TÜRK HABER-SEN MERSİN ŞUBESİ 1. OLAĞAN GENEL KURUL İLANI

 1.  Duyurular  21-10-2020   THS Genel Merkez

 

Türk Haber-Sen Mersin Şube 1.Olağan Kongre İlanı;
Türk Haber-Sen Mersin  Şubemizin  1. Olağan Genel  Kurulu aşağıda belirtilen  gündem dahilinde;

08.11.2020  Pazar   günü saat 10.00'da  Halkkent Mahallesi Mimar Sinan Bulvarı No:62 Toroslar adresinde  bulunan Mersin Yunus Emre Kültür Merkezi Konferans salonunda yapılacaktır.
Çoğunluk sağlanamadığı takdirde aynı adreste,  aynı gündemle 08.11.2020 tarihinde saat 13:00’da  çoğunluk aranmaksızın  yapılacaktır.
Olağan Genel Kurul üyelerimize duyurulur.

GÜNDEM:
1.Yoklama ve açılış
2.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı
3.Divan Teşekkülü
4.Açılış Konuşması
5. Protokol Konuşmaları
6. Yönetim Kurulu faaliyet raporunun okunması ve ibrası
7. Yönetim Kurulu asil ve yedek, Denetleme Kurulu asil ve yedek,

Disiplin Kurulu asil ve yedek üyelerin seçimi
8.Dilek ve Temenniler
9.Kapanış

TÜRK HABER-SEN İSTANBUL 3 NO'LU ŞUBESİ 1. OLAĞAN GENEL KURUL İLANI

 1.  Duyurular  09-01-2020  264  THS Genel Merkez

 

Türk Haber-Sen İstanbul 3 No'lu Şube 1.Olağan Kongre İlanı;

Türk Haber-Sen İstanbul 3 No'lu  Şubemizin  1. Olağan Genel  Kurulu aşağıda belirtilen  gündem dahilinde;


24.01.2020  Cuma  günü saat 10.00-15.00 arasında TRT İstanbul Müdürlüğü Cumhuriyet Caddesi No: 56 Harbiye -ŞİŞLİ/ İSTANBUL  adresinde bulunan TRT İstanbul Radyosu Hizmet Binası yemekhane salonunda yapılmasına,

Çoğunluk sağlanamaması halinde 1.Olağan Genel Kurulu aynı yer ve saatler arasında aynı gündemle  25.01.2020 Cumartesi  günü çoğunluk aranmaksızın  yapılacaktır.

Olağan Genel Kurul üyelerimize duyurulur.

GÜNDEM:

1.Yoklama ve Açılış

2.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

3.Divan Teşekkülü

4.Protokol Konuşmaları

5.  Yönetim , Denetim ve Disiplin kurulu Asil ve Yedek  Üyelerinin seçimi

6.Dilek ve Temenniler

7.Kapanış

TÜRK HABER-SEN ANKARA 2 NO'LU TRT ŞUBESİ 1.OLAĞAN GENEL KURUL İLANI

 1.  Duyurular  14-11-2019  424  THS Genel Merkez

 

Türk Haber-Sen Ankara 2 Nolu TRT Şube 1.Olağan Kongre İlanı;

Türk Haber-sen Ankara 2 nolu Şubemizin  1. Olağan Genel  Kurulu aşağıda belirtilen  gündem dahilinde

 07.12.2019 Cumartesi  günü saat 10.00’da Türkiye Kamu-Sen Genel  Merkezinin;  Erzurum Mah. Talatpaşa Bulvarı  No :160  1. Katta  bulunan toplantı salonunda  yapılmasına ,

Çoğunluk sağlanamaması halinde 1.Olağan Genel Kurul aynı gündem ve aynı  adreste  08.12.2019 Pazar günü saat 10.00’da yapılacaktır.

Olağan genel kurulumuz üyelere duyurulur.

