SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ

Türk milleti olarak zor bir dönemden geçtiğimiz bu süreçte, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 82’nci yıldönümünde rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz.Türk milletinin sahip olduğu kudrete iman etmiş olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; Türk milleti için her şeyini ortaya koymuş, inanç ve azim ile her türlü güçlüğün üstesinden gelinebileceğini göstermiştir. Bu anlamda Türk milletinin varlığını, birliğini ve bağımsızlığını savunmak ile vatanın bölünmez bütünlüğünü sağlamak adına hiçbir görevden kaçınmamış ve kaçmamıştır. Zira Atatürk için, “Ya İstiklal Ya Ölüm’dür!”


Aziz Atatürk, Türk milletini ve Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkartmak amacıyla mühim eserler ortaya koymuş ve bizlere miras olarak bırakmıştır. Ulu önderin bırakmış olduğu mirasın murisleri olarak, emanet aldıklarımızı gelecek nesillere ulaştırabilmenin azmi ve mücadelesi içerisindeyiz. Bu minvalde; Türk milleti var olduğu sürece, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti başta olmak üzere bırakmış olduğu bütün mirası yaşamaya devam edecektir.


Bu duygu ve düşüncelerle; başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün kurucularını ve aziz şehitlerimizi hasret, minnet ve dualarla anıyoruz. Ruhları şad olsun!


Ne Mutlu Türk’üm Diyene! Yücel KAZANCIOĞLU Türk Haber-Sen Genel Başkanı

45 görüntüleme0 yorum