TÜRK HABER-SEN 29 YAŞINDA


Genel Başkanımız Yücel KAZANCIOĞLU Sendikamızın Kuruluş yıl dönümü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

'' Türkiye’nin sendikası Türk Haber -Sen, 18 Haziran 1992 yılında bir avuç fedakar insanımızın üstün ve ihlaslı gayretleriyle vücut buldu. Aradan geçen 29 yılın sonunda sendikamız; hem çalışanlarımızın cesur, mücadeleci ve ilkeli sesi hem de ülkemizin en etkin sivil toplum kuruluşlarından birisi olarak yüzümüzün akı ve camiamızın haklı gururu olmuştur.


Her durum ve koşulda ahlaklı ve mücadeleci sendikacılığı şiar edinmiş olan sendikamız, her zaman çalışanların hak mücadelesinin öncüsü rolünü üstlenmiştir.Türk Haber-Sen, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da temsil ettiği kesimin hak mücadelesi söz konusu olduğunda geri durmayacak, hiçbir denge hesabı gütmeden cesaretle öne çıkacak ve tek kaygısı çalışanların emeklerinin müdafaası olacaktır.


Ahlaklı ve ilkeli sendikacılığa omuz vererek yaşatan üyelerimize cesaretin en güzel örneklerini sergileyen işyeri temsilcilerimize, teşkilatımızın gururu ilçe temsilciliklerimize, Türk Haber-Sen’in emektarları Şube ve İl Temsilciliği yöneticilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Türk Haber-Sen’in bugün herkes tarafından takdir edilen varlığı , imrenerek takip edilen başarısı, seviyesi teşkilatımıza emek veren kıymetli arkadaşlarımızın başarısıdır.

Allah hepsinden razı olsun.


Bu vesileyle bir kez daha belirtmek istiyorum ki,


Türk Haber-Sen ilkesi olan idealleri olan ülküsü olan bir sendikadır ve bunun gereğini dün olduğu gibi, bu günde, yarında her zaman yapacaktır.


Türk Haber-Sen olarak;

Var olduğumuz sürece doğruları söylemeye devam edeceğiz.


Haksızlıkların, hukuksuzlukların ve keyfiliğin karşısında kale gibi durmaya devam edeceğiz.

Mensubu olmaktan şeref duyduğumuz milletimizin his ve düşüncelerine tercüman olmaya devam edeceğiz.


“Türkiye için varız, Türkiye’nin sendikasıyız” Hür İrade, Milli Tercih “şiarıyla hareket etmeye devam edecek; ülkemizin birliği ve milletimizin beraberliği hedefi doğrultusunda üzerimize düşen sorumluluğu bir an olsun bile unutmadan yolumuza devam edeceğiz.


Sendikamızın bugünlere ulaşmasında emeği geçen her bir arkadaşımı tekrar tebrik ediyor, sonsuzluğa uğurladığımız bütün emektarlarımızı da rahmet, dua ve şükranla anıyorum.


Biliyoruz ki; Türk Haber -Sen, çalışanların gerçek temsilcisi, hak ve hakikat mücadelesinin cesur sesi ve Türkiye’nin milli kalesidir.


Türk Haber-Sen varsa umut vardır.

Türk Haber-Sen varsa ilkeli mücadele vardır.

Türk Haber - Sen varsa ahlaklı duruş vardır. ''


Saygılarımla


Yücel KAZANCIOĞLU Türk Haber-Sen Genel Başkanı