 

GÜNDEM:

1.Yoklama ve açılış

2.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

3.Divan Teşekkülü

4.Protokol Konuşmaları

5. Zorunlu Organların seçimi için; Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu Asil ve Yedek üyelik için başvurusu

6. Zorunlu Organların Seçimi

7.Dilek ve Temenniler

8.Kapanış

TÜRK HABER-SEN ANTALYA ŞUBESİ 1. OLAĞANÜSTÜ KONGRE İLANI

 1.  Duyurular  10-10-2019  470  THS Genel Merkez

 

Türk Haber-Sen Antalya Şubesi 1.Olağanüstü Genel Kurul İlanı;

Türk Haber-Sen Antalya Şubesi  1.Olağanüstü Genel Kurul İlanı;

Türk Haber-Sen Antalya Şubemizin 1. Olağanüstü Genel Kurulu aşağıda belirtilen gündem dahilinde

26.10.2019 Cumartesi günü saat: 10.00’da  Deniz Mahallesi Güllük  Caddesi No: 5 Muratpaşa / Antalya  adresinde bulunan Antalya PTT Başmüdürlüğü  binasının  7. katında yapılmasına,

Çoğunluk sağlanmaması halinde 1.Olağanüstü Genel Kurulun aynı gündem ve aynı adreste 27.10.2019 Pazar günü saat 10:00'da çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır.

Olağanüstü Genel Kurul üyelerimize duyurulur.

 

GÜNDEM:

1.Yoklama ve açılış

2.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

3.Divan Teşekkülü

4.Protokol Konuşmaları

5. Zorunlu Organların seçimi için; Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu Asil ve Yedek üyelik için başvurusu

6. Zorunlu Organların Seçimi

7.Dilek ve Temenniler

8.Kapanış

TÜRK HABER-SEN AFYONKARAHİSAR ŞUBESİ 1. OLAĞANÜSTÜ KONGRE İLANI

 1.  Duyurular  16-09-2019  

 

Türk Haber-Sen Afyonkarahisar Şubesi 1.Olağanüstü Genel Kurul İlanı;

Türk Haber-Sen Afyonkarahisar Şubesi  1.Olağanüstü Genel Kurul İlanı;

Türk Haber-Sen Afyon Şubemizin 1. Olağanüstü Genel Kurulu aşağıda belirtilen gündem dahilinde

05.10.2019 Cumartesi günü saat: 10.00’da  Ali Çetinkaya Mahallesi Silo Caddesinde bulunan TCDD Sosyal Tesisleri Afyonkarahisar adresinde yapılmasına,

Çoğunluk sağlanmaması halinde 1.Olağanüstü Genel Kurul aynı gündem ve aynı adreste 06.10.2019 Pazar günü saat:10.00’da yapılacaktır.

Olağanüstü Genel Kurul üyelerimize duyurulur.

 

GÜNDEM:

1.Yoklama ve açılış

2.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

3.Divan Teşekkülü

4.Protokol Konuşmaları

5. Zorunlu Organların seçimi için; Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu Asil ve Yedek üyelik için başvurusu

6. Zorunlu Organların Seçimi

7.Dilek ve Temenniler

8.Kapanış

İL TEMSİLCİLERİNİN DİKKATİNE 29.08.2019

 1.  Duyurular  29-08-2019  

 

Kamu Görevlileri Hakem Kurulunun 2020-2021 yıllarını içeren maaş ve özlük haklarına ilişkin verdiği kararla ilgili yapılacak basın açıklamasıdır:

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, milyonlarca kamu görevlisi ve emeklinin umutla beklediği, 2020-2021 yıllarını içeren maaş ve özlük haklarına ilişkin kararını verdi. Karar, kamu çalışanlarında büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Kanunun yürürlüğe girdiği 2012 yılından beri uyardığımız üzere, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun, kamu görevlilerinin ve emeklilerin sorunlarını çözecek nitelikte olmadığı bir kere daha ortaya çıkmış oldu. Çoğunluğu atanmışlardan oluşan bir Hakem Kurulu’nun objektif bir karar veremeyeceğine ilişkin kaygıların boşuna olmadığı görüldü.   

