YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN

Genel Başkanımız Yücel KAZANCIOĞLU yeni yıl münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.Her anıyla tarihi ve hayati hadiselerin yaşanmış olduğu bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2020 yılı hem ülkemiz hem Türk dünyası hem de bütün Dünya açısından büyük ve önemli olayların yaşandığı bir yıl olmuştur. Söz konusu bu olayları bazen üzgünlük içerisinde karşıladık bazen korku ile takip ettik bazen ise milletimiz adına büyük bir mutluluk ve coşku ile sahiplendik.


2020 yılını geride bırakırken hafızalarımızdan silinmeyecek elim hadiselerle karşılaştık. Dünyanın birçok noktasında ciğerlerimiz yandı, yakıldı. Depremlerle enkaz altında kaldık, selde akıntıya kapılan biz olduk. Nefes olmaya çalışırken çığ altında kaldık. Vatan uğruna şehadet şerbetinden içenleri omuzlarımızda taşıdık. Türk Milleti olarak tek vücut olduk, birbirimize dayandık ve kederimizi derinden yaşadık.


Şüphesiz geride bırakmış olduğumuz 2020 yılının en önemli olaylarından birisi de Coronavirüs salgınıdır. Çin’de ortaya çıkmış olan virüs, Türkiye dahil olmak üzere bütün dünya ülkelerini etkisi altına almıştır ve almaya da devam etmektedir. Salgın gölgesinde geçen 2020 yılı, bizi sevdiklerimizden ayırmıştır. Kaybettiklerimiz için yüce Allah’tan rahmet diliyoruz.


Tüm bu elim hadiselerle birlikte 2020 yılında, Türk-İslam dünyası için mutluluk ve gurur verici kimi hadiseler de gerçekleşmiştir. Ayasofya Camisi, Müslüman gönüllerle buluşmuş ve kapısı ibadete açılmıştır. 1974’te Kuzey Kıbrıs’ta yakılan hürriyet ateşi, 2020 yılında seçimlerden galip çıkan Ersin Tatar ile gönülleri fethetmeye devam etmiş; kapalı Maraş, 46 yıllık hasretten sonra Türk’ün nefesiyle canlanmıştır. Türk Milleti’ni dar alanlara hapsetmek isteyen karanlık odaklara karşı dik bir duruş sergilenmiş ve hem Akdeniz’de hem Karadeniz’de Türk’ün gür sesi yankılanmıştır. 2020, Türk beklenendir şiarı ile bir kez daha mazlum milletlerin yardımına koşulduğu yıl olmuştur. Türk’ün 30 yıllık hasreti dinmiş, har-ı bülbül bahara kavuşmuştur. Karabağ’da ezan sesleri tekrar yankılanmış, Türk’ün bayrağı tekrar dalgalanmıştır. Aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun!


Bu duygu ve düşüncelerle; 2020’de yaşanan acı hadiselerin yeni yılda tekrarlanmamasını ümit ediyorum. Her sabah açan güneşin yeni bir umut olduğu inancıyla, Türk-İslam dünyası başta olmak üzere bütün insanlığın yeni yılını kutluyorum. Sevdiklerimizle beraber geçirebileceğimiz huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir yılı Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.


Yücel KAZANCIOĞLU

Türk Haber-Sen Genel Başkanı
28 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör