PTT ÇALIŞANLARI İÇİN TALEPLERİMİZİ CUMHURBAŞKANLIĞINA İLETTİK
PTT ÇALIŞANLARI İÇİN TALEPLERİMİZİ CUMHURBAŞKANLIĞINA İLETTİK


  1.  Genel Merkezden  08-04-2020  

Cumhurbaşkanlığına yapılan başvuruda PTT Dağıtıcılarına fiili hizmet zammı süresi ile yıpranma payının verilmesi ve ikramiye ile ödüllendirilmesi istenildi.

Yapılan başvuruda; 

Yine, salgınla mücadele devletimiz yetkililerinin talimatları ile kamu görevlilerinin üstün gayret ve fedakarlıkları halkımızın sorumluluk duygusu ile birlikte topyekûn yürütülmektedir.

Ancak kamu hizmetinin devamı açısından, bazı hizmetlerin yerine getirilmesi zorunluluk arz etmektedir. Gelinen bu süreçte; tüm bu kesimlerin mesleki zorlukları, hizmetin en iyi şekilde yerine getirilmesi bakımından kendiliğinden gündeme gelmiştir.

 Bilindiği üzere; PTT A.Ş çalışanları da kamu hizmetini yürütmek adına , Gişe personeli ve Dağıtıcılarının bu salgın ortamında görevlerini kesintisiz olarak yerine getirdiği, vatandaşa hizmet bakımından, salgınla mücadele adına hizmeti doğrudan vatandaşın konutunda sunarak, mücadeleye katkı sağladığı açıktır.

Gelinen bu süreçte; PTT Dağıtıcılarının mesleki zorlukları, hizmetin en iyi şekilde yerine getirilmesi bakımından kendiliğinden gündeme gelmiştir.

Özellikle, PTT Dağıtıcılarına fiili hizmet zammı süresi ile yıpranma payı verilmesi, kriz süreci ile ilgili olarak uğradıkları veya uğrayabilecekleri özlük hakkı ve maddi kayıplarının karşılanması, ilgili personelin moral ve motivasyonunun arttırılması bakımından ikramiye şeklinde ödüllendirmelerin yapılması gerekliliği ifade edilmiştir.

37 görüntüleme0 yorum