Kadir Gecemiz Mübarek OlsunAziz Türk Milleti,

Malumunuz olduğu üzere başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş olan Ramazan Ayı içerisindeyiz. Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim de bu özel, Ramazan Ayı’nın içerisinde yer alan yüce bir günde inmeye başlamıştır. Bu yüce gün, bu sene 19 mayıs gecesine tekabül eden Kadir Gecesi’dir. İnanıyoruz ve iman ediyoruz ki, bu gece tan yeri ağarıncaya kadar yeryüzü için tam bir esenlik vardır.

Bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi’ne kavuşmuş olmanın heyecanını yaşıyor, huzura ulaşma çabası içerisinde yer alıyoruz. Yüce yaradan tarafından manevi bereketin bollukla sunulduğu bu özel günün, başta Türk İslam alemi olmak üzere tüm insanlık için kurtuluş olması temennisi içerisindeyiz. Kadir Gecesi’nde edilen bütün duaların Cenab-ı Allah tarafından kabul edileceğine yürekten inanıyoruz. Bu inançla, başta Türk İslam aleminin olmak üzere tüm insanlığın kurtuluşunu ve doğruluğa ulaşmasını, şu zorlu günlerin geride bırakılıp ailelerimizle huzurlu ve mutlu günler geçirebilmemizi Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz.

Bu düşüncelerle, Türk İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimizle kutluyor, inancın ve adanmışlığın kalesi olan kalplerinizden geçen duaların kabul olmasını içtenlikle diliyoruz.

Yücel KAZANCIOĞLU Türk Haber-Sen Genel Başkanı29 görüntüleme0 yorum