CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Cumhuriyetimizin 97’nci yıldönümünü büyük bir şevk, heyecan ve gururla karşılıyoruz. Türk milletinin; kendi kaderini tayin edebileceği, geleceğini kendi başına inşa edebileceği, hiçbir şekilde baskı ve tahakküm altına alınamayacağı Cumhuriyet ile kanıtlanmış ve anlaşılmıştır.

Emperyalist güçler tarafından tarihten silinmeye çalışılan yüce Türk milleti, coğrafya sığmamış ve işgal güçlerinin üzerlerinde bir volkan gibi patlamıştır. Vatanın bölünmez bütünlüğünü şiar edinmiş, bedeli ne olursa olsun teslim olmamıştır. Millet, kendi egemenliğini benimsemiş ve yeni yönetim anlayışını kabul etmiştir. Bu anlamda tarih bizlere; her türlü düşman saldırısı karşısındaki en önemli gücün, titreyip öze dönmek olduğunu göstermiştir. Bu bakımdan 29 Ekim 1923 tarihi, milletimizin birliği ve vatanın bölünmez bütünlüğü açısından kutlu bir ana işaret etmektedir.


Cumhuriyetimiz; tarihte eşi ve benzeri görülmemiş saldırılar karşısında dik durmuş, engelleri bir bir aşarak günümüze ulaşmıştır. Ulu Türk milleti, cumhuriyetimiz için geleceğin pınarlarını inşa etmiştir. Ne yazık ki bugün halen bu mücadeleyi devam ettiriyor ve cumhuriyetimizi, vatanın canına kast edenlere karşı korumaya devam ediyoruz. Bölücü terör örgütlerinin saldırıları karşısında tarihten aldığımız inanç ve azimle dik duruyoruz.


Bu duygu ve düşüncelerle, büyük Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kurucu kahramanlarımızı saygı ve minnetle yad ediyoruz.

Yücel KAZANCIOĞLU Türk Haber-Sen Genel Başkanı

17 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör