TRT'DE GÖREVDE YÜKSELME SINAVINA İLİŞKİN AÇIKLAMA
Kurumumuz tarafından 14.08.2020 tarihli e-posta ile duyurulan ‘’ GÖREVDE YÜKSELME ‘’sınavları tüm personelimiz tarafından uzun zamandır beklenmekte olup, memnuniyetle karşılanmıştır.


Ancak; Memur unvan çalışmasına ilişkin mevzuatın hızlı bir şekilde değiştirilmesinin zaruri olduğu açıktır.


Mevcut mevzuat üzerinden hızlı bir şeklide açılacak sınav, çalışma barışını bozarak personelimiz üzerinde infiale yol açmıştır.


Özellikle yapım ve yayında fiilen uzun yıllar görev yapan Stüdyo Film Yapım Elemanı, Yayın Yapım Elemanı,Yardımcı Yapım Yayın Elemanı kadrolarında bulunan arkadaşlarımızın sınava girememe durumu mağduriyeti daha da büyütmüştür. Keza yapımda fiilen görev yapan memur ve diğer kadrolar da aynı mağduriyeti yaşamaktadır.

Çalışma barışına aykırı bu sorunun giderilmesi için konunun sonuna kadar takipçisi olacağız.


Daha önce Genel Müdürümüz ve İnsan Kaynakları Başkanımız ile yaptığımız görüşmelerde çok kısa zamanda Yayın Yapım Görevlisi kadrosu sınavının açılacağını belirtmişlerdir. Yapım Yayın Görevlisi kadrosu sınavının da açılan ‘’ GÖREVDE YÜKSELME ‘’ sınavları ile birlikte ya da öncelikli olarak açılması bu mağduriyeti bir derece giderebilecektir.

Bu sebeple TRT yönetimimizden talebimiz ve önerimiz; kendilerine sözlü ve toplantı esnasında ilettiğimiz sorunların ve taleplerimizin yeniden değerlendirilmesidir.

Bu kapsamda personelin özlük haklarının düzeltilmesi ve görev yaptığı işlerin kadrosunu alabilmesi için “GÖREVDE YÜKSELME” sınavlarının bu kadrolarda çalışan mevcut personeli göz önüne alarak yeniden düzenlenmesini talep ediyoruz.


Türk Habersen olarak mağduriyet yaşayan tüm çalışma arkadaşlarımızın sorunlarını çözmek için ilgili birimlerle temaslarımızı sürdürerek takipçisi olacağımızı tüm Kurum personeline duyururuz.Yücel KAZANCIOĞLU

Türk Haber-Sen Genel Başkanı

1,121 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör