TRT GÖREVDE YÜKSELME SINAVINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumunda Görev Yapan Değerli Arkadaşım;


Bilindiği üzere; Kurumumuz ve çalışanlar için büyük önem taşıyan Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği sınavı” 27 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirilecektir. Genel Müdürlük ve Bölge Müdürlüklerinde görev yapan birçok personel büyük emek ve özveri göstererek belirtilen sınava hazırlanmaktadır. Sendikamız da çalışanlarımıza turkhabersenakedemi.org uygulaması ile katkı sağlamaya çalışmıştır.


Böylesi bir dönemde, bazı sendikalarca; çalışma barışını, sınava gireceklerin moral ve motivasyonunu bozacak şekilde; sendikalarına üye olunması halinde, sınava katılanların başarılı sayılacağı algısı oluşturulmaya çalışıldığı şikâyetleri genel merkezimize ulaşmıştır.

Akıl izandan yoksun olduğu kadar, çalışanın emek ve çalışmasını bir kenara atan bu algı çabasının; çalışanları sömürü ve baskı amacı taşıdığı, onların özgür iradesini hiçe sayan laf kalabalığı olduğu tüm kamuoyunun malumudur.


Ayrıca; bu tür algı yaratma çabasının aynı zamanda; kurumun iş ve işleyişini, kurumsal yapısını hiçe sayan, kurumu ve yetkililerini tahkir edici bir nitelik taşıdığı da bir gerçektir.

Genel Müdürümüz Sayın İbrahim EREN’le 15.03.2021 tarihinde gerçekleştirilen görüşmede; sınavın ne şekilde yapılacağı net bir şekilde ortaya konulmuş; sınavın üniversite tarafından yapılıp değerlendirileceği, sınav kâğıtlarına dışardan hiçbir müdahale olmayacağı açıkça ifade edilmiştir. Bu vesileyle; uzun yıllardır yapılmayan sınavın gerçekleştirilmesi hususunda irade koyan Genel Müdürümüz ve yetkililere bir kez daha teşekkür ediyoruz.


Köklü bir devlet kurumu olan TRT’de ilgili sınavın objektif bir şekilde hak edenin hakkını alacağı bir düzende gerçekleşeceğine, yapılacak sınav sürecinde Genel Müdürümüz Sayın; İbrahim EREN ve yetkililerin, sınav konusundaki hassasiyetine, tarafsızlıklarına inanıyor ve güveniyoruz. Bu konuda; İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığının sınav hazırlıklarını titizlikle yürüttüğüne, sürecin tamamen şeffaf ilerleyeceğine de inancımız tamdır.


Sonuç itibariyle; çalışanların haklı mücadelesini, azmini hiçe sayan üye simsarlarının maksatlı olarak ortaya çıkardıkları “bize üye olmayan sınavda başarılı olamaz “ dedikodusuna itibar edilmemesini değerli çalışanlarımızdan önemle rica ediyoruz.


Sürecin yakından takipçisi olduğumuzu buradan bir kez daha ilan eder, Türk Haber Sen Genel Merkezi olarak , sınava girecek arkadaşlarımızın sınav sürecinde ve sonrasında yanlarında olacağımızı hatırlatır Tüm çalışma arkadaşlarımıza başarılar dileriz.Yücel KAZANCIOĞLU

Türk Haber- Sen Genel Başkanı

747 görüntüleme0 yorum