KONFEDERASYONUMUZUN 28. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN
Aziz Türk Milleti,

Kapitalizmin gelişimiyle eş hareketli bir biçimde emek sömürüsünün de ortaya çıkması olgusu kaçınılmaz bir sonuçtur. Nitekim bu doğrultuda; artan emek sömürüsüne karşın, ilk olarak işçi örgütlenmesi olarak oluşan sendikalar, günümüze gelindiğinde birçok alana yayılmış ve kamu çalışanları için de var olmuştur. Türk siyasi hayatında yaşanan çalkantılı süreçler sonrasında 1992 yılının 18 Haziranında, emeğin ve emekçinin sesi olmak amacıyla kurucu iradenin önderliğinde kamu çalışanları için sendikalarımız kuruluşunu gerçekleştirmiştir. Demokrasi ve hak mücadelesinin önderliğini üzerine sorumluluk bilenlerin çıktığı bu kutlu yol, 18 Haziran 1992'de kuruluş dilekçelerini veren sendikalarımızın 24 Haziran 1992'de bir araya gelmesi ile Türkiye Kamu-Sen'in kuruluşunu sağlamıştır.

Türkiye Kamu-Sen, kurulduğu günden bugüne kamu çalışanlarının hak ve çıkarlarını korumaya çalışmış, baskı ve tahakküm altına almayanlara karşı mücadele vermiştir. Bu doğrultuda yaşanan sorunların çözümü için elini taşın altına koymuş, üzerine düşen sorumlulukları hak ve hukuk doğrultusunda yerine getirmiştir. Bu zorlu mücadelelerden her zaman başarıyla çıkmış olan Türkiye Kamu-Sen; geleceğimize ışık tutmuş, bizler için hiç durmadan akan bir pınar olmuştur. İlkelerini hakkın ve hukukun kaynaklarından beslemiş ve bu ilkelerini her alanda gerçekleştirmeye kararlı bir duruş sergilemiştir.

Bugün Türk Haber-Sen olarak Türkiye Kamu-Sen çatısı altında olmanın gurur ve şerefini yaşıyoruz. Geleceğin güçlü Türkiye'sinin inşası için verdiğimiz uğraş, geçmişten alıp geleceğe taşıdığımız bir meşaledir. Geldiğimiz bugünlerde yaşanılan zorluklara aldırmadan emeğin ve emekçinin yanında durmaya, hakkını savunmaya devam eden; ilkeli, kararlı ve cesur sendikacılığın adresi Türkiye Kamu-Sen'in 28. kuruluş yıldönümü kutlu olsun!


Yücel KAZANCIOĞLU Türk Haber-Sen Genel Başkanı

47 görüntüleme0 yorum