18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLU OLSUN18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLU OLSUN

  1.  Genel Merkezden  18-03-2020  

18 Mart 1915 tarihi başta Türk milleti olmak üzere bölgesel ve küresel dinamikler için mühim bir anlama tekabül etmektedir.

18 Mart 1915 tarihinde kazanılmış olan Çanakkale Zaferi, Türk milletinin boğazını sıkmak isteyenlere milletin sinesinden gelen bir tokatla cevap verilişin adıdır. Bu stratejik hamle; teknoloji karşısında imanın, varlık karşısında yokluğun en önemli zaferi olmuştur. Bu zaferle Türk milleti, kendisindeki kudreti bir kez daha derinden hissetmiş ve dönemin üzerindeki baskısını atmaya çalışmıştır. 105 yıl önce vurulmuş olan bu mühür, bu coğrafyanın Türk milletine ait olduğunun en büyük göstergelerinden birisi olmuştur. Metrekareye 6 bin merminin düştüğü Çanakkale’de verilmiş olan mücadeleyi ve bu mücadeleyi veren sayısız kahramanımızı bir kez daha gururla ve rahmetle anıyoruz. 

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümünde, başta asrın lideri Mustafa Kemal Atatürk’e, vatan ve millet uğruna hayatlarını kaybetmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Yücel KAZANCIOĞLU  Türk Haber-Sen Genel Başkanı

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör