MUĞLA HİZMET BİNAMIZIN AÇILIŞINI VE İSTİŞARE TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Muğla’da, temsilcilik binamızın açılışı ve istişare toplantısına katıldı.


Mülkiyeti Türk Eğitim-Sen’e ait olan ve Türkiye Kamu-Sen’e bağlı bütün sendikalarımızın şube başkanlıklarının birlikte hizmet vereceği binanın açılışına Genel Başkanımız Önder Kahveci ile birlikte, Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz, Türk İmar-Sen Genel Başkanı Salih Demir, Genel Merkez Yöneticilerimiz, Yerel yöneticiler, siyasi parti temsilcileri, İl temsilcimiz, Şube başkanlarımız ve Şube Yönetim Kurulu üyelerimiz katıldı.

ÖZATA: Türkiye Kamu-Sen Muğla İl temsilcisi Mürsel Özata yaptığı konuşmada hizmet binasının teşkilatımıza hayırlı olmasını temenni ederek "Güzel hizmetler vermeyi cenabı Allah'tan niyaz ediyorum" dedi

GEYLAN: ÜLKEMİZİN HER KÖŞESİNDE KAMU ÇALIŞANLARININ YANINDAYIZ

Hizmet binamızın hayırlı olmasını temenni eden Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Kurulduğu günden beri kamu görevlilerinin hak mücadelesine yılmadan, bıkmadan, usanmadan devam eden Türkiye Kamu-Sen her geçen gün büyümeye devam ediyor. Çalışma hayatının en küçük sorunlarını dahi her platformda gündeme taşıyan konfederasyonumuz, hizmet binaları ve sosyal tesisleri ile de üyelerine en kaliteli ve güzel hizmeti sunmayı kendine ilke edinmektedir.

İşte bugün Muğla’da açılışını gerçekleştirdiğimiz bu hizmet binamızda başarılı işlere imza atılacağından kimsenin kuşkusu olmamalıdır. Türkiye Kamu-Sen teşkilatı hem Muğla’da hem de ülkemizin en ücra köşesinde kamu görevlilerimizin yanında olmaya devam edecektir. Hizmet binamız camiamıza ve kamu görevlilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

KAHVECİ: MUĞLA HİZMET BİNAMIZ HAYIRLI OLSUN

Muğla hizmet binamızın açılışında konuşan Genel Başkanımız Önder Kahveci, “Geçtiğimiz günlerde 29. Yaşını kutlayan Türkiye Kamu-Sen’in o günlerde zorluklar içinde başlayan mücadelesi bugün kendi mülkiyeti olan bu güzel eserlerle taçlanmaktadır. Her daim üyelerinin hak mücadelesi için çaba sarf eden konfederasyonumuz her yıl olduğu gibi bu yılda tek büyüyen sendika olarak 430 bin üyesinin desteği ile yoluna emin adımlarla devam etmektedir.

Üyesinden aldığını yine onlara sunan Türkiye Kamu-Sen’in bugün Muğla’da bütün hizmet kollarımıza bağlı şube başkanlıklarımızın yer alacağı binamızda, kamu çalışanlarına yönelik olarak güzel hizmetlere imza atacağına inancımız tamdır.

Ben, Muğla hizmet binamızın teşkilatımıza ve kamu görevlilerine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, başarılar temenni ediyorum” dedi.

Genel Başkanımızın konuşmasının ardından Muğla Türkiye Kamu-Sen hizmet binamız dualarla birlikte hizmete açıldı.

KAHVECİ: HEDEFLENEN DEĞİL, GERÇEKLEŞEN ENFLASYON ÜZERİNDEN ZAM ORANI İSTİYORUZ

Muğla ziyareti çerçevesinde teşkilatımızla istişare toplantısında bir araya gelen Genel Başkanımız Önder Kahveci, katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında toplu sözleşme sürecine yönelik önemli mesajlar verdi. Kahveci, “Sizlerin de yakından takip ettiği gibi Ağustos ayında 6. Dönem toplu sözleşme için masaya oturacağız. Aylardır hummalı bir çalışma içindeyiz. Türkiye Kamu-Sen yine kamu görevlilerinin hakları için o masada mücadelesini sürdürecek. Memurlarımız ve emeklilerimizin 2 yıl daha kaybetmeye tahammülü kalmadı. Geride kalan 5 dönem toplu sözleşmede yaşananlar ortada.

İşte dün Haziran ayı enflasyon rakamları açıklandı. Tüketici fiyatları Haziranda aylık %1,94 oldu. Yıllık ise yüzde 17,53 oldu. 6 aylık enflasyon yüzde 8,45 olarak belirlendi. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, 5. Dönem Toplu Sözleşmesi'nde 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisi için 2021 yılında yüzde 3+3 zam kararı vermişti. Memurlarımız ve memur emeklilerimiz Temmuz ayında maaşlarına yüzde 3'lük zammına ek olarak yüzde 5,45 enflasyon farkı alacak. Rakamlar ortada, enflasyon farkının verilen maaş zammını geçtiği dönemleri yaşıyoruz. Buna dur demenin artık zamanı gelmiştir.

Bizim bu toplu sözleşmeye yönelik talebimiz nettir. Artık hedeflenen enflasyon değil, gerçekleşen enflasyon üzerinden kamu çalışanlarına zam yapılmasını talep ediyoruz. Bunda ısrarcıyız. Ayrıca refah payı uygulamasının hayata geçirilmesi de olmazsa olmazlarımızdandır. Madem ülkemiz büyüyor bu büyümeden kamu çalışanları da hak ettiğini almalıdır. Geçmiş yıllardaki kayıplarımızın telafi edilmesi noktasında aylardır dile getirdiğimiz ek zam bir an önce kamu görevlilerine verilmelidir. Bu ek zam aynı zamanda ekonomiye de ciddi katkılar sağlayacak ve piyasayı hareketlendirecektir.

Geçtiğimiz günlerde Genel Başkanlar ve Genel Merkez Yöneticilerimiz ile kuruluş günümüz olan 24 Haziran’da ise İl temsilcilerimiz ile bir araya gelerek yol haritamıza ilişkin değerlendirmelerde bulunduk. Katkılarından dolayı teşkilat yöneticilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu toplu sözleşme 2023 seçimlerinden önceki son toplu sözleşme olması bakımından oldukça önem arz etmektedir. Masada kararlılığımızı ortaya koyacak ve memurlar ve emeklilerimizin hak ettiği artışları alması için güçlü bir irade sergileyeceğiz” dedi.

KAHVECİ: MEMUR PAKETİ ÖNERİMİZİ TOPLU SÖZLEŞME MASASINA TAŞIYACAĞIZ