başkanları Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamında ziyaret etti.

KAHVECİ: BAKANLIK ÇALIŞANLARININ SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ NOKTASINDA HER TÜRLÜ KATKIYI SAĞLAMAYA HAZIRIZ 

Bakan Ersoy’a hayırlı olsun temennisinde bulunan Genel Başkan Önder Kahveci ve beraberindekiler gündemi ve çalışma hayatını yakından ilgilendiren konuları değerlendirdiler. Kahveci,

“Yeni kabinenin oluşmasıyla birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine getirilen kıymetli bakanımıza yeni görevinde başarılar diliyoruz.  Binlerce yıllık zengin geçmişimizle kültürel miraslarımızın korunup gelecek nesillere aktarılması, Anadolu toprakları üzerinde yerleşmiş medeniyetlerin bıraktığı izlerin yaşatılması noktasında sayın Bakanın önemli çalışmalara imza atacağından şüphemiz yoktur.

Sayın Bakanımızın sektörde yaşanan sorunları bildiğini ve bu sorunlara çözüm yollarını en uygun şekilde uygulayacağını ümit ediyoruz. Bakanlık ve Bakanlığa bağlı kurumların çalışanlarının yaşadığı sıkıntıların çözümü noktasında kararlı adımlar atılacağını öngörüyoruz.  Turizmin ve sanatın gelişmesinin, Bakanlık çalışanlarının koşullarının iyileştirilmesi ile bağlantılı olduğunu düşünüyoruz.   Kültür ve Turizm hizmet kolunda görev yapan kamu çalışanlarının sorunlarının çözümü için ivedi adımlar atılması en büyük arzumuzdur. Sayın Bakanımıza yeni görevinde başarılar diliyoruz” dedi.

ERSOY: BAKANLIĞIMIZDA VE KURUMLARIMIZDA SENDİKAL AYRIMCILIĞIN LAFI BİLE GEÇEMEZ.

Türkiye Kamu-Sen’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Ersoy, her türlü katkıya hazır olduklarını belirterek, sorunların ortak akılla çözülmesi için diyalog yollarının her zaman açık olduğunu söyledi. Bakanlık ve kurum çalışanlarının sorunlarının çözülmesi için Türkiye Kamu-Sen ile ortak hareket etmeye hazır olduklarını ifade eden Bakan Ersoy, sendikal ayrımcılığın söz konusu bile olamayacağını, kurumlarda liyakat ve kariyer esasının baz alınarak çalışmaların yürütüleceğini belirterek, “amacımız çalışanlarımızın da katkısıyla kültür ve turizm hizmet kolunda işlerin en hızlı şekilde yürütülmesidir”  dedi.

Türk Kültür Sanat Sen Genel Başkanı Uğur Yıldırım bakanlık çalışanlarını sorunlarını içeren bir dosyayı Bakan Ersoy’a sundu.

Ayrıca, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal’da Vakıflar Genel Müdürlüğü çalışanlarının sorunlarını içeren dosyayı Sayın Bakana sundu. 

ÖNEMLİ DUYURU!

 1.  Genel Merkezden  16-07-2018  

Bilindiği üzere; 703 sayılı KHK ile 6475 sayılı kanunun bazı hükümlerinde değişiklik yapılmış, kanunda yapılan değişiklikler ayrıntılı olarak web sitemizde yayımlanmış, kurumun yeniden yapılanması ile ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin yayınlanması ile konunun netleşeceği bilgisi kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Bu minvalde, Bakanlıklara Bağlı, İlgili İlişkili Kurum ve Kuruluşlar İle Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi 15.07.2018 Tarihinde yayımlanmıştır. İlgili kararnamenin 304- 391 maddeleri arasında 703 sayılı KHK ile kaldırılan 6475 sayılı kanunun yürütme ile ilgili maddelerine yeniden yer verilmiştir.

6475 sayılı Posta Hizmetleri kanunu Cumhurbaşkanlığının yeni kararnamesi ile düzenlenen hükümlerle birlikte yürürlüğünü sürdürmektedir.

TRT PERSONELİMİZE GÖSTERİLEN MUAMELEYİ ESEFLE KINIYORUZ !

 1.  Genel Merkezden  30-06-2018  550  Yönetici

 

Yükümlü bulundukları kamu vazifelerini yerine getiren TRT personelimize gösterilen, kimsenin arzu etmediği, tavır ve muameleyi esefle karşılamaktayız.

Kamu malı ve devlet memurlarının hedef gösterilmesi konusunda endişe duymaktayız. 

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu tarafından görevlendirilen naklen yayın ekibimizin, artık münferit olmaktan çıkan defa ile, agresif hareketlere maruz kalması; sendika üyelerimiz ve kurum çalışanlarının kalbinde olumsuz hissiyat yaratmaktadır. Personelimizin, arzu edilmeyen muamele ile karşılaştıkları anlar, aslında, siyasi parti mitingleridir ve bu mitinglerin yayınlanması için hazır bulunmaktadırlar. TRT'nin yayın içeriği ile ilgili devlet memurunun sorumlu tutularak tepki alması ve kamu malına zarar girişimleri akl-ı selim karinesi kabul edilemez. Bu konuda siyasi liderlerin dikkat ve ihtimam göstermelerini istirham ederiz.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TÜRK HABER-SEN 26 YAŞINDA

 1.  Genel Merkezden  30-06-2018  214  Yönetici

 

Sendikal Mücadelede 26 onurlu yılımızı geride bıraktık.

Memurlarımızın mutlu, müreffeh geleceği, milletimizin birliği ve dirliği için verdiğimiz mücadelemizde 26. Yılımızı geride bırakmış olmanın mutluluğu ve gururu içinde, ideallerini hiçbir menfaate değişmeyen ve hak uğrunda bir ömür feda etmekten geri durmayan değerli teşkilat üyelerimiz ve kamu görevlilerimize teşekkür ediyor, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hakkı hakim kılmak, adaleti tesis etmek, daha güzel ve daha aydınlık yarınlara ulaşmak için daha imanlı bir yürekle, daha kararlı bir şekilde hiç durmaksızın yürüyeceğimize söz veriyoruz.

© 2020  TÜRK HABER-SEN RESMİ SİTESİDİR.