ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

''Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” parolasıyla yola çıkanların inşa ettiği Türkiye Cumhuriyeti için, önem arz eden bir tarihi anıyor olmanın gururu içerisindeyiz. Asrın önderi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından başlatılmış olan milli mücadelemiz, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile taçlanmıştır.

Milletin kaderini tayin eden bu zafer, esareti yok etmiştir. Türk Milleti’nin sahip olduğu iman ve inanç, düşman milletleri geldikleri gibi göndermiştir. Türk Milleti’ni baskı ve tahakküm altına almak isteyen dönemin küresel güçleri, 30 Ağustos’un mağlubiyeti içerisine düşmüş ve aziz Türk Milleti, varlığını kudretinin güvencesi altına almıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun!


Bu ihtişamlı zafer ve ortaya çıkan muazzam eseri Türk milleti asla unutmayacaktır. Milletimizin asil vicdanında, mukaddes bir hatıra ve nişan olarak sonsuza kadar mutlaka yaşatılacaktır.


Yücel KAZANCIOĞLU

Türk Haber-Sen Genel Başkanı

26 görüntüleme0 yorum