KUTLU YÜRÜYÜŞÜMÜZE 13 BİN 93 GÖNÜL İNSANI DAHA KATILDI

Memurun doğru adresi Türkiye Kamu-Sen her şeye rağmen, büyümeye devam ediyor.


Genel Başkanımız Önder Kahveci yaptığı açıklama ile, "28 yıl önce alevlenen mücadelemiz emekle, alın teriyle, çileyle harmanlanmış; sürekli büyüyen, gelişen ve çalışma hayatında çığır açan, geleceğe ışık tutan bir öğretiye dönüşmüştür. İnanıyoruz ki Türkiye Kamu-Sen dik duruşun, doğrunun ve haklının yanında olmanın sembolü olarak daha da büyüyecek ve en kısa sürede yetkiyi yeniden alarak Türk memurunu daha güzel yarınlara taşıyacaktır" dedi.

Kahveci, açıklamasını şu şekilde sürdürdü;


"Ülkemizin içinde bulunduğu zorlu sürece, bütün kirlenmişliğe, yalanlara, baskılara ve yanlış yönlendirmelere rağmen Türkiye Kamu-Sen, bu yıl da istikrarlı bir şekilde büyümeyi sürdürmüştür. Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımız, küresel salgının çalışma yaşamı ve sendikal hareket için oluşturduğu olumsuzluklara karşın toplamda üye sayısını 13 bin 93 artırmayı başararak kamu görevlilerini tehditle, baskıyla ve asılsız vaatlerle sindirmeye çalışanlara karşı bir büyük zafer daha kazanmıştır.    

Türk milletinin her sorununda elini taşın altına koymaktan çekinmeyen ve öncelik alan sendikal anlayışımız, başta kamu görevlilerimizin haklarının her alanda korunması ve geliştirilmesi olmak üzere bütün vatandaşlarımızın insan onuruna yaraşır bir yaşam seviyesine ulaşması temelinde şekillenmektedir.  


28 yıl önce alevlenen mücadelemiz emekle, alın teriyle, çileyle harmanlanmış; sürekli büyüyen, gelişen ve çalışma hayatında çığır açan, geleceğe ışık tutan bir öğretiye dönüşmüştür. İnanıyoruz ki Türkiye Kamu-Sen dik duruşun, doğrunun ve haklının yanında olmanın sembolü olarak daha da büyüyecek ve en kısa sürede yetkiyi yeniden alarak Türk memurunu daha güzel  yarınlara taşıyacaktır.  Türkiye Kamu-Sen’in her şart altındaki bu onurlu duruşu, yöneticisi için de üyesi için de bir şeref vesilesidir. 


Pandemi sürecinin kısıtlamalarına rağmen teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak üyelerimize sağladığımız eğitim desteği, uzaktan erişim yoluyla gerçekleştirdiğimiz istişare toplantılarımız, sosyal medya ve youtube kanalımız vasıtasıyla dile getirdiğimiz talep ve önerilerimiz, Türk memurunun sesinin bu ortamda dahi hiç kısılmadan hatta eskisinden daha gür çıkmasını sağlamış, dünyaya yeni bir sendikal anlayış kazandırmıştır. Türkiye Kamu-Sen’in bu faaliyetleri, kamu görevlilerimiz için yürüttüğümüz mücadelede hiçbir engel tanımadığımızın da en güzel göstergesi olmuştur.   


Sarsılmaz bir inançla ve kararlılıkla yürüyüşümüzdeki en büyük pay hiç kuşkusuz ki; vatan ve millet aşığı, dürüst, inandığı yoldan sapmayan, değerlerine sahip çıkan ve hakkı hâkim kılmak için gücümüze güç katan, mücadelemize omuz veren ve bugün itibarı ile 426 bin 432 üyeye ulaşmamızı sağlayan yürekli kamu görevlilerimizindir.


Hiç kimsenin sokağa çıkamadığı bu salgın döneminde bir taraftan kamu hizmetlerinin sunumunu kesintisiz bir biçimde sürdüren bir taraftan da çalışmalarıyla Konfederasyonumuzu bir aile ortamına dönüştüren, işyeri temsilcisi, şube yönetim kurulu üyesi, şube başkanı, il temsilcisi, genel merkez yönetim kurulu üyesi ve sendika başkanı olarak görev yapan tüm yol arkadaşlarımıza, emeklerinden ve katkılarından dolayı teşekkür ediyor, ailemize yeni katılan kamu görevlilerine “Türkiye Kamu-Sen’e, yuvanıza hoş geldiniz.” diyorum.


Siyasetin desteği ile palazlanan, adam kayırma, şantaj ve şahsi menfaatle beslenen; yalan ve riya soluyan bir kısım sözde sendikaların varlığına rağmen bugün gelinen nokta; Türkiye Kamu-Sen’in, gerçek mücadelenin ve sendikacılığın tek adresi olarak tüm Türk milletinin ve Türk memurunun gönlünde yer ettiğinin en güzel işareti olmuştur.   


Bu hayati süreçte kamu görevlilerimizden aldığımız bu destek, Türk memurunun öncü sendikası olarak kamu çalışanlarımızın haklarını koruyup daha da ileri götürmek ve ülkemiz sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak için bizlere bir kat daha güç vermektedir.


Memurlarımızın mutlu, müreffeh geleceği, milletimizin birliği ve dirliği için verdiğimiz çetin mücadelede destek ve teveccühünü bizlerden esirgemeyen “Yiğit mücadele adamlarına, gönül erlerine selam olsun!” derken; ailemize yeni katılan 13 bin 93 çalışanımıza ve toplamda 426 bin 432 üyemize, gösterdikleri kararlılık için teşekkür ediyor, geçek anlamda sendikacılığın, doğrunun ve haklının yanında saf tutan kahramanları bütün içtenliğimle tebrik ediyorum."

20 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör