VATAN SAĞ OLSUN
VATAN SAĞ OLSUN


  1.  Genel Merkezden  28-02-2020  

Suriye'nin İdlib kentindeki Kahraman Askerlerimize yönelik yapılan hain saldırıyla ilgili Genel Başkanımız Yücel KAZANCIOĞLU yaptığı açıklama da duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti:

Aziz Milletimizin Başı Sağ Olsun.

Yüce Türk Devleti, 27 Şubat 2020’de insanlığın kapkaranlık olduğu yerlerde nur olup fışkırmak için bulunduğu İdlib’de, Esad güçleri ve işbirlikçileri tarafından hain bir hava saldırısına maruz kalmıştır.

Kahramanlarımıza canice saldıran katiller, Regaip kandilimizi kana bulamışlardır.

Gerçekleştirilen insanlık dışı saldırı sonucunda resmi makamlardan yapılan açıklamalara göre, 33 kahraman askerimiz şehit olmuş, 32 kahraman askerimiz de yaralanmıştır.

Türk milleti olarak tahammülümüz kalmamıştır. Menfur saldırılara karşı verilmesi gereken cevabın, devletimiz tarafından misliyle gerçekleştirileceğine olan inancımız tamdır, tamamdır.

Türkiye Devletini karşısına alma cüretini kendinde bulanlar, Mehmetçiğimize zarar vermek isteyenler, anaların gözlerindeki yaşa sebep olanlar bulundukları yerde ikinci nefeslerini dahi almaya fırsat bulmamalıdırlar.

Bu doğrultuda devletimizin gerçekleştirmiş olduğu ve gerçekleştireceği milli politikaları destekliyoruz. Bugün milletimizin ortaya, ortak bir irade koyması gerekmektedir. Gönüllerimizi buluşturacak olan şey, bugün ortak vicdan ve ortak şuurda buluşabilmemiz olacaktır.

Milli güvenliğimiz ne olursa olsun tehlikeye atılmamalıdır. Suriye’de yaşanan gelişmeler artık küresel bir sorun haline gelmiştir. Bu bağlamda bütün dünya ülkeleri, üzerine düşen görevi yerine getirmeli ve bu suça ortak olmamalıdır.

Kahraman Mehmetçiğimizin kanı yerde kalmamalı, intikamımız alınmalıdır.

Yüce Türk Devleti, devlet olma bilincini bir kez daha göstermelidir. Çocuklarımız için düşlediğimiz müreffeh büyük Türkiye’nin temellerinin sağlamlığı gösterilmelidir. Türk milleti olarak bu bilinçle hareket etmek ve Milli Mücadele ortak paydasında kenetlenmek mecburiyetindeyiz.

Şehitlerimize ve emanetlerine sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Zalimlere karşı mücadelemizde mazlumun yanında yer almaya son nefer, son nefes ve son damla kana kadar devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bir kez daha kahraman şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, yaralı kahraman askerlerimize de şifalar temenni ediyorum.

Vatan Sağ Olsun! 

Türk Haber-Sen Genel Başkanı 

Yücel KAZANCIOĞLU

2 görüntüleme0 yorum