Nitekim bugün verilen kararla Hakem Kurulu hükümetin teklifini onaylamış oldu. Buna göre, memur ve emeklilere 2020 yılı için yüzde 4+4, 2021 için ise yüzde 3+3 zam yapılması kesinleşti. Hakem kurulunda hükümet tarafından atanan üyelerin çoğunlukta olması Hükümetin teklifi dışında bu kuruldan başka bir karar çıkamayacağını en başından beri ortaya koymaktaydı. Bu kararla beraber en düşük memur maaşına 120 TL ortalama memur maaşına 160 TL’lik bir artışla altı ayı geçirmek zorunda kalacak olan kamu görevlileri yeni bir ekonomik cendereye sokulmuş oldu. Hakem Kurulunun verdiği bu karar ekonomik gerçeklerle karşılaştırıldığında hem bu karara sebep olanlar hem de toplu sözleşme sürecini sulandıran yetkili konfederasyon kamuoyu vicdanında sorgulanacaktır. 

Zaten memurlar, emekliler ve aileleriyle birlikte sayıları 20 milyona ulaşan bir kesimin geleceğini belirleyen bu önemli sürecin, bir fazla üyeyle dahi yetkili olmuş konfederasyon başkanının iki dudağı arasına terk edilmesi başlı başına bir garabet unsuruydu. Biz, 1 Ağustos’tan beri toplu sözleşme görüşmelerinin tek bir yetkili temsilcinin keyfiyetiyle yürütülmesinin doğru olmadığını, kamu görevlilerini ilgilendiren hayati konuların dahi masada pazarlığa açılmadığını ifade ettik ve gerekli uyarılarımızı yaptık. Milyonlarca çalışanımız sözleşmelilere kadro, 3600 ek gösterge, vergi dilimlerinin adil bir biçimde düzenlenmesi, yardımcı hizmetlilerin sorunlarının çözülmesi, mülakat uygulamasından vazgeçilerek liyakat ilkesine göre hareket edilmesi, emeklilerin maaşlarının yükseltilmesi gibi hayati konuların dahi tartışılmadığı bir toplu sözleşme sürecine tanıklık etti. Haliyle havanda su dövmekten başka bir işe yaramayanlar, iki yılda bir gelen bu ve benzeri sorunların tartışılarak bir sonuca bağlanması fırsatını tepmiş oldu. Bütün bu olumsuzluklar yanında hizmet kollarına ilişkin taleplerin de aynı dönemde gündeme getirilme zorunluluğu, toplu pazarlıkların içinden çıkılamaz bir hale gelmesine ve tam bir keşmekeşe dönmesine yol açtı.

Bir tarafta yetkili konfederasyon ve sendikaların basiretsizliği ve iş bilmezliği diğer tarafta Kanunun eksik ve yanlış hükümleriyle birleşince bundan önceki 4 dönemde olduğu gibi beşinci toplu sözleşme dönemi de büyük bir fiyasko ile sonuçlandı. 20 milyon vatandaşlarımızın umutları, 2021 yılına ertelendi. Zaten tartışmalı olan Hakem Kurulu, bu kararla daha da tartışmalı hale geldi.  

Her ne kadar toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamamış olsa da doğru bir pazarlık stratejisinin yürütülmemesi, taleplerin pazarlığa ve tartışmaya açılmaması, memur sorunlarının çözümü yerine yetkili sendikaların kasalarını doldurma peşine düşerek dünyanın hiçbir gelişmiş ülkesinde kabul görmemiş dayanışma aidatı konusuna saplanıp kalmaları, üzerinde anlaşılan ve anlaşılamayan konuların dahi sürüncemede kalması sonucunu doğurdu. Elbette Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun Hükümet ağırlıklı yapısıyla sendikaların beklentilerine uygun bir karar vermesi beklenemezdi; nitekim beklenen oldu ve dağ fare doğurdu. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun kararı çalışanların, emeklilerin ve yakınlarının ekonomik ve özlük haklarına ilişkin sıkıntıları çözmekten uzak kaldı.

