23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI'MIZ KUTLU OLSUN
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI'MIZ KUTLU OLSUN

  1.  Genel Merkezden  23-04-2020  

Genel Başkanımız Yücel KAZANCIOĞLU , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

KAZANCIOĞLU : 100 yıl önce ortaya koyulan inanç ve mücadele azmi bizlere ışık olmuş, bir meşale gibi elden ele taşınmıştır. 

''Türk milletinin çelikten iradesinin temsili olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıl dönümünde kurtuluş azim ve mücadelemizin haklı gururunu bir kez daha yaşıyor ve kutluyoruz. Küresel boyutta bir mücadele verilen şu günlerde, tarihimize bakıp nice zorlukları yendiğimizi, nice engelleri birer birer aştığımızı görüyoruz. Dört bir tarafı ateşle çevrili olan ülkemizin ve milletimizin, 1920 yılında büyük bir irade ortaya koyarak gazi meclisimizi açması ve bugünlere taşıması bizler için büyük bir önem arz etmektedir. 

100 yıl önce ortaya koyulan inanç ve mücadele azmi bizlere ışık olmuş, bir meşale gibi elden ele taşınmıştır. Kurucu irade, milletin iradesini her şeyin üstünde tutmuş ve millet temsilcilerini mukaddes güç ilan etmiştir. Bu anlamda, Türkiye Büyük Millet Meclisi her dönem milletin iradesini yansıtmış ve millete karşı fenalık getirmeye çalışanların karşısında dik bir duruş sergilemiştir. Her türlü esaret zincirini kıran ve kıracak olan Türk milleti, Türkiye Devleti ve Türkiye Büyük Millet Meclisi etrafında kenetlenmiştir. Aziz milletimizin karşı karşıya kaldığı yok olma tehlikesi, verilen kurtuluş mücadelesi ile bertaraf edilmiş ve milli egemenlik ortaya konmuştur. Kurucu lider Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözü bizlere bir gerçeği tekraren hatırlatmaktadır: “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” 

Bu vesileyle, kutlu yarınlarımızın temsilcisi çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor ve meclisimizin açılışının 100. yıl dönümünün hayırlara vesile olmasını diliyoruz. 100 yıl önce Türk Devleti’ni inşa eden ve Yüce Meclisimizi emanet eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kurucu kahramanlarımızı ve aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz. 

Ne Mutlu Türk’üm Diyene!''

4 görüntüleme0 yorum