TÜRK HABER-SEN MARŞI HAYIRLI OLSUN


TÜRK HABER-SEN MARŞI HAYIRLI OLSUN

  1.  Genel Merkezden  22-04-2020  

Türk Haber-Sen olarak gösterdiğimiz sendikal örgütlenme çabası, verdiğimiz hak ve hukuk kavgası çeyrek asırlık tarihi bir zemine dayanmaktadır. Bu durum, bugün bizlerin üzerinde tarihi bir sorumluluk yaratmıştır. Bu tarihi sorumluluğu yarınlara temiz aktarabilmek için başımız dik ve alnımız ak bir biçimde mücadele veriyoruz. Türk Haber-Sen çatısı altında bulunmanın onurunu yaşıyoruz.

Bu kutsal amaçlarla çıktığımız yolda, hak ve hukuk kavgası verdiğimiz mücadelemizi her yerde ve kamu çalışanlarının her alanında sürdürmeye çalıştık. Gücümüzü tarihimizden alarak geleceğin pınarlarını inşa etmeye çabaladık. Kutlu yarınların inşasında üstümüze aldığımız rolleri hakkıyla yerine getirmek için uğraştık. Yürüdüğümüz bu yolda, emek bizim dedik ve Türk Haber-Sen’liler olarak saflarımızı sıkı ve inancımızı diri tuttuk. Emeğimizi sömürenlere, hakkımızı çalanlara, baskı ve tahakküm altına almak isteyenlere karşı her zaman gür bir sesle haykırdık, Türk Haber-Sen!

Saygıdeğer Türk Haber-Sen’liler, işte bu kaygı ve düşüncelerle verdiğimiz mücadeleyi mısralara işledik ve karşınıza yeni bir marş ile çıktık. Bu değerli eseri hazırlayıp bizlere sundukları için; marşımızı besteleyen ve seslendiren değerli sanatçımız Sayın Zafer İşleyen’e ve marşımızın söz yazarı, Türk edebiyatının değerli ismi ve aynı zamanda Mersin Türk Haber-Sen İl Temsilcimiz Sayın Hakan İlhan Kurt’a teşekkür ediyoruz. Bundan sonra meydan meydan, dört yön ve her mevsim mücadelemizi sürdürürken kulaklarımızda kendisine kalıcı bir yer edinecek olan marşımız Türk Haber-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulundan sizlere emanet.  Sağlıcakla kalın.

Yaşasın Türk Haber-Sen!

Türk Haber-Sen Marşı için tıklayın

18 görüntüleme0 yorum