2012 yılından beri yaşadığımız tecrübeler, 4688 sayılı Kanun’a ilişkin çekincelerimizde ne denli haklı olduğumuzu bir kere daha ortaya koydu. Bu hali ile ve mevcut yetkili sendikaların bu tutumu ile toplu sözleşme görüşmelerinin kamu çalışanlarına somut kazanımlar sağlayacak bir yapısı bulunmuyor. Yetkili sendikaların dahi kendi hizmet kollarında bulunan memurlara ilişkin ücret pazarlığında söz hakları yok. Maaş zamları, yalnızca konfederasyon başkanının imzası ile karar altına alınabiliyor. Diğer sendika ve konfederasyonların karara itiraz etme hakkı da bulunmuyor. Dolayısıyla bu sistem milyonlarca çalışan, emekli ve yakınlarının kaderini yalnızca Bakan ve yetkili konfederasyon temsilcisi yani iki kişi üzerine kurguluyor.

Öyleyse bundan sonra yapılacak ilk iş toplu sözleşme sürecini katılımcı ve sonuç alıcı bir noktaya taşımak olmalı. Toplu sözleşmede kamu görevlilerinin geniş bir şekilde temsil edilmesi, kamu görevlileri heyetinin çoğunluğuna bağlı bir imza sistemine geçilmesi, itiraz mekanizmalarının yeniden düzenlemesi olmazsa olmaz değişiklikler olarak karşımızda duruyor. Bunun yanında kamu görevlilerinin geneline ilişkin toplu sözleşme ile hizmet kolu toplu sözleşmelerinin birbirinden ayrılması ve Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun da eşit temsile dayalı olarak yeniden yapılandırılması gerekiyor. Aksi halde bu sistem ve bu yetkili sendikalarla daha çok hayal kırıklıkları ve daha çok fiyaskolar yaşamamız kaçınılmaz görünüyor

TÜRK HABER-SEN SİVAS ŞUBESİ 6.OLAĞAN GENEL KURUL İLANI

 1.  Duyurular  16-04-2019  

 

Türk Haber-Sen Sivas Şubesi 6. Olağan Genel Kurul İlanı

Türk Haber-Sen Sivas Şubemizin 6. Olağan Genel Kurulu aşağıda belirtilen gündem dahilinde 27.04.2019 Cumartesi saat: 14.00’da Kızılırmak Mahallesi 30/14 Sokak No. 5 Grand Paşabey Salonunda  aşağıda belirtilen gündemle yapılmasına,

Çoğunluk sağlanmaması halinde 6.Olağan Genel Kurul aynı gündem ve aynı adreste 04.05.2019 Cumartesi saat:14.00’da yapılacaktır.

Olağan Genel Kurul üyelerimize duyurulur.

GÜNDEM

1-      Yoklama ve Açılış

2-      Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

3-      Divan Oluşturulması

4-      Yönetim, Denetleme Kurulu faaliyet raporlarının okunması ve ibrası

5-      Yönetim, Denetim ve Disiplin kurulu asil, yedek üyelerin ile üst kurul delegelerinin seçimi

6-      Dilek ve temenniler 

7-      Kapanış 

TÜRK HABER-SEN ANKARA 4 NOLU ŞUBE 1.OLAĞAN KONGRE İLANI

 1.  Duyurular  11-02-2019  606  THS Genel Merkez

 

Türk Haber-Sen Ankara 4 Nolu Şube 1.Olağan Kongre İlanı

Türk Haber-Sen Ankara 4 Nolu Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu aşağıda belirtilen gündem dahilinde 01.03.2019 Cuma günü saat 10:00'da Erzurum Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No: 160 Kat: 1 ANKARA adresinde bulunan Türkiye Kamu-Sen binasının toplantı salonunda aşağıda belirtilen gündemle yapılmasına,

Çoğunluk sağlanamaması halinde 1. Olağan Genel Kurulun aynı gündemle ve aynı adreste 02.03.2019 Cumartesi günü saat 10:00' da yapılacaktır. 

Olağan Genel Kurul üyelerimize duyurulur. 

GÜNDEM

1.  Yoklama ve açılış

2.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

3.  Divan Teşekkülü

4.  Kurucular Kurulu faaliyet raporunun okunması ve İbrası

5.  Yönetim, Denetim, ve Disiplin Kurulu Asil ve Yedek üyelerinin, Üst Kurul Delegelerinin Seçimi

6. Kapanış

TÜRK HABER-SEN SAKARYA ŞUBESİ OLAĞANÜSTÜ KONGRE İLANI

 1.  Duyurular  09-08-2018  

 

Türk Haber-Sen Sakarya Şubesi Olağanüstü Kongre İlanı

        Sakarya Şubemizin Olağanüstü Genel Kurulu aşağıda belirtilen gündem dahilinde 01.09.2018 tarihinde saat 09:30’ da Semerciler Mah. Yeni Bosna Cad. Ambarlı Sok. No: 24/3 Adapazarı/SAKARYA  adresinde bulunan Türk Eğitim-Sen Şube Başkanlığı binasında yapılacaktır.

            Çoğunluk sağlanamaması halinde aynı gündemle aynı adreste 02.09.2018 tarihinde saat 09:30’ da yapılacaktır.

 

 

GÜNDEM       :

1.  Yoklama ve açılış

2.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

3.  Divan Teşekkülü

4.  Zorunlu Organların seçimi için; Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu Asil ve                 

      Yedek Üyeliklerin seçimi için aday başvurusu

5.  Zorunlu organların seçimi

6.  Dilek ve Temenniler

7.  Kapanış

 

TÜRK HABER-SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBESİ OLAĞANÜSTÜ KONGRE İLANI

 1.  Duyurular  08-08-2018  

 

Türk Haber-Sen İzmir 1 Nolu Şubesi Olağanüstü Kongre İlanı

İzmir 1 Nolu şubemizin Olağanüstü Genel Kurulu aşağıda belirtilen gündem dahilinde 08/09/2018 tarihinde saat 10:00’da İzmir Posta İşleme Merkez Müdürlüğü binası toplantı salonu, Manas Bulvarı No: 1 Bayraklı / İZMİR  adresinde yapılmasına,

Çoğunluk sağlanamaması halinde aynı gündemle aynı adreste 09/09/2018 tarihinde saat 10:00 ‘da yapılmasına karar verilmiştir. 

Olağanüstü Genel Kurul üyelerimize duyurulur.

 

 

GÜNDEM       :

1.  Yoklama ve açılış

2.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı

3.  Divan Teşekkülü

4.  Zorunlu Organların seçimi için; Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu Asil ve Yedek

     Üyeliklerin seçimi için aday başvurusu

5.  Zorunlu organların seçimi

6.  Dilek ve Temenniler

7.  Kapanış

PTT PERSONEL ALIMI SINAV İLANI

 1.  Duyurular  30-06-2018  

 

PTT Personel alımı ile ilgili sınav duyurusu yayınladı

·  Şirketimizin personel ihtiyacının karşılanmasını teminen yapılacak olan Avukat, Mimar, Mühendis (Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, İnşaat, Makine, Harita), PTT Uzman Yardımcısı, PTT Uzman Yardımcısı ( Hukuk, Endüstri Mühendisi, Mütercim-Tercümanlık), Tekniker (Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, İnşaat, Makine, Matbaacılık, Teknik Ressam, Metal İşleri, Harita), Gişe ve Büro Görevlisi, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık, Bankacılık, Pazarlama, Lojistik, PTT’de Çalışan Firma Elemanı), Postacı, Postacı (PTT’de Çalışan Firma Elemanı) yazılı sınavları, Gazi Üniversitesi tarafından yapılacaktır.

·  Yazılı sınavlar, 12.08.2018 tarihinde Ankara, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Samsun, Van, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Eskişehir, Kocaeli, Kayseri, Konya, Malatya, Erzurum olmak üzere 17 farklı il merkezinde yapılacaktır. PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), Gişe ve Büro Görevlisi yazılı sınav süresi 120 (yüz yirmi) dakika, Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık hariç), Tekniker, Postacı, yazılı sınav süresi 150 (yüz elli) dakika olup; sınav saat 10:00 da başlayacak ve 12:00 ile 12:30 da tamamlanacaktır.

·  Yazılı sınav yeri, tarihi ve saati 02.08.2018 tarihinde http://gazi.edu.tr internet adresinde ilan edilecek ve adayların cep telefonlarına gönderilecektir.

·  Adaylar sınav giriş belgelerini 02.08.2018 tarihinden itibaren http://gazi.edu.tr internet adresinden temin edeceklerdir.

·  Sınava girişlerde kimlik kontrolü ve salonlara yerleştirmelerin yapılabilmesi için sınava girecek adaylar sınav başlama saatinden en az 30 dakika öncesinde sınav giriş belgelerinde belirtilen salonda hazır bulunacaktır.

·  Sınava girişte adaylar, Üniversite tarafından hazırlanmış olan Sınav Giriş Belgesi, T.C. kimlik numarasını gösteren bir kimlik belgesi (T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı/T.C. Kimlik Numaralı Sürücü Belgesi/ T.C. Kimlik Kartı/Geçerli Pasaport) ile yanlarında koyu siyah yumuşak uçlu kurşun kalem, kalemtıraş, leke bırakmayan yumuşak silgi getireceklerdir.

·  Sınav Giriş Belgesi ve T.C. kimlik numarasını gösteren bir kimlik belgesi (T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı/T.C. Kimlik Numaralı Sürücü Belgesi/ T.C. Kimlik Kartı/Geçerli Pasaport) yanında bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adaylar sınav giriş belgelerinde belirtilen kurallara uymak zorundadır.

·  Sınavda soru kitapçığı ve optik formlar üzerindeki bilgiler her aday için kodlanmış olarak adaylara dağıtılacaktır.

·  Adaylar sınava alınırken; yanlarında her türlü delici ve kesici alet, ateşli silah, çanta, cüzdan, sözlük, hesap makinesi, cep telefonu, saat, anahtarlık, telsiz, radyo gibi kaynaklar, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth ve benzeri cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük (alyans hariç), broş ve diğer takılar, her türlü plastik, cam eşya ve metal içerikli eşyalar, her türlü elektronik/mekanik cihaz ve her türlü müsvedde kâğıt, defter, ders notu, kitap, sözlük, dergi, gazete ve benzeri yayınlar, cetvel, pergel, açıölçer vb. araçlar ile sınav binalarına girmesine izin verilmeyecektir.

·  Sınav başladıktan sonra ilk 15 dakika içinde gelen adaylar sınava alınacak, ilk 30 dakika içinde ise sınav salonunda hiçbir aday çıkartılmayacaktır. Sınav bitimine 10 dakika kala sınav salonundan hiçbir aday çıkartılmayacaktır.

·  Aday, cevap kağıdı üzerindeki işaretlemeleri kurşun kalemle yapacaktır.

·  Sınava giren bütün adaylar için puan hesaplamasında (Puan=(Doğru Sayısı/Soru Sayısı)x100) formülü kullanılacak ve yazılı sınav puanı buna göre hesaplanacak olup sınav puanında herhangi bir yuvarlama yapılmayacaktır.

·  Değerlendirme, doğru cevap sayısı üzerinden yapılacak, yanlış cevaplar dikkate alınmayacaktır. Hatalı soru/sorular çıkması halinde, ilgili soru/sorular iptal edilerek, iptal edilen soruların puanları diğer sorulara eşit olarak dağıtılacaktır.

·  Sınavda 100 (yüz) soruluk çoktan seçmeli (beş seçenekli) testlerden oluşan ve A-B şeklinde hazırlanacak olan soru kitapçıkları kullanılacaktır.

·  Soru kitapçığının A ve B olmak üzere iki ayrı türü olup aday, A kitapçığını kullanıyorsa cevap kağıdındaki kitapçık türü bölümündeki A seçeneğini, B kitapçığını kullanıyorsa B seçeneğini işaretleyecektir. Adaylar cevaplarını cevap kağıdının ilgili seçeneğini bularak taşırmadan işaretleyecektir.

·  Her sorunun 5 (beş) seçeneği vardır. Bu seçeneklerden sadece 1 (bir) tanesi doğru cevaptır.

·  Çift işaretlenmiş veya iyi silinmemiş cevaplar optik okuyucular tarafından yanlış cevap olarak değerlendirilecektir.

·  Soru kitapçığına işaretlenen cevaplar, cevap kağıdına işaretlenmediği takdirde değerlendirme işlemine alınmayacaktır.

·  Sınav esnasında kopya çekildiğinin tespit edilmesi veya bilgisayar ortamında ikili veya toplu kopya çekildiğinin analiz edilmesi halinde kopya işlemi yapılarak adayların sınavı geçersiz sayılacaktır.

·  Sınav bitiminden sonra adaylar soru kitapçığı ile cevap kâğıdını salon görevlilerine şahsen teslim edecek ve salon yoklama tutanağını imzalayacaktır. Teslim edilmeyen evrak nedeniyle adayın sınavı geçersiz sayılacak ve aday hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Evrakların teslim edilmesinden aday sorumludur.

·  Sınav soruları ve cevap anahtarı 14.08.2018 tarihinde http://ik.ptt.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.

·  Adaylar, sınav sorularına ilişkin itirazlarını PTT’nin 1840 no’lu posta çeki hesabına 30 TL itiraz ücreti yatırıldığını gösteren belge ve itiraz gerekçesini gösteren dilekçe ile 14.08.2018-17.08.2018 tarihleri arasında gazisem@gazi.edu.tr e-mail adresine yapacaklardır. Sınavla ilgili itirazlara ilişkin itiraz değerlendirme raporu http://ik.ptt.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.

·  Yapılacak itirazlarda adayların;

 1. T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, iletişim bilgileri ve imzasını yer aldığı bir dilekçe olmalıdır,

 2. İtiraz Ücretine ilişkin dekont bulunmalıdır,

 3. İtiraz gerekçesi açık ve net bir şekilde yazılmış olmalıdır,

 4. İtirazlar sınav takviminde belirlenen itiraz süresi içinde yapılmalıdır.

·  Ayrıca sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.

·  Sınav sonuçları http://ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr adreslerinde yayınlanacaktır.

·  Adaylar, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını PTT’nin 1840 no’lu posta çeki hesabına 30 TL itiraz ücreti yatırıldığını gösteren belge ve itiraz gerekçesini gösteren dilekçe ile yazılı sınav sonucunun yayınlandığı günü takip eden yedi gün içinde gazisem@gazi.edu.tr e-mail adresine yapacaklardır. Sınavla ilgili itirazlara ilişkin itiraz değerlendirme raporu http://ik.ptt.gov.tr adresinde yayınlanacaktır. Adaylar, sınav sonuçlarına yapılacak itirazlarda 23 üncü maddede belirtilen hususlara uymak zorundadır.

Sınav hakkında detaylı bilgi için: http://ik.ptt.gov.tr/duyurular-2/ adresinden ulaşabilirsiniz

© 2020  TÜRK HABER-SEN RESMİ SİTESİDİR.