15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ
15 Temmuz 2016 gecesi uzun zaman boyunca Türk milletinin hafızasından çıkmayacak vahim hadiselere, hain saldırılara ve bunların karşısında asil bir vatan savunmasına sahne olmuştur. Beş yıl önce kahraman Türk Ordusu’nun içine sızmış olan bu vatan hainleri; Türk milletinin canına kastetmiş, vatanın birliğini ve beraberliğini bozmak istemiştir. Türk Devleti’nin bekasına karşı yapılan bu saldırı karşısında aziz Türk milleti iradesini ortaya koymuş ve terör hareketine karşı gereken tepkiyi vermiştir.


15 Temmuz’da cebren ve hile ile aziz vatanı işgal etmeye çalışan Fetullahçı Terör Örgütü; hain ve cani yüzünü göstermiş, zalimlerin tetikçiliğini üstlenmiştir. Türkiye üzerinde hesap yapan yabancı güçler; aziz milletimizin varlığını sonlandırmak, birliğini ve dirliğini bozmak için FETÖ’yü bir araç olarak kullanarak amaçlarına ulaşmak istemiştir. Fakat ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de ortaya koymuş olduğu düstur ile Türk milleti vatanına sahip çıkmıştır. İçinde bulunduğu durumun şartlarına bakmaksızın Türk istiklal ve cumhuriyetine sahip çıkmış, yabancı ellere teslim etmemiştir. Türk milleti, 15 Temmuz’da tarihinden aldığı ilham ile bir kez daha destanlaşmış, bağımsızlığı için şehadeti göze almıştır. Vatanın her karışını kutsal sayan bir anlayış ile şehit kanıyla sulanmış bu topraklarda bir kez daha düşmana asil bir direniş sergilemiş vatanın namusuna halel getirmemiştir. Nitekim 15 Temmuz’da kazanan Türk milleti, kaybeden vatan hainleri olmuştur. Milli birlik ve beraberlik ile dayanışma ruhu, şerefsizleri yerle yeksan etmiştir.


Bu vesileyle 15 Temmuz şehidi 251 vatan evladımıza, terörle mücadele esnasında şehit olan kahramanlarımıza, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün ecdadımıza Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyor, gazilerimize sağlık, sıhhat ve uzun bir ömür diliyorum.


Yücel KAZANCIOĞLU Türk Haber-Sen Genel Başkanı

18 görüntüleme0 yorum