EMEĞİ GEÇEN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER


Bilindiği üzere; 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu gereğince sendika ve konfederasyonların 2020 yılı istatistikleri hakkında tebliğ Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Yayımlanan istatistikle, Konfederasyonumuz Türkiye Kamu-Sen 426.100, sendikamız Türk Haber-Sen ise 7549 üye sayısına ulaşmıştır.


Tebliğde yer alan değerler, sadece rakamsal bir anlam ifade etmemekte, sendikacılık anlamında okunması gereken birçok mesajı da beraberinde barındırmaktadır.

Sendikamız Türk Haber-Sen her geçen gün üye sayısını arttırarak yoluna güvenle devam etmektedir. Alınan sonuç ilkeli ve doğru sendikacılığın adresi olan sendikamıza üyelerinin gösterdiği teveccühtür. Sendikamız bu teveccühün anlam ve değerini bilmektedir ve hiçbir sonucu başarı olarak kabul etmemekte, daha alınacak birçok sonuç olduğu gerekçesi ile çalışmalarına hızla devam etmektedir.


İki yıl önce başlayan üye sayımız pandemi sürecine rağmen bu yılda önemli bir artış sağlamıştır. Üye sayımızdaki bu artış, gayri ahlaki ve gayri vicdani yöntemleri ilke olarak olarak benimseyen, çalışanı hiçe sayan yapıya karşı verilmiş önemli bir cevaptır. Tebliğ de yer alan sayıları neresinden okurlarsa okusunlar çarpıtabilecekleri sığınabilecekleri hiçbir yalan ve bahane kalmamıştır.


Sendikamızın üyelik faaliyetleri;pandemi olarak ifade edilen virüs ile ilgili süreçte, doğal olarak daha hızlı bir şekilde devam edememiştir. Bu süreçte dahi, çalışanların haklarını bir yana bırakarak, üyeler üzerinden para kazanmak için telefon sendikacılığı ile üye kaydedip, istifa ettirenler, şimdilik hak ettikleri sonucun bir kısmını almışlar ve ciddi bir üye kaybı yaşamışlardır.


Onlar için artık korku dağları beklemektedir, deneyebilecekleri hiçbir yol ve yöntem kalmamıştır, kamu çalışanları ciddiyetsiz ve samimiyetten uzak duruş ve söylemlere artık itibar etmemektedir.Boş söylemleri, ilkeli ve kararlı bir sendikacılık örneği gösteren Sendikamız Türk Haber-Sen’in doğru tek adres olduğu gerçeğini değiştirmeyecektir.


Türk Haber-Sen, vazgeçilmez ilkelerle varlık kazanmış, memleket sevdasına adanmış kutlu bir adresin adıdır. Bağımsızlığımızın sembolü bayrağımız, şehitler otağı yurdumuz, binlerce yıllık geleneğin vücudu devletimiz ve şanlı millet varlığımız temel ilkelerimizin sütunlarıdır. Değerlerimizin yaşayıcısı ve yaşatıcısı asil Türk milletinin milli menfaatleri söz konusu olduğunda, bütün teferruatları bir yana bırakarak amasız, ancaksız ve koşulsuz şekilde, yekvücut olmak, milli birliğe dair tutkumuzun yansımasıdır. Yalnızca üyelerimizin değil, Türk milletinin tüm sosyal dilimlerinin hassasiyetlerini vazife edinme ve toplum refahı ve insan onuru adına sendikal faaliyetler ve neticesindeki kazanımlarla, çalışma hayatının seviyesini yükseltme çabası, geçmişten bugüne terk edilmez yol haritamızdır.


Teeniyle,tevazuyla teslimiyetsiz bir mizaçla ülkemizin, devletimizin, Kurumlarımızın ve çalışanlarımızın yararına olacak her hayırlı adım ve atılımın yanında akılla, sabırla ve samimiyetle yerimizi alırız.


Özellikle belirmek isterim ki, sendikacılık bir ahlak işidir. Sendika yöneticiliği ise bundan mülhem akıl, adalet ve ahlak üzerine bina edilmelidir. Sonuç itibariyle alınan sonuç bize güvenen üyelerimizin, tüm teşkilatlarımızın birlik ruhunun samimiyetinin, yüreği birlikte çarpan 426.100 konfederasyon, 7549 sendikamız üyesinin iz ve eseridir. Bu minvalde, emeği geçen, varlığı ile bizlere güç veren gönül eri herkese teşekkür ediyoruz.


Önümüzde zorlu bir sürecin olacağını biliyoruz yılmıyoruz çekinmiyoruz, görevimizin hakkı tutup kaldırmak olduğunu bu yolda daha azimle çalışacağımızı buradan bir kez daha haykırıyoruz.


Derler ki kader gayrete aşıktır.

Gayret edeceğiz, garaz ve gaileleri birlikte aşacağız.


Yücel KAZANCIOĞLU

Türk Haber-Sen Genel Başkanı

64 görüntüleme0 yorum