Türk Haber-Sen Akademi HAYIRLI OLSUNDeğerli Kamu Çalışanı Arkadaşlarım,

Türk Haber-Sen’e üye olarak bizimle birlikte hak, adalet, onur mücadelesinde omuz omuza olan kıymetli yol arkadaşlarım.

Türk Memurun, TRT, PTT İletişim Başkanlığı ve , BTK da görev yapan kamu personelinin, her talep ve sorununda yanında olmayı bir görev olarak görüp, misyon olarak belirledik.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Haber-Sen olarak Türkiye Sevdamız Ekmek İçin Kavgamız ilkesini sendikal mücadelemizin ana ilkesi haline getirdik.Türkiye Kamu-Sen ve Türk Haber-Sen olarak kamu kurumlarında Adalet, Ehliyet, Liyakat, Devlete ve Kuruma Sadakat olmak üzere belirlediğimiz düsturlar neticesinde mücadele etmeye çalıştık. Adaletin liyakatin uygulanmadığı yerde devlet kurumlarının ehliyet ve sadakat olarak zaafiyete uğradığını geçmişte yaşadığımız elim olaylarla acı tecrübe ettik.

Bunun için Türk Haber-Sen olarak Toplu Sözleşme görüşmelerinde, Kurum İdari Kurullarında ve katılmış olduğumuz her platformda Görevde Yükselme ve Unvan değişikliğinin bir özlük hakkı olduğunu bunun da tarafsız değerlendirmelerle yapılması gerektiğini dile getirdik. Savunduk ve savunmaya devam edeceğiz.

Bu doğrultuda sendikal faaliyet yürüttüğümüz kamu kurumlarında üyelerimizin ve kamu çalışanı arkadaşlarımızın kurum içi yükselmelerinde objektif bir değerlendirme için yarışma sınavlarının yapılmasını talep ettik.

Geçtiğimiz yıllarda ve günümüzde de bu talepler neticesinde Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavları açılmasını sağladık.

Türk Haber-Sen olarak sorumlu ve ilkeli sendikacılık anlayışımız gereği biz dolambaçlı yollara sapmak yerine üyelerimizin bu sınavlarda çalışarak emeğinin karşılığında başarı ipini göğüslemelerini kendimize şiar edindik.

Bu doğrultuda Alanında Uzman akademisyen ve hocalar eliyle sınavlara yönelik hazırlık kursları ve eğitim kampları düzenleyerek kamu çalışanı arkadaşlarımız ve üyelerimizin kendi alın terleri ile kariyer basamaklarını tırmanmalarını arzu ettik. Öncelikle üyelerimiz olmak üzere talep eden arkadaşlarımızın da Türk Haber-Sen teşkilatlarının yönlendirmesi ve onayı ile bu imkânlardan yararlanmasını sağladık.

Fakat 2019 yılının sonunda Dünyada ve Ülkemizde Başlayan COVİD-19 pandemisi nedeni ile 2020 yılında GYS Hazırlık Kurslarının sağlığı ve çalışma hayatını tehdit etmesi üzerine bu desteklerimizi sanal platformlar üzerinden devam ettirmeye karar verdik. Bunun için de Türk Haber-Sen Akademi’yi kurduk.

Bundan sonra üyelerimiz ve kamu çalışanı arkadaşlarımız GYS ve Unvan Değişikliği sınavlarına bu paltformlar üzerinden evini rahatlığında derslerini dinleyerek, çalışma notlarını okuyarak, hazırlık sorularını çözüp sınava yönelik deneme sınavlarına girerek hazırlanacak.

Türk Haber-Sen Akademi bir dijital zekaya sahip olduğu için sizin sanal bir çalışma koçunuz olarak hareket edecek. Hangi konuları bitirdiğinizi nişan kazanıp kazanmadığınızı kontrol ederek görecek eksikliklerinizi tespit edip o konular üzerinden tekrar geçerek tam olarak hazırlana kadar çalışabileceksiniz. Bilgisayar, Cep Telefonu, Tablet ve Akıllı TV ler üzerinden sisteme internet üzerinden bağlanarak bu eğitimi ister evinizde, ister iş yerinizde ister yolda ister açık havada olmak üzere istediğiniz her yerde eğitimlerinizi alıp sınavlara hazırlanabileceksiniz.

Sınav haftasına girdiğimizde ise sizlere sunulacak sınavlara yönelik eğitimler, uygulanacak denem sınavları ve ardından alanında uzman hocalarla canlı soru çözüm ortamında aklınıza takılan soruların cevaplarınızı bulacaksınız. Ve kazanacaksınız.

İçinde bulunduğumuz sağlık şartları ve günümüz dünyasının bir gereği olarak kurmuş olduğumuz Türk Haber-Sen Akademi’nin hayırlı olmasını diliyorum. Vereceğiniz emek ve çalışma neticesinde başarı ipini göğüsleyeceğinize inanıyor, Türk Haber-Sen’in hak ve onur mücadelenizde hep yanınızda olacağına bir kez daha hatırlatıyor Sağlık ve başarı dolu günler diliyorum.

Yücel KAZANCIOĞLU

Türk Haber-Sen Genel Başkanı

364 görüntüleme0 